Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


چطور می توانید از عذاب دوزخ فرار کنید؟

HOW CAN YOU ESCAPE
THE DAMNATION OF HELL?

(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
صبح روز یکشنبه، ۸ مه ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, May 8, 2016

"چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

من در خانواده ای مسیحی بزرگ نشدم. وقتی بچه بودم، خودم بارها به مراسم عشاء ربانی یک کلیسای کاتولیک می رفتم. ولی وقتی سیزده ساله ام شد، همسایه هایم من را به یک کلیسای باپتیست بردند. البته خیلی وقت پیش بود یعنی سال ۱۹۵۴. آنوقت ها عادی بود که بشنوید واعظی درباره جهنم صحبت کند، حتی واعظین معروف. خیلی از واعظین باپتیست جنوب مثل دکتر و. آ. کریسول، دکتر ر. ج. لی و بیلی گراهام در دوران جوانی من، خطابه های تند و برنده ای در خصوص عذاب ابدی جهنم ایراد کردند.

ولی این مسائل مربوط به شصت سال پیش است! امروزه واعظی را نمی شناسم که خطابه های قرص و محکمی موعظه کند و به مردم درباره جهنم هشدار بدهد. در واقع هیچکدام از آنها اصلاً در این خصوص موعظه نمی کنند. و بعد هم آن را موعظه می خوانند! ولی اشتباه می کنند! تنها کاری که حالا انجام می دهند این است که یک سخنرانی کوتاه می دهند که آن را خطابه "توضیحی" اسم گذاشتند. آن خطابه ها شرح بیان هستند – ولی آنها موعظه نمی کنند. هیچ تاثیر یا شور و اشتیاقی در صدای آنها نیست. آنها فقط با صدایی یکنواخت وز وز می کنند و آیه پشت آیه از کتاب مقدس را شرح می دهند. ولی حتی یک موعظه قوی درباره بهشت و آسمان هم نمی شنوم! درباره کفاره، صلیب، خون یا موعظه های آموزه ای هم چیزی قوی نمی شنوم. اصلاً یک قحطی موعظه امروزه وجود دارد. نسل شما از آدمهایی که توجه واقعی به سرنوشت ابدی روح شما داشته باشند هنوز یک موعظه محکم و پرشور نشنیده.

رابرت موری مک چینی وقتی از تب تیفوس یا حصبه جانش را از دست داد فقط بیست و نه سال سن داشت. ولی چه واعظی بود! حتی امروز هم با اینکه در سال ۱۸۴۳ از دنیا رفت راجع به موعظه هایش صحبت می کنند. او در سن ۲۳ سالگی شروع به موعظه کرد و در سن ۲۹ سالگی فوت کرد. چرا هنوز او را بیاد دارند؟ فقط شش سال موعظه کرد، ولی کمتر واعظی پیدا می شود که چنین تاثیری روی نسل خودش بگذارد که رابرت مک چینی گذاشت. هر واعظی از کشورهای انگلیسی زبان اسم او را شنیده چون خداوند امواج عظیم احیای واقعی را در کلیسای او فرستاد. راز او چی بود؟ این مرد جوان یک نیایشگر ژرف و کاملاً متکی به روح القدس بود. او دعا می کرد، "خداوندا، من را تا جایی که برای یک گناهکار نجات یافته ممکن است مقدس بساز." یک مبشر انجیلی که حرفهای او را شنیده بود گفت، "او با مُهر ابدیت بر پیشانی اش موعظه می کرد. و آنوقت به خودم می لرزیدم و مضطرب می شدم و هیچگاه خدا را اینقدر نزدیک حس نکرده بودم."

آه، چطور باید دعا کنم تا خدا جوانهایی را "با مُهر ابدیت بر پیشانی شان" مثل رابرت موری مک چینی امروز برای موعظه کردن بلند کند!!! امروز صبح می خواهم گزیده هایی از خطابه بزرگ مک چینی در باب "مجازات ابدی" به شما تقدیم کنم. بلکه شما را وادار کند که به عیسی اعتماد کنید و از غضب آینده خلاص بشوید!

از متن دیگری غیر از خطابه استفاده شده توسط مک چینی استفاده می کنم، ولی شامل همان پیام است،

"چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

این متن، از خطابه بزرگ مسیح علیه فریسیان اقتباس شده است. آنها معلمین کتاب مقدس در زمان خداوندمان بودند. عیسی آنها را ریاکار (۲۳:۱۴) خواند. او آنها را "نادانان و نابینایان" (۲۳:۱۷) خطاب کرد. او گفت، "ای ماران و افعی زادگان! چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟"

I. اول، به کسانی که در کتاب مقدس از جهنم صحبت کردند گوش بدهید.

داود مردی بود که قلب خدا را جستجو می کرد. او پر از عشق به مردم و خدا بود. خوب گوش کنید که راجع به جهنم به کسانی که از اعتماد کردن به مسیح خودداری می کنند چه می گوید. داود می گوید،

"شریران به هاویه خواهند برگشت و جمیع امّت‌هایی که خدا را فراموش می‌کنند" (مزامیر ۹:۱۷).

و داود همچنین می گوید،

"[خدا] بر شریر دامها و آتش و کبریت خواهد بارانید، و باد سموم حصة پیالة ایشان خواهد بود" (مزامیر ۱۱:۶).

پولس رسول پر از محبت مسیح بود و محبت عظیمی نسبت به گناهکاران داشت. پولس هیچوقت از واژه "جهنم" استفاده نکرد. بنظر می رسد که این واژه برای او خیلی وحشتناک بود. ولی بشنوید که او چی گفت،

"عیسی خداوند از آسمان با فرشتگان قوت خود ظهور خواهد نمود در آتش مشتعل و انتقام خواهد کشید از آنانی که خدا را نمی‌شناسند و انجیل خداوند ما عیسی مسیح را اطاعت نمی‌کنند، که ایشان به قصاص هلاکت جاودانی خواهند رسید از حضور خداوند و جلال قوت او" (دوم تسالونیکیان ۹-۱:۷).

یوحنا، شاگرد محبوب مسیح مردی بود پر از محبت. ولی درباره جهنم صحبت کرد. هفت مرتبه او جهنم را "چاه بی انتها" خواند – چاهی که گناهکاران گمشده تا ابد در آن فرو خواهند رفت. یوحنا جهنم را "دریاچه آتش" خواند (مکاشفه ۲۰:۱۴). اغلب آن را در کتاب مقدس جهنم یا شیول یا هاویه خوانده اند. ولی یوحنا بود که آنرا "دریاچه آتش" لقب داد.

خود عیسی خداوند. او از سوی خدا آمد و "خدا محبت است." تمام رسالتش نشان دهنده محبت او به گناهکاران است – ولی او هم از جهنم صحبت به میان آورد. به خداوند عیسی مسیح گوش بدهید که گفت،

"ای ماران و افعی زادگان! چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

دوباره مسیح می گوید،

"ای ملعونان، از من دور شوید در آتش جاودانی" (متی ۲۵:۴۱).

و بار دیگر می گوید،

"هر که ایمان نیاورد بر او حکم خواهد شد" (مرقس ۱۶:۱۶).

آیا می توان صریح تر و روشن تر از چیزی که از دهان عیسی بیرون می آید، این مطلب را بیان کرد؟

II. دوم، چرا داود و پولس و یوحنا و عیسی اینقدر صریح راجع به جهنم صحبت کردند.

چون حقیقت است. عیسی گفت، "اگر چنین نبود، به شما می گفتم." وقتی عیسی به این جهان آمد، با محبت آمد. از روی محبت بود که عیسی آمد تا گناهکاران گمشده را از جهنم برحذر دارد. از روی محبت بود که به گناهکاران گمشده گفت که آمده تا آنها را از گناهانشان نجات بدهد تا بتوانند از آتش جهنم رهایی یابند. واعظین هم باید همان کاری را که عیسی کرد انجام بدهند. این حقیقت است! این حقیقت است!

کسی شاید بگوید، "من این چیزها را باور نمی کنم." این حرفها چیزی را عوض نمی کند. پیرمردی به اسم هری ترومن باور نداشت که کوه سن هلنز روزی با یک آتشفشان منفجر می شود. دیگران این را باور کردند و آن منطقه را ترک کردند. ولی ترومن گفت، "من که باور نمی کنم." پس در منزلش کنار این کوه عظیم ماند. آیا ناباوری اش او را نجات داد؟ البته که نه! وقتی که آتشفشان فوران کرد، تمام خانه و خودش را به ابدیت فرستاد. هیچ اثری از او را نتوانستند بعداً پیدا کنند. او گفت، "من که باور نمی کنم." ولی ناباوری اش او را نجات نداد – و ناباوری شما هم نمی تواند شما را از شعله های جهنم نجات بدهد! این حقیقت است! این عین حقیقت است!

دلیل دیگری که داود و پولس و یوحنا و عیسی درباره جهنم صحبت کردند این است که محبت عظیمی نسبت به گناهکاران گمشده داشتند. بهترین دوستان ما، نزدیکترین دوستانمان در کلیسا، همیشه حقیقت را به ما خواهند گفت. عیسی بهترین دوستی است که در تمام عمرتان خواهید داشت. یک سرود قدیمی این را به خوبی ادا می کند، "چه دوستی دارم در عیسی، گناهم و غمهایم را برمی دارد!" عیسی بهترین دوستی است که در تمام عمرتان خواهید داشت. و این بهترین دوستتان عیسی است که گفت، "چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

رابرت مک چینی گفت، "همینطور که دیروز داشتم در مزارع راه می رفتم، این فکر با نیرویی خرد کننده به ذهنم خطور کرد که تمام کسانی که برای آنها موعظه کردم بزودی یا به جهنم می روند و یا به بهشت. بنابراین، باید به شما هشدار بدهم. باید راجع به جهنم با شما حرف بزنم." همینطور هر واعظ امین و درستکار باید اینکار را انجام بدهد. شبانی که هیچوقت درباره جهنم حرف نمی زند مرد خوبی نیست. هیچوقت به شبانی که درباره جهنم موعظه نمی کند اعتماد نکنید. اگر اینکار را نمی کند، به این معنی است که به روح شما اهمیت نمی دهد! عیسی به صراحت گفت، "چگونه از عذاب جهنم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

III. سوم، جهنمِ کتابِ مقدس ابدی است.

شاهدان یهوه می گویند که جهنم تا به ابد نیست. این را باور می کنید؟ خواننده معروفی به نام "پرینس" چند روز پیش درگذشت. او از جمله شاهدان یهوه بود. وقتی که به بیماری ایدز مبتلا شد به او گفتند که دارو مصرف نکند. در نتیجه مرد و به جهنم رفت چون به تعالیم آن فرقه شریر ایمان داشت.

راب بل فارغ التحصیل مدرسه الهیاتی فولر که انکار کننده کتاب مقدس است بود. بل می گفت که جهنم ابدی نیست. آن را باور می کنید؟ او می گفت که در کتاب مقدس اشتباهاتی وجود دارد. کسی که این حرف را بزند و بگوید که مسیح وقتی حرفی درباره ابدی بودن جهنم زد اشتباه می کرد، او یا دروغگوست و یا معلم کاذب است. میلیونها آدم خیالشان با این حرفهای معلمین کاذب و رهبران فرقه ها راحت می شود. ولی این آسودگی خیال دروغ است. عیسی، پسر خدا، به صراحت گفت، "آتش، خاموشی نپذیرد" (مرقس ۹:۴۴). عیسی مسیح این را سه مرتبه در فصل نه مرقس تکرار کرد! "آتش، خاموشی نپذیرد." "آتش، خاموشی نپذیرد." "آتش، خاموشی نپذیرد." این چیزی است که عیسی مسیح در مرقس فصل نه گفت. و یوحنای رسول گفت، "و دود عذاب ایشان تا ابدالآباد بالا می‌رود" (مکاشفه ۱۴:۱۱). خود عیسی گفت، "و ایشان در عذاب جاودانی خواهند رفت" (متی ۲۵:۴۶).

IV. چهارم، چگونه می توانید از جهنم فرار کنید؟

عیسی گفت، "چگونه می توانید از عذاب جهنم فرار کنید؟" (متی ۲۳:۳۳).

نمی توانید با خودداری از آمدن به کلیسا از آن فرار کنید. کسی شاید بگوید، "من دیگر آنجا برنمی گردم که حرفهای دکتر هایمرز را بشنوم! او من را می ترساند! من دیگر به آن کلیسا برنمی گردم." می دانم که جوانهایی هستند که این را می گویند. ولی ترجیح می دهم که شما را از دست بدهم تا اینکه به شما دروغ بگویم! متن های زیادی از کتاب مقدس درباره جهنم به شما ارایه کرده ام. افکار آن واعظ جوان، رابرت مک چینی، را هم برای شما بیان کردم. آنها او را "پسر واعظ" صدا می کردند. اگرچه فقط برای شش سال موعظه کرد و در سن بیست سالگی اش بود، این مرد جوان بعنوان یکی از بزرگترین واعظین پرزبیترین شناخته می شود. "او با مُهر ابدیت بر [پیشانی] اش موعظه می کرد." حتی اگر از من خوشتان نمی آید، دعا می کنم که به آنچه این واعظ جوان خداشناش می گفت ایمان بیاورید.

همچنین اگر هر یکشنبه هم اینجا بنشینید و از توبه کردن و اعتماد به عیسی خودداری کنید، نمی توانید از جهنم فرار کنید. فکر می کنید فقط با اینجا بودن می توانید نجات پیدا کنید؟ فکر می کنید می توانید با پول دادن به کلیسا نجات پیدا کنید؟ فکر می کنید با انجام کارهای معمول، تمیز کردن میزها یا شستن ماشینها یا کارهای دیگر کلیسا نجات پیدا می کنید؟ اگر اینطور فکر می کنید، خود شیطان گولتان زده است! کتاب مقدس به روشنی می گوید که شما فریب خوردید! کتاب مقدس می گوید، "زیرا که محض فیض نجات یافته‌اید... بخشش خداست، و نه از اعمال تا هیچ کس فخر نکند" (افسسیان ۹ ،۲:۸). کتاب مقدس می گوید، "نه به سبب اعمالی که ما به عدالت کرده بودیم، بلکه محض رحمت خود ما را نجات داد... به توسط نجات دهنده ما عیسی مسیح" (تیتس ۶ ،۳:۵).

دوباره، فکر می کنید که می توانید بارها به اتاق استعلام بیایید بدون اینکه احساس ندامت و پشیمانی از گناه کرده باشید؟ می دانم که برخی از شما امروز صبح به آنجا می آیید چون از جهنم می ترسید. ولی ما متوجه شدیم که مردم هیچوقت بخاطر اینکه از جهنم می ترسند نجات پیدا نمی کنند. حداقل، من تا حالا کسی را ندیده ام! هرگز، در ۵۸ سال خدمتم. حتی یک نفر! می توانید به اتاق استعلام بیایید چون از جهنم می ترسید. ولی نجات پیدا نمی کنید!

باید به گناهانتان فکر کنید. نه تنها به گناهانی که مرتکب شده اید، بلکه به گناهانی که در قلبتان دارید! باید از قلب گناه کارتان متنفر بشوید، از افکار سرکش و شریر و گناهان درونی تان هم همینطور. عیسی نیامد تا آنها را که از جهنم می ترسند نجات بدهد. خیر! "مسیح عیسی به دنیا آمد تا گناهکاران را نجات بخشد" – و نه کس دیگر را! (اول تیموتیوس ۱:۱۵).

مسیح بر روی صلیب مرد تا مزد گناهان شما را بپردازد! مسیح خون خودش را بر صلیب ریخت تا گناه شما را بشوید! مسیح از مردگان برخاست و به آسمان دوباره صعود کرد تا به شما قدرت برتری بر گناه را بدهد! این تنها دلیل آمدن به اتاق استعلام است! گناهتان! گناهتان! گناهتان! توبه کنید و به عیسی اعتماد کنید و او شما را از گناهتان نجات خواهد داد! لطفاً بایستید و مزامیر ۲۴ ،۱۳۹:۲۳ را بخوانید. از سرودنامه تان شماره ۷ است.

"مرا جستجو کن، ای خداوند، و قلبم را بکاو:
مرا بیازما و افکارم را بشناس:
و قلبم را بکاو؛
مرا بیازما و افکارم را بشناس؛
و ببین اگر طریق شرارتی در من هست،
و مرا به راه ابدیت رهنمون گردان."

آمین. چشمانتان را ببندید. اگر می خواهید راجع به گناهانتان با ما صحبت کنید و درباره پاک شدن با خون عیسی، لطفاً دکتر کیگن، جان کیگن و نواح سانگ را حالا تا پشت سالن دنبال کنید. آنها شما را به اتاق دیگری می برند که آنجا می توانیم دعا کنیم و درباره گناه و پاک شدن گناهتان با خون عیسی صحبت کنیم. آمین.


اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود. وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید باید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید وگرنه او نمی تواند جواب ایمیلتان را بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و اینرا به او بگویید. لطفا اینرا هم بگویید که از چه کشوری برای او می نویسید – ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید به او به شماره ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) تلفن کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: مکاشفه ۱۱-۱۴:۹.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کین کید گریفیت:
“Where Will You Spend Eternity?” (by Elisha A. Hoffman, 1839-1929)/
“Search Me, O God” (Psalm 139:23-24).

طرح کلی

چطور می توانید از
عذاب دوزخ فرار کنید؟

HOW CAN YOU ESCAPE
THE DAMNATION OF HELL?

دکتر ر. ل. هایمرز

"چگونه از عذاب جهنّم فرار خواهید کرد؟" (متی ۲۳:۳۳).

(متی ۱۷ ،۲۳:۱۴)

I.    اول، به کسانی که در کتاب مقدس از جهنم صحبت کردند گوش بدهید، مزامیر ۹:۱۷؛ مزامیر ۱۱:۶؛ دوم تسالونیکیان ۹-۱:۷؛ مکاشفه ۲۰:۱۴؛
متی ۴۱ ،۲۳:۳۳؛ مرقس ۱۶:۱۶.

II.   دوم، چرا داود و پولس و یوحنا و عیسی اینقدر صریح راجع به جهنم صحبت کردند، متی ۲۳:۳۳.

III.  سوم، جهنم کتاب مقدس ابدی است، مرقس ۹:۴۴؛ مکاشفه ۱۴:۱۱؛ متی ۲۵:۴۶.

IV.  چهارم، چگونه می توانید از جهنم فرار کنید؟ افسسیان ۹ ،۲:۸؛ تیتس ۶ ،۳:۵؛
 اول تیموتیوس ۱:۱۵.