Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

سقط جنین و آمدن دوباره مسیح!

ABORTION AND THE SECOND COMING OF CHRIST!
(Farsi)

دکتر س. ل. کیگن
by Dr. C. L. Cagan

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
صبح روز یکشنبه ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, January 17, 2016

"در خانۀ پدر من منزل‌های بسیاری هست‌. اگر چنین نبود، به شما می‌گفتم‌. من می‌روم تا مکانی برای شما آماده سازم پس از اینکه رفتم و مکانی برای شما آماده ساختم، دوباره می‌آیم و شما را پیش خود می‌برم تا جایی که من هستم شما نیز باشید‌" (یوحنا ۳-۱۴:۲).

در چین، در آفریقا و در نقاط دیگر جهان سوم، میلیونها نفر به مسیح ایمان می آورند. احیاء از آسمان در حال جاری شدن است. ولی در آمریکا و در غرب، کلیساها سرد هستند و احیایی وجود ندارد.

مردم در اروپا و آمریکا از خدا روی برگردانده اند. در سال ۱۹۷۳ دیوان عالی ایالات متحده سقط جنین را در صورت درخواست، قانونی اعلام کرد. به مدت چهل و سه سال اجازه داده ایم میلیونها طفل کشته شوند بدون آنکه برای توقف آن اقدامی کرده باشیم. پنجاه و هشت میلیون طفل آمریکایی با سقط جنین در رحم مادرشان به قتل رسیده اند. کشور ما نه برابر هیتلر آدم کشته است. این ملت تحت مجازات خدا قرار دارد. حتی به اصطلاح محافظه کاران در برابر سقط جنین موضعی اتخاذ نمی کنند. کنگره جمهوری خواهان بودجه ای را تصویب کرد که به موجب آن مبالغ هنگفتی از مالیاتهای شما را به برنامه تنظیم خانواده اختصاص خواهد داد و بر اساس آن اعضای بدن اطفال سقط شده برای آزمایش فروخته خواهند شد. شرم بر جمهوری خواهان باد! خدا را شکر که فرانکلین گراهام از حزب جمهوری خواه استعفاء داد! خدا را شکر که او گفت، "دیگر امیدی به حزب جمهوری خواه، حزب دموکرات، یا حزب چای ندارم که راه درست را برای آمریکا انتخاب کنند" (http://www.foxnews.com/politics/2015/12/22/evangelist-franklin-graham-slams-quits-gop.html?intcmp=hppop). اجازه بدهید که این مطلب را صریح بگویم که حزب دموکرات حتی از جمهوری خواهان هم بدتر است. دیگر هیچ امیدی به حزب جمهوری خواه، حزب دموکرات یا هیچ شکلی از سیاست وجود ندارد. تنها امید واقعی به مسیح است! مسیح گفت، "دوباره می آیم." و نشانه های زیادی از آمدنش در اطراف ما وجود دارد.

من به این عقیده رسیده ام که گناهانی که در کلیساها و در ملتمان می بینیم اتفاق می افتد نشانه ای است از قریب الوقوع بودن آمدن دوباره مسیح. ولی نشانه دیگری هم وجود دارد. یهودیان دارند به سرزمینشان برمی گردند. خدا به قوم یهود گفت، "من شما را از میان قومها بیرون می‌آورم و از همه کشورها جمع می‌کنم و به سرزمین خودتان باز خواهم گرداند" (حزقیال ۳۶:۲۴). خدا به آنها گفت، "شما را به سرزمین اسرائیل باز می‌گردانم" (حزقیال ۳۷:۱۲). این نبوت در سال ۱۹۴۸ وقتی ملت اسراییل تاسیس شد شروع به انجام گرفتن کرد. در حالی که اسراییل به سرزمینش برمی گردد – می دانیم که انتها نزدیک است! ما شاهد انجام این امور در طی عمر خودمان هستیم. ما اکنون نزدیک به آخر جهان و آمدن دوباره مسیح زندگی می کنیم.

امروز می خواهم به آمدن دوباره مسیح با جزییات بیشتری نگاه کنم. کتاب مقدس می گوید که آمدن دوباره اش در دو بخش خواهد بود. اول، از آسمان خواهد آمد. سپس بر زمین می آید.

I. اول، وقتی مسیح از آسمان می آید چه اتفاقی خواهد افتاد.

مسیح از آسمان خواهد آمد و مسیحیان را با خود به آسمان بالا می برد. کتاب مقدس می گوید،

"در همان موقع که فریاد فرمان الهی و صدای رئیس فرشتگان و بانگ شیپور شنیده می‌شود خود خداوند از آسمان به زیر خواهد آمد و اول کسانی که در ایمان به مسیح مرده‌اند خواهند برخاست و سپس آن کسانی که از میان ما زنده می‌مانند همراه با آنها در ابرها بالا برده خواهند شد تا در فضا با خداوند ملاقات نمایند و به این ترتیب ما همیشه با خداوند خواهیم بود‌" (اول تسالونیکیان ۱۷-۴:۱۶).

این واقعه را "ربوده شدن" می نامند. واژه انگلیسی "ربوده شدن" از کلمه لاتین به معنی "بردن" یا "قاپیدن" می آید. کتاب مقدس می گوید "اول کسانی که در ایمان به مسیح مرده اند خواهند برخاست،" یعنی از مردگان برمی خیزند و با مسیح ملاقات می کنند. بعد مسیحیانی که روی زمین زنده هستند "همراه با آنها در ابرها بالا برده خواهند شد تا در فضا با خداوند ملاقات نمایند." تمام مسیحیان بدنهای قیام کرده نامیرا دریافت خواهند کرد. کتاب مقدس می فرماید،

"همۀ ما نخواهیم مرد بلکه در یک لحظه با یک چشم به هم زدن به محض آنکه صدای شیپور آخر شنیده شود تغییر خواهیم یافت زیرا شیپور به صدا در می‌آید و مردگان برای حیات فنا ناپذیر زنده می‌شوند و ما نیز تغییر خواهیم یافت" (اول قرنتیان ۵۲-۱۵:۵۱).

"در یک لحظه با یک چشم به هم زدن" ایمانداران بدنهایی دریافت خواهند کرد که هرگز نخواهد مرد. با خداوند عیسی در آسمان ملاقات خواهیم کرد و با او به آسمان ربوده خواهیم شد.

این امور کی واقع خواهند شد؟ هیچکس از آن روز خبر ندارد زیرا مسیح گفت، "هیچکس... از آن روز و ساعت خبر ندارد" (متی ۲۴:۳۶). هر کس که برای آمدن مسیح تاریخ تعیین می کند یک نبی کاذب است! ولی می توانیم کلیات آن زمان را بشناسیم. با نشانه هایی که پشت سر هم به انجام می رسند، می دانیم که در ایام آخر بسر می بریم.

بیشتر آمریکایی ها تنها فکری که دارند این است که با پولشان از زندگی لذت ببرند و خوش بگذرانند و سه روز آخر هفته داشته باشند – و یک روز بدون اینکه اصلاً درد و رنجی داشته باشند از کنار دریا یا از روی کوه ربوده خواهند شد. این عقاید برای مسیحیان کره شمالی که بخاطر داشتن ایمان به عیسی متحمل زندان، گرسنگی و مرگ می شوند عجیب به نظر می رسد. برای مسیحیان ایران، عراق و سوریه هم که بخاطر ایمان به پسر خدا، مسلمانان سرهایشان را از تن جدا می کنند این مسئله عجيب است. دلیلی وجود ندارد که فقر، جفا و مرگ نتواند قبل از آمدن مسیح از آسمان به آمریکا هم برسد. در کشوری که نوزادان بدنیا نیامده اش را می کشد، تعجب می کنم اگر غضب خدا بر سرشان نازل نشود.

و بسیاری از شما جا گذاشته خواهید شد. مسیح یک مثلی درباره ده باکره گفت. "باکره ها" افراد بی ایمان دنیوی نبودند، بلکه افرادی مذهبی هستند. پنج تن از آنها نجات پیدا کردند، ولی پنج تای دیگر گم شدند. بعد داماد که مسیح است، آمد. "کسانی که آماده بودند با او به مجلس عروسی وارد شدند و در بسته شد‌" (متی ۲۵:۱۰). پنج تایی که نجات پیدا کردند رفتند تا مسیح را ملاقات کنند. پنج نفر دیگر جا گذاشته شدند. "در بسته شد." آنها گریستند، "ای آقا، ای آقا در را به روی ما باز کن" (متی ۲۵:۱۱). ولی خداوند پاسخ داد، "به شما می‌گویم که اصلا شما را نمی‌شناسم" (متی ۲۵:۱۲).

چرا مسیح شما را نمی شناسد؟ چون شما هم از شناختن او خودداری کردید! به او ایمان نیاوردید! گناهان شما با خون مسیح شسته نشدند. جزای گناه شما با مرگ او بر روی صلیب پرداخت نشد. با قیام او از مردگان شما زندگی تازه دریافت نکردید. در متنی که جناب پرودام از کتاب مقدس خواندند، عیسی گفت، "هیچکس جز بوسیله من نزد پدر نمی آید" (یوحنا ۱۴:۶). شما به عیسی ایمان نیاوردید، پس نمی توانید با خدا باشید. وقتی ربوده شدن می آید، شما جا خواهید ماند!

II. دوم، بعد از آمدن مسیح از آسمان چه اتفاقی خواهد افتاد.

در هنگام ربوده شدن، مسیح از آسمان می آید و مسیحیان برخواهند خاست تا با او در آسمان ملاقات کنند. مسیح قومش را به آسمان خواهد برد. چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد؟

در مثل ده باکره، مسیح خودش را بعنوان داماد معرفی کرد. او گفت، "داماد وارد شد‌. کسانی که آماده بودند با او به مجلس عروسی وارد شدند" (متی ۲۵:۱۰). مسیحیان واقعی عروس مسیح هستند و با او در آسمان پس از ربوده شدن، در عروسی بره، ازدواج خواهند کرد. کتاب مقدس نبوت می کند،

"... نکاح بره رسیده است و عروس او خود را حاضر ساخته است. و به او داده شد که به کتان پاک و روشن خود را بپوشاند، زیرا که آن کتان عدالتهای مقدسین است. و مرا گفت: بنویس: خوشابحال آنانی که به بزم نکاح بره دعوت شده‌اند" (مکاشفه ۹-۱۹:۷).

مسیح "بره خدا، که گناه جهان را برمی دارد" است (یوحنا ۱:۲۹). همسر او مسیحیان تمام ادوار هستند، که ملبس به "عدالتهای مقدسین" هستند. عیسی برای عروسی اش خیلی انتظار کشیده است. و چه وقت خوشی خواهد بود آن موقع! "خوشابحال آنانی که به بزم نکاح بره دعوت شده اند."

اتفاق دیگری در آسمان خواهد افتاد پیش از آنکه مسیحیان با خداوندشان به زمین برگردند. آن داوری ایمانداران و دادن پاداش هاست. اینرا "داوری bema" می خوانند. واژه یونانی "bema" به معنای "تخت داوری" است. پولس رسول نوشت، "زیرا همۀ ما همان طور که واقعأ هستیم باید روزی در مقابل تخت داوری مسیح بایستیم تا مطابق آنچه که با بدن خود کرده‌‌ایم چه نیک و چه بد جزا بیابیم‌" (دوم قرنتیان ۵:۱۰).

این داوری آخر مردگان نجات پیدا نکرده نیست، یعنی زمانی که غیرایمانداران بخاطر گناهانشان به دریاچه آتش فرستاده می شوند. این برای داوری مسیحیان بخاطر کارهایی که روی زمین مرتکب شده اند می باشد. این داوری مختص مسیحیان است چون کتاب مقدس می گوید، "زیرا شالودۀ دیگری غیر از آنچه ریخته شد نمی‌توان گذاشت و آن شالوده عیسی مسیح است‌" (اول قرنتیان ۳:۱۱). بدون شالوده مسیح، شما گمشده و به جهنم می روید. ولی اگر مسیح را داشته باشید، بر اساس آنچه برای او انجام دادید داوری خواهید شد. کتاب مقدس می گوید، "بعضی‌ها وقتی روی آن شالوده بنایی می‌سازند، طلا و نقره و سنگهای عالی بکار می‌برند و اشخاص دیگر از چوب و گیاه و کاه استفاده می‌کنند‌. ولی چگونگی کار هر کس آشکار خواهد شد زیرا روز داوری آن را ظاهر خواهد ساخت، چون آن روز با آتش همراه خواهد بود و آتش کیفیت کار همه را می‌آزماید و ماهیتش را نشان می‌دهد‌" (اول قرنتیان ۱۳-۳:۱۲). اگر یک فرد مسیحی یک زندگی بسازد از "طلا و نقره و سنگهای عالی... آن شخص پاداش خود را خواهد یافت‌" (اول قرنتیان ۱۴ ،۳:۱۲). ولی اگر وقت خود را با "چوب و گیاه و کاه" هدر بدهید، "کارهای دست او سوخته شود" و پاداشی در ملکوت او نخواهید داشت (اول قرنتیان ۳:۱۵).

مسیح چه پاداشی می دهد و چرا؟ عیسی شما را فراموش نکرده است. اگر شما خادمین وفادار او هستید، در پادشاهی اش مقام بزرگی به شما اعطا خواهد کرد. به شما خواهد گفت، "آفرین، ای غلام خوب و آمین، تو در امر کوچکی امانت و درستی خود را نشان دادی، من حالا کارهای بزرگ را به تو خواهم سپرد‌. بیا و در شادی ارباب خود شریک باش‌‌" (متی ۲۳ ،۲۵:۲۱). به یکی خواهد گفت، "تو هم حاکم پنج شهر باش‌" (لوقا ۱۹:۱۹). به دیگری خواهد گفت، "بر ده شهر حاکم شو" (لوقا ۱۹:۱۷). مسیحیان وفادار با مسیح در پادشاهی اش بر روی زمین برای هزار سال حکومت خواهند کرد.

به مسیحیان بخاطر رنجی که کشیده اند پاداش داده خواهد شد. کتاب مقدس می فرماید، "اگر تحمل کنیم با او فرمانروایی خواهیم کرد‌" (دوم تیموتیوس ۲:۱۲). آنها که بخاطر عیسی شهید شدند پاداش خواهند گرفت. مسیح گفت، "تا دم مرگ وفادار بمانید و من به شما تاج حیات را خواهم بخشید‌" (مکاشفه ۲:۱۰).

برای مسیحیانی که جانها را صید می کنند پاداشی خواهد بود. کتاب مقدس می گوید، "حکیمان همانند آفتاب خواهند درخشید و کسانی که مردم را به راه راست هدایت کرده‌اند، همچون ستارگان تا ابد تابناک می‌شوند" (دانیال ۱۲:۳). معنی کسی را به راه راست هدایت کردن چیست؟ چرا باید جانی را برای مسیح صید کرد!

وقتی برای ملاقات مسیح به آسمان می روید، مهم نیست چه نوع ماشینی داشتید یا چقدر پول داشتید یا چقدر سفر کردید. ولی اینکه جان چند نفر را صید کردید مهم خواهد بود! تنها چیزی که می توانید با خودتان به آسمان ببرید جانهایی است که برای مسیح صید کردید! مشغول صید جانها بشوید! بروید و مژده انجیل را بشارت بدهید و فهرست نام افراد را بیاورید! افرادی را بیاورید که انجیل را بشنوند! باشد که مسیح تاج صید جانها را به شما عطا کند!

ولی اگر شما بازگشت نکردید، در این داوری نخواهید بود. به مسیح که برای گناه شما فدیه شد ایمان نمی آورید. به مسیح که خونش را برای شستن گناهتان داد ایمان نمی آورید. در نتیجه بر روی زمین می مانید تا در عذاب بزرگ بسوزید و رنج بکشید و تا مرگ خونریزی کنید. وقتی می میرید، به جهنم می روید. در داوری آخر، به دریاچه آتش افکنده خواهید شد. این است آنچه به سر شما می آید.

III. سوم، وقتی مسیح به زمین بیاید چه اتفاقی خواهد افتاد.

اول، عیسی از آسمان می آید تا مسیحیان را با خودش به آسمان ببرد. بعد با مسیحیان به زمین خواهد آمد تا پادشاهی هزار ساله اش را برقرار کند. مسیح از کوه زیتون به آسمان رفت که در شرق اورشلیم واقع شده است. همانطور که شاگردان بالا رفتن او را می دیدند، دو فرشته به آنها گفتند،

"همین عیسی که از پیش شما به آسمان بالا برده شد، همان طوری که بالا رفت و شما دیدید، دوباره به همین طریق باز خواهد گشت‌‌" (اعمال رسولان ۱:۱۱).

عیسی از کوه زیتون صعود کرد و به همان طریق باز خواهد گشت، یعنی با جسم، بر روی کوه زیتون – و مسیحیان با او برمی گردند. کتاب مقدس می گوید، "و در آن روز پایهای او بر کوه زیتون که از طرف مشرق به مقابل اورشلیم است خواهد ایستاد... و یهوه خدای من خواهد آمد و جمیع مقدّسان همراه تو" (زکریا ۵-۱۴:۴). در هنگام ربوده شدن، مسیح از آسمان بخاطر مسیحیان خواهد آمد. سپس با مسیحیان به زمین خواهد آمد. اینها دو قسمت از آمدن دوباره او هستند. وقتی به زمین می آید، پادشاهی خود را مستقر خواهد کرد و برای هزار سال حکومت خواهد کرد. کتاب مقدس می گوید مسیحیان "با مسیح هزار سال سلطنت کردند" (مکاشفه ۲۰:۴).

ولی شما بازگشت نکردید، پس هیچکدام اینها برای شما نیست! شما از همه اینها غافل خواهید بود. چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟ داوری، درد، شکنجه و آتش! در هنگام ربوده شدن شما جا گذاشته خواهید شد. غضب خداوند بر شما نازل خواهد شد. در طول عذاب عظیم از درد و رنج به خود خواهید پیچید. وقتی بمیرید به جهنم افکنده شده و "در این آتش، عذاب" خواهید کشید (لوقا ۱۶:۲۴). در داوری آخر، از جهنم بیرون کشیده شده و مجبور خواهید شد به گناهانتان که از کتاب خدا خوانده می شوند گوش بدهید. بعد "به دریاچه آتش افکنده خواهید شد" که تا ابد بسوزید (مکاشفه ۲۰:۱۵).

اگر بازگشت نکردید، برای شما نه ربوده شدن، نه پاداش، نه آسمان و نه ملکوتی خواهد بود! از ایمان آوردن به مسیح خودداری کردید. گناهان شما با مرگ او پرداخت نخواهند شد. گناهان شما با خون او شسته نخواهند شد! پس شما باید بخاطر گناه خودتان عذاب بکشید. برای شما "دیگر قربانی گناه" نخواهد بود (عبرانیان ۱۰:۲۶)، بلکه "فقط دور نمای وحشتناک روز داوری" (عبرانیان ۱۰:۲۷). داوری! آتش جهنم! برای شما، شما و شما! امیدوارم چنین نشود. در نام عیسی، آمین.


اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود. وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید باید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید وگرنه او نمی تواند جواب ایمیلتان را بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و اینرا به او بگویید. لطفا اینرا هم بگویید که از چه کشوری برای او می نویسید – ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید به او به شماره ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) تلفن کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: یوحنا ۶-۱۴:۱.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط خانم جولی سیویلای:
“In Times Like These” (by Ruth Caye Jones, 1902-1972)           

سقط جنین و آمدن دوباره مسیح!

ABORTION AND THE SECOND COMING OF CHRIST!
(Farsi)

دکتر س. ل. کیگن

"در خانۀ پدر من منزل‌های بسیاری هست‌. اگر چنین نبود، به شما می‌گفتم‌. من می‌روم تا مکانی برای شما آماده سازم پس از اینکه رفتم و مکانی برای شما آماده ساختم، دوباره می‌آیم و شما را پیش خود می‌برم تا جایی که من هستم شما نیز باشید‌" (یوحنا ۳-۱۴:۲).

(حزقیال ۳۶:۲۴؛ ۳۷:۱۲)

I. اول، وقتی مسیح از آسمان می آید چه اتفاقی خواهد افتاد،
اول تسالونیکیان ۱۷-۴:۱۶؛ اول قرنتیان ۵۲-۱۵:۵۱؛ متی ۲۴:۳۶؛
متی ۱۲ ،۱۱ ،۲۵:۱۰؛ یوحنا ۱۴:۶.

II. دوم، بعد از آمدن مسیح از آسمان چه اتفاقی خواهد افتاد،
متی ۲۵:۱۰؛ مکاشفه ۹-۱۹:۷؛ یوحنا ۱:۲۹؛ دوم قرنتیان ۵:۱۰؛
اول قرنتیان ۱۵-۳:۱۱؛ متی ۲۳ ،۲۵:۲۱؛ لوقا ۱۷ ،۱۹:۱۹؛
دوم تیموتیوس ۲:۱۲؛ مکاشفه ۲:۱۰؛ دانیال ۱۲:۳.

III. سوم، وقتی مسیح به زمین بیاید چه اتفاقی خواهد افتاد، اعمال رسولان ۱:۱۱؛
زکریا ۵-۱۴:۴؛ مکاشفه ۲۰:۴؛ لوقا ۱۶:۲۴؛ مکاشفه ۲۰:۱۵؛
عبرانیان ۲۷ ،۱۰:۲۶.