Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.


روزه و دعا در ایام آخر

FASTING AND PRAYER IN THE LAST DAYS
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
عصر روز یکشنبه ۲۴ آوریل ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, April 24, 2016

لطفاً با من انجیل متی فصل ۲۴:۱۲ را باز کنید. این آیه به مدت بیش از پنجاه سال به من آرامش خیال داده. لطفاً آنرا با صدای بلند بخوانید.

"و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌" (متی ۲۴:۱۲).

چرا این آیه هولناک باعث آرامش من شده؟ چون به روشنی نشانگر وضعیت کلیساها در ایام آخر است. برای مسیحیان خوب چیزی برای نگرانی وجود ندارد. عیسی گفت که در آخر زمان اینطور خواهد بود. واژه ای که ترجمه شده "شرارت" به معنای "بی قانونی" است. این کلمه به معنی "بی سامانی" – و همینطور "خشونت" یا "تخطی" از قوانین عهد جدید است. این آیه دلالت بر این دارد که کلیساهای ایام آخر از تعالیم کتاب مقدس پیروی نخواهند کرد. در نتیجه این بی بندوباری ها "محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد." یک ترجمه جدید آنرا قوی تر هم بیان می کند، "محبت بسیاری نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد" (نسخه ترجمه نوین). واژه ترجمه شده برای "محبت" خیلی مهم است. آن واژه از کلمه یونانی "آگاپه" برگرفته شده – که منحصراً بعنوان محبت مسیحی بکار رفته است. جناب وین آن را "واژه تخصصی مسیحیت" قلمداد می کند. دکتر هنری م. موریس این نکته را در مورد کلیساهای لاودکیه ایام آخر برمی شمارد، "امروزه بسیاری از کلیساهای بزرگ و توانگر وجود دارند که انجیلی و بشارتی و ظاهراً کتاب مقدسی هستند... ولی از لحاظ روحانی فقیر و تهی دست اند" (The Defender’s Study Bible; note on Revelation 3:17). این کلیساهای انجیلی و بنیادی در مکاشفه ۳:۱۷ توصیف شده اند، "نمی‌دانی، تو بیچاره و بدبخت و بینوا و کور و عریان هستی‌."

یک آزمون ساده که می توان در مورد این کلیساها استفاده کرد این است – آیا آنها محبت "آگاپه" را دارند؟ آیا دوست دارند در کلیسا باشند؟ آیا دوست دارند در همنشینی با برادران و خواهرانشان در مسیح حضور داشته باشند؟ بیشتر آنها دوست ندارند. یکی از بزرگترین تراژدی ها در کلیساهای باپتیست ما این است که مراسم یکشنبه شب را تعطیل کردند. آنقدر این کار رایج شده که دکتر کیگن نتوانست یک کلیسای باپتیست در دالاس تگزاس پیدا کند که مراسم یکشنبه شب داشته باشد! شاید یکی وجود داشته باشد ولی او نتوانست آنرا پیدا کند! اولین کلیسای بزرگ باپتیست دکتر و. آ. کریسول حالا مراسم یکشنبه شب ندارد. کلیسای بزرگ دکتر جیمی درپر در حومه دالاس در حال حاضر مراسم یکشنبه شب ندارد. اولین کلیسای باپتیست دکتر ج. فرنک نوریس در فورت وورت حالا مراسم یکشنبه شب ندارد. کلیسای باپتیست جلیلیه دکتر ر. رایس که در حومه دالاس واقع شده هم ظاهراً مراسم یکشنبه شب خودشان را تعطیل کردند. دکتر کیگن می گفت، "خیلی عجیب است که عده اندکی از مسیحیت کهنه کار در جایی مثل دالاس تگزاس – که کمربند کتاب مقدس به حساب می آمد – باقی مانده."

حتی بعضی از بنیادی ترین کلیساها این مسیر را طی می کنند. اخیراً بسیار متعجب شدم وقتی شنیدم که یک کلیسای معروف از گروه کلیساهای بنیادگرای باپتیست مراسم یکشنبه شب را تعطیل کردند. آنها حالا بعد از مراسم صبح ساندویچ پخش می کنند و حدود ساعت یک ونیم بعد از ظهر هم کلاس دینی دارند. یک واعظ می گفت، "آنقدر کلام خدا دریافت می کنند" – انگار که "دریافت کلام خدا" تنها دلیل رفتن به کلیسا شده! باپتیست های کهنه کار هر یکشنبه شب مراسم بشارتی داشتند که اعضایشان در آن مراسم افراد گمشده را می آوردند تا انجیل را بشنوند. باپتیست های کهنه کار همنشینی زیادی در یکشنبه شب ها داشتند. من آنقدر پیر هستم که این چیزها را بخاطر بیاورم. حالا بنظر می رسد که تنها چیزی که می خواهند "گرفتن کلام خدا" است. آنها اگر خانه می ماندند می توانستند حتی کلام خدا را بیشتر از این هم بشنوند و به دکتر ج. ورنان مک گی در رادیو گوش می کردند! ولی متی ۲۴:۱۲ نمی گوید، "چون شرارت بقدری زیاد می شود که آنها کلام خدا را کمتر خواهند گرفت." خیر! خیر! این آیه می گوید، "و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت [آگاپه] آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌." همنشینی آگاپه عملاً از کلیساهای باپتیست که مراسم یکشنبه شب خودشان را ترک کردند ناپدید شده. در طی چند سال این کلیساهای باپتیست مثل متدیست های متحد و پرسبیترین های متحد متروک و بیجان خواهند شد که مراسم یکشنبه شب خودشان را حدود ۵۰ سال پیش کنار گذاشتند. انجام این کار شاید بنظر کار درستی بیاید، ولی باعث نابودی آنها شد! در طول سالهای متمادی آنها میلیون ها نفر از اعضایشان را از دست دادند. عجیب نیست که باپتیست های جنوب فقط سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر از اعضایشان را از دست دادند! نه همنشینی وجود داشت، نه محبتی و نه دلیلی که مردم به کلیساهایشان بیایند. و باپتیست های بنیادگرا هم وضعشان بهتر از این نیست.

تمام این وقایع در حالی روی می دهند که آمریکا از لحاظ اخلاقی و روحانی در حال از هم فروپاشی است. نیروهای شیطان و اهریمنان او بر ملت ها حکمرانی می کنند در حالیکه باپتیست ها مراسم یکشنبه شب خودشان را تعطیل می کنند تا مردم بتوانند برنامه های مزخرف تلویزیون را تماشا کنند و زودتر به رختخوابشان بروند! خدا به دادمان برسد! هفت کلیسای اشاره شده در کتاب مکاشفه کاملاً توسط مسلمانان ویران شده اند. تعجب نخواهم کرد اگر مسلمانان اینجا بیایند و تمام کلیساهای باپتیست ما را هم از بین ببرند! چه چیزی جلوی آنها را می تواند بگیرد؟ کسانی که آنقدر تنبل هستند که یکشنبه شب ها به کلیسا بروند قادر به ایستادن در برابر آنها نخواهند بود! چطور می توانند اینکار را بکنند؟

نیروهای اهریمنی شیطان بر گلوی آمریکا و اروپا چنگ انداخته اند! آنها در حال خفه کردن و کشتن کلیساهایمان هستند! در دوم تیموتیوس ۵-۳:۱ توصیف مردم ایام آخر عنوان شده.

"این را یقین بدان که در ایام آخر روزگار سختی خواهد بود. زیرا آدمیان، خودخواه و پول پرست و لافزن و مغرور و توهین کننده و نسبت به والدین نافرمان و ناسپاس و ناپاک و بی عاطفه و بی رحم و افترا زن و ناپرهیزکار، درنده خو، متنفر از نیکی، خیانتکار ، لاقید و خودپسند خواهند بود و عیاشی را بیش از خدا دوست خواهند داشت. ظاهراً خدا پرستند، ولی واقعیت آن را انکار می نمایند. از این اشخاص دوری کن" (دوم تیموتیوس ۵-۳:۱).

این از دین برگشتگان به اصطلاح "مسیحی" خود ریشه اخلاقی آمریکا و غرب را سست و تضعیف می کنند. آنها فقط خودشان را دوست دارند. فقط پول را می پرستند. آنها یاغی و سرکش، ناسپاس و ناپاک هستند. دارای ظاهری آشکار از بی دینی و نداشتن قدرت خداوندی هستند.

حالا به دوم تیموتیوس ۱۳ ،۳:۱۲ گوش کنید.

"آری، همهً کسانی که مایلند در اتحاد با مسیح عیسی زندگانی خداپسندانه ای داشته باشند رنج و آزار خواهند دید، اما مردمان شریر و شیاد از بد بدتر خواهند شد، آنها دیگران را فریب می دهند و خود نیز فریب می خورند" (دوم تیموتیوس ۱۳ ،۳:۱۲).

اینها افرادی هستند که سعی می کنیم تا در کلیسایمان برای مسیح صید کنیم! چطور می توانیم اینکار را انجام بدهیم! از لحاظ انسانی این کار محال است! ما از صمیم قلبمان کار می کنیم تا آنها را به کلیسا بیاوریم – ولی افکارشان با بازیهای ویدیویی و فیلمهای مزخرف آنقدر گیج و منگ شده که برای چند بار اولی که می آیند وقتی موعظه می کنم نمی توانند حتی به من نگاه کنند. با نگاهی مات به دستانشان خیره می شوند. انگشتانشان می جنبند چون تلفن همراهی ندارند که با آن بازی کنند! افکار و ذهنشان مثل شخصیت مورلاکز در سریال "ماشین زمان" ه. ج. ولز عاری از تفکر و اندیشه است. مثل مرده های متحرک یا زامبی هایی که در تلویزیون دیر وقت تماشا می کنند مرده اند!

حالا انجیل لوقا ۱۹-۴:۱۸ را باز کنید. این کاری است که عیسی مسیح آمد تا برای جوانان گناهکار امروز انجام بدهد. من آنرا می خوانم. عیسی گفت،

"روح خداوند بر من است، او مرا مسح کرده است تا به بینوایان مژده دهم‌. مرا فرستاده است تا آزادی اسیران و بینایی کوران و رهایی ستمدیدگان را اعلام کنم و سال فرخندۀ خداوند را اعلام نمایم‌‌" (لوقا ۱۹-۴:۱۸).

عیسی آمد تا این کارها را برای جوانان امروز انجام بدهد. ولی قدرت شیطان چنان زیاد است که فیض نجات بخش مسیح به همه آنها نمی رسد. ما باید قوت حضور خدا را داشته باشیم وگرنه هیچوقت نمی توانیم به آنها کمک کنیم! می توانیم ماشین هایمان را پر کنیم و یکی بعد از دیگری آنها را به کلیسا بیاوریم – ولی تعداد کمی از آنها فیض نجات بخش عیسی را تجربه خواهند کرد! تعداد کمی نجات پیدا خواهند کرد – مگر خدا بر کلیسایمان قدرتی بفرستد، بزرگتر از قدرت شیطان!

و اینجاست که دعا و روزه وارد صحنه می شود! شاگردان عیسی نتوانستند به آن مرد جوان در مرقس فصل نه کمک کنند. او اسیر ارواح ناپاک شده بود – درست مثل خیلی از بچه هایی که به کلیسایمان می آوریم تا انجیل را بشنوند. آن پسر تحت کنترل ارواح ناپاک بود. کتاب مقدس می گوید که هر جوان گمشده ای را که به کلیسا می آوریم – هر یک از آنها – توسط شیطان تا اندازه ای کور شده و تحت کنترل است – "رئیس قدرت هوا، یعنی آن روحی که الحال در فرزندان معصیت عمل می‌کند" (افسسیان ۲:۲). مرد جوان در مرقس فصل نه هم دارای روح ناپاک بود. و شاگردان از کمک به او ناتوان بودند. حالا مرقس ۲۹ ،۹:۲۸ را باز کنید. بایستید و آن دو آیه را بلند بخوانید.

"و چون به خانه در آمد، شاگردانش در خلوت از او پرسیدند، چرا ما نتوانستیم او را بیرون کنیم؟ ایشان را گفت، این جنس به هیچ وجه بیرون نمی‌رود جز به دعا و روزه (مرقس ۲۹ ،۹:۲۸).

می توانید بنشینید. "این جنس [از ارواح ناپاک] به هیچ وجه بیرون نمی رود جز به دعا و روزه."

من به این نتیجه رسیده ام که ما نمی توانیم خیلی از جوانها را تنها با دعا نجات بدهیم. "این جنس به هیچ وجه بیرون نمی رود جز به دعا و روزه." خاطرتان را جمع کنم که کلمات "و روزه" در متن اصلی یونانی وجود داشتند. راهبان اگناستیک اهریمن زده این دو واژه را بیرون کشیدند و حذف کردند. کلیساهای امروزی با کتاب مقدسهای به اصطلاح جدید این دو واژه را در آوردند. چرا؟ چون شیطان می خواهد که کلیساها را در ایام آخر از قدرت خدا برای نجات جوانهای سرگردان محروم کند – به این دلیل!

"این جنس به هیچ وجه بیرون نمی‌رود جز به دعا و روزه" (مرقس ۹:۲۹).

بفرمایید بنشینید.

آمین! به این دلیل است که باید روزه بگیریم و دعا کنیم! به این روش می شود قدرت مسیح را دریافت کرد! به این ترتیب می شود افراد گمشده را کمک کرد تا بازگشت کنند. به این نحو می شود قفل درب قدرت و فیض خدا را باز کرد! به این شکل می شود بر شیطان و نیروهای اهریمنی اش چیره شد!

"این جنس به هیچ وجه بیرون نمی‌رود جز به دعا و روزه"!!

هللویاه! خدا به ما شمشیری داده تا با آن دشمن را شکست بدهیم. و آن شمشیر "دعا و روزه" است. حالا اشعیا ۵۸:۶ را باز کنید.

"روزه‌ای که من می‌پسندم این است: زنجیرهای ستمکاری و یوغهای بی عدالتی را بگسلید، و بگذارید ستمدیدگان آزاد شوند" (اشعیا ۵۸:۶).

می توانید بنشینید. این آیه نشان می دهد که روزه پسندیده خدا می تواند قوت مسیح را بر گناهکاران گمشده قرار بدهد. روزه و دعا زنجیرهای شرارت را باز می کند و یوغهای سنگین را برمی دارد – و می گذارد ستمدیدگان آزاد بشوند – و هر یوغ اهریمنی را می شکند! دعا و روزه است که موهبت های مسیح را بر کور شدگان از شیطان و ستمدیدگان از اهریمنانش نازل می کند! عیسی گفت،

"روح خداوند بر من است، او مرا مسح کرده است تا به بینوایان مژده دهم‌. مرا فرستاده است تا آزادی اسیران و بینایی کوران و رهایی ستمدیدگان را اعلام کنم و سال فرخندۀ خداوند را اعلام نمایم‌‌" (لوقا ۱۹-۴:۱۸).

و با روزه و دعاست که موهبت های مسیح بر گناهکاران تحت کنترل شیطان آشکار و نمایان می شود!

آرتور ویلیس گفته است، "خدا از طریق اشعیا نشان می دهد که ماهیت روزه ای که او می پسندد [برای] رهایی و آزاد کردن است... مطمئنا در قلمرو روحانی هم کاربرد دارد. آدمها نه با زنجیرها فولادی یا بندهای آهنی، بلکه با دستبندهای نامریی شریر اسیر هستند. [آنها که روزه می گیرند] با ظلم و ستمی که نه اجتماعی بلکه روحانی است و حتی شیطانی است می جنگند... چشم بصیرت بین می تواند افراد زیادی که در مسیر زندگی می بینیم توسط شیطان مورد ستم و ظلم واقع شدند را تشخیص بدهند، افرادی که توسط اهریمنان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و توسط نیروهایی که نمی فهمند و از قید آنها نمی توانند آزاد بشوند اسیر هستند" (God’s Chosen Fast, pp. 63, 64). روزه و دعا می توانند کمک کنند تا زنجیرهایی که مردان و زنان را اسیر و برده شیطان کرده بگسلند. روزه گرفتن اسلحه ای است قدرتمند که خداوند در نظر گرفته تا نفوذ و سلطه شیطان بر قلوب مردم را با آن از بین ببرد.

وقتی روزه می گیریم باید از خدا در دعا بطلبیم تا احساس عمیق محکومیت از گناه را برای ما بفرستد. مردم هیچوقت بطور طبیعی چنین احساسی نسبت به گناه نمی کنند. مردم ذاتاً و فطرتاً از خودشان راضی هستند و خودشان را توجیه می کنند. کار و عمل روح القدس لازم است. وقتی روح القدس کار می کند، مردم از گناه متنفر می شوند و اعمال گناه آلود را کنار می گذارند. آنها نسبت به قلب های گناهکار خودشان مجاب می شوند. وقتی روزه می گیریم باید در دعا از خدا بطلبیم تا احساس عمیق ندامت از گناه را بر ما نازل کند. کسانی که فقط سعی می کنند تا "یاد بگیرند چطور خودشان را نجات بدهند" باید نسبت به قلوب سرکش و خطاکارشان احساس عمیق پشیمانی از گناه را تجربه کنند. خدا از روزه و دعا استفاده می کند تا چنین احساس ندامتی را ایجاد کند. بدون این نوع احساس محکومیت، انجیل مسیح برای آنها معنی نمی دهد. مشکل خیلی از "بچه های کلیسا" همین است. یک شبی آنها را شمردم. فقط بعضی از آنها پیرو مسیح شده اند. هیچکس دیگر تحت این احساس محکومیت از گناه و دنیوی بودن قرار نگرفته اند. باید دعا و روزه بگیریم و از خدا بخواهیم که آنها را هم به گناهانشان مجاب کند و قلبشان را نسبت به آن بشکند و آنها را به شاگردان فروتن عیسی تبدیل کند!

فقط روح خدا می تواند باعث بشود که مردم توبه کنند. روزه و دعا اغلب باعث می شود که کوته فکران نیازشان به خون مسیح که آنها را در نظر خدای متنفر از گناه پاک می کند ببینند. دعا و روزه ابزاری هستند که خدا به ما عطا کرده تا با آنها روح القدس را بخوانیم تا این کار را در قلب گناهکاران سرکشی که در میان ما هستند انجام بدهد.

دکتر جان ر. رایس گفته، "اوقاتی وجود دارد که باید پشتمان را به همه چیز این دنیا بکنیم و روی خدا را جستجو کنیم. این اوقات همان زمان روزه و دعا کردن است" (Prayer: Asking and Receiving, p. 216).

فکر می کنم کسانی از شما که نجات پیدا کردند الان درک می کنند که ما در کلیسایمان چقدر بیشتر به روح القدس نیاز داریم. وقتی دعا می کنیم، حضور او را لازم داریم. به او احتیاج داریم که به ما نشان بدهد از ما چی می خواهد در زندگی مان انجام بدهیم. به او احتیاج داریم که به شبان نشان بدهد راجع به چی موعظه کند. به او نیاز داریم که ما را به جنگاوران دعاگو تبدیل کند. او را لازم داریم که گمشدگان را به اینجا بکشاند و بعد از بازگشت آنها را اینجا نگه دارد. به او نیاز داریم که احیایی را که مدتهاست در میان ما غایب بوده نازل کند. ما خودمان هم او را لازم داریم تا ما را خم کند، بشکند و شکل بدهد تا اراده او را به انجام برسانیم. برخی اوقات سرود می خوانیم که،

ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.
ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.
مرا ذوب کن، مرا شکل بده، مرا بشکن، مرا خم کن.
ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.
   (“Spirit of the Living God” by Daniel Iverson, 1899-1977;
altered by Dr. Hymers      ).

این سرود کوچک وقتی برای آن دعا و روزه بگیریم به دعایی واقعی بدل خواهد شد. آنها که مسیحیان روحانی هستند می دانند که ما به روح خدا نیاز داریم بیاید و در میان ما ساکن بشود – تا قلب جوانهای دنیوی ما را عوض کند، هم بچه های کلیسایی و هم بچه های دنیوی از بیرون کلیسا را. بنابراین می خواهم که شنبه آینده را بعنوان روز دعا و روزه اختصاص بدهید – تا موقعی که اینجا در کلیسا سر ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر برای جلسه دعا جمع بشویم. بعد از جلسه دعا یک شام کوچک با هم خواهیم داشت. شنبه شب آینده دیگر بشارت انجیلی نخواهیم داشت و بعد از یک روز روزه گرفتن فقط وقت دعا خواهد بود. به اندازه کافی بشارت انجیل داده ایم – ولی اخیراً ثمره زیادی از آن نداشتیم. پل ج. کوک در کتابش با عنوان آتش از آسمان می گوید، "بشارت انجیل به تنهایی نمی تواند نتایج ماندگاری حاصل کند مگر آنکه با تحرک روح القدس همراه باشد" (p. 108). او گفته که متدیست های اولیه "می دانستند که موفقیت کلیساهایشان و تبرک خودشان بستگی به نزول خداوند و ملاقات با آنها داشت." او گفته، "این مردان و زنان ساده و بی آلایش، کارهای عجیب خدا را در میانشان جستجو می کردند. آنها باور داشتند که باید خدا کاری می کرد وگرنه آنها قادر به دستیابی به چیزی در نام او نبودند. این مسیله توضیح می دهد که چرا آنها آنقدر با حرارت دعا می کردند" (p. 105). "آنها باور داشتند که گسترش انجیل و سلامت کلیسا کاملاً به لطف و قدرت خداوندی بستگی دارد و به آن دلیل آنقدر دعا می کردند" (p. 28).

بیایید دعا کنیم و روزه بگیریم تا خداوند در کلیسایمان با قدرت تبدیل قلب های جوانانمان، چه کلیسایی و چه غیر کلیسایی، نازل بشود. اگر از سلامتی کامل برخوردارید، از خوردن غذا تا بعد از جلسه دعا که اینجا در کلیسا ساعت ۵:۳۰ شنبه آینده خواهد بود خودداری کنید. اگر حالتان آنقدر خوب نیست که روزه بگیرید، فقط در طی روز دعا کنید تا روح خدا در کلیسایمان نازل بشود. اگر سوال برایتان پیش می آید که آیا از سلامتی کامل برخوردارید یا نه برای روزه گرفتن، لطفاً اول با دکتر چن یا دکتر جودیت کیگن مشورت کنید. آنها به شما می گویند که حالتان برای روزه گرفتن مناسب است یا نه. اگر عادت به خوردن قهوه و چای داشتید، می توانید برای جلوگیری از سردرد یک یا دو فنجان بخورید. ساعات دیگر فقط آب بخورید. حتماً در طول روز آب فراوان بخورید، بخصوص اگر کار می کنید. کم و بیش هر یک ساعت یک لیوان آب بخورید. با هم بایستیم و سرود شماره ۶ را بخوانیم.

وقتی با خداوند قدم می زنیم در نور کلامش،
   چه شکوهی می افشاند بر راه ما!
وقتی اراده نیکویش را بجا می آوریم، او با ما می ماند،
   و با تمام آنجا که اعتماد و اطاعت می کنند.
اعتماد کن و اطاعت، زیرا که راه دیگری نیست
   برای شادمانی در عیسی، جز به اعتماد و اطاعت.

ولی نمی توانیم هرگز خوشی های محبت او را بسنجیم
   مگر همه چیز را بر محراب گذاریم؛
برای لطفی که نشان می دهد، برای خوشی که عطا می کند،
   برای کسانی است که اعتماد و اطاعت می کنند.
اعتماد کن و اطاعت، زیرا که راه دیگری نیست.
   برای شادمانی در عیسی، جز به اعتماد و اطاعت.

پس در همنشینی خوش پای او می نشینیم.
   یا کنارش در راه قدم خواهیم زد؛
آنچه گوید انجام دهیم، آنجا که فرستد عازم شویم؛
   هرگز نترس، فقط اعتماد کن و اطاعت.
اعتماد کن و اطاعت، چون راه دیگری نیست
   برای شادمانی در عیسی، جز به اعتماد و اطاعت.
(“Trust and Obey” by John H. Sammis, 1846-1919).

این خطابه را امشب با خودتان به منزل ببرید. قبل از رفتن به رختخواب هر شب در این هفته که می آید آنرا دوباره بخوانید. قبل از ساعت خواب وقتی که دعا می کنید سرود بخوانید. بار دیگر آنرا روز شنبه بخوانید و این سرود در حالیکه در طی روز دعا می کنید بسرایید. حالا دوباره این سرود را بخوانیم.

ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.
ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.
مرا ذوب کن، مرا شکل بده، مرا بشکن، مرا خم کن.
ای روح خدای زنده، دعا می کنیم، نازل شوی.

اگر هنوز نجات پیدا نکردید، دعا می کنیم که توبه کنید و به عیسی ایمان بیاورید. خون او شما را از تمام گناه پاک می کند. رستاخیز او از مردگان به شما حیات جاودانی عطا می کند. به او اعتماد کنید و او شما را از گناه و داوری آینده نجات خواهد داد. آمین.


اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود. وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید باید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید وگرنه او نمی تواند جواب ایمیلتان را بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و اینرا به او بگویید. لطفا اینرا هم بگویید که از چه کشوری برای او می نویسید – ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید به او به شماره ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) تلفن کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: متی ۲۱-۱۷:۱۴.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کین کید گریفیت:
“Come, My Soul, Thy Suit Prepare” (by John Newton, 1725-1807).