Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

نشانه های آخر زمان – به روز شده با توضیحات مفصل

SIGNS OF THE END – UPDATED AND EXPANDED
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه کلیسای باپتیست لس آنجلس
صبح روز یکشنبه ۳ ژانویه ۲۰۱۶
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Morning, January 3, 2016

"در حالی که عیسی از معبد خارج می‌شد، شاگردانش توجّه او را به بناهای معبد جلب نمودند‌. عیسی به آنها گفت: آیا این بناها را نمی‌بینید؟ یقین بدانید که هیچ سنگی از آن بر سنگ دیگر باقی نخواهد ماند بلکه همه فرو خواهند ریخت‌‌. وقتی عیسی در روی کوه زیتون نشسته بود شاگردانش به نزد او آمدند و به طور محرمانه به او گفتند: به ما بگو، کی این امور واقع خواهد شد؟ و نشانه آمدن تو و رسیدن آخر زمان چه خواهد بود‌؟" (متی ۳-۲۴:۱).

لطفاً این قسمت از کتاب مقدستان را باز نگه دارید. این متن را "سخنرانی کوه زیتون" می نامند. این متن خطابه ای است که مسیح بر روی کوه زیتون ایراد کرد. مسیح به شاگردان گفته بود که معبد اورشلیم از بین می رود. آنها گفتند، "کی این امور واقع خواهد شد؟" پاسخ این سوال در متی ۲۴ نوشته نشده است. ولی مسیح به آن پاسخ داد و جواب او در انجیل لوقا نوشته شده است.

"آنان به دم شمشیر خواهند افتاد و به اسارت به تمام کشورها خواهند رفت و اورشلیم تا آن زمان که دوران ملل بیگانه به پایان نرسد پایمال آنان خواهد بود‌" (لوقا ۲۱:۲۴).

"آنان به دم شمشیر خواهند افتاد." این نبوت درباره محاصره اورشلیم توسط سردار رومی تیتوس در سال ۷۰ بعد از میلاد بود – یعنی همانطور که مسیح پیشگویی کرد، ۴۰ سال بعد اتفاق افتاد. سپس "[آنان] به اسارت به تمام کشورها خواهند رفت." دکتر هنری موریس گفته، "این نبوت خارق العاده تقریبا یک قرن پیش از انجام کامل آن در سال ۱۳۵ میلادی گفته شد" – یعنی وقتی که اورشلیم توسط سپاه هادرین در سال ۱۳۵ میلادی تخریب و غیرقابل سکونت شد و یهودیان در تمام ملل جهان پراکنده شدند (see Henry M. Morris, Ph.D., The Defender’s Study Bible, World Publishers, 1995, p. 1122; note on Luke 21:20, 24).

بنابراین مسیح به اولین سوالی که پرسیدند جواب داد، یعنی "کی این امور واقع خواهد شد؟" معبد قرار بود در سال ۷۰ میلادی ویران شود. یهودیان در تمام ملل دنیا در سال ۱۳۵ میلادی پراکنده شدند.

ولی بعد سوال دوم را مطرح کردند، " نشانه آمدن تو و رسیدن آخر زمان چه خواهد بود‌؟" واژه یونانی ترجمه شده برای "جهان" کلمه "aion" می باشد. معنی آن "عصر/دوره" است – یعنی دوره ای که ما الان در آن زندگی می کنم، دوره مسیحیان، یعنی این نظام فعلی. من به این نتیجه رسیده ام که ما هم اکنون نزدیک به آخر این زمان یا دوره زندگی می کنیم. ما اکنون در ایام آخر بسر می بریم – نزدیک به آخر دنیایی که می شناسیم.

سه اشتباه عمده در رابطه با نشانه های آخر وجود دارد. اولین اشتباه مشخص کردن تاریخ برای آن است. هر وقت می شنوید کسی تاریخ برای آن مشخص می کند، مطمئن باشید که آنها کاملاً در اشتباه هستند. مسیح گفت،

"اما از آن روز و ساعت هیچ کس خبر ندارد، نه فرشتگان آسمان و نه پسر، فقط پدر از آن آگاه است‌. هوشیار و آگاه باشید، شما نمی‌دانید آن زمان کی می‌آید‌" (مرقس ۳۳ ،۱۳:۳۲).

اشتباه دوم این است که همه نشانه ها را مربوط به گذشته بدانیم. این را "preterism" می نامند. بسیاری از کالوینیست های معاصر چنین تفکری دارند. ولی اشتباه می کنند. فقط کافی است که به متی ۲۴:۱۴ نگاه کنید. لحظه ای که آنرا می خوانید متوجه می شوید که آنها اشتباه می کنند. اگر تمام نشانه ها در گذشته دور اتفاق افتاده باشند، یعنی در ابتدای تاریخ مسیحیت، پس آیه ۱۴ نمی تواند درست باشد!

"و این مژده پادشاهی الهی در سراسر عالم اعلام خواهد شد تا برای همه ملتها شهادتی باشد و آنگاه پایان کار فرا می‌رسد‌‌" (متی ۲۴:۱۴).

شاگردان انجیل را در سرتاسر امپراتوری روم پخش کردند. ولی انجیل را "در سراسر عالم... تا برای همه ملتها شهادتی باشد" اعلام نکردند – یقیناَ انجیل را به آمریکای شمالی و جنوبی، ژاپن، استرالیا، جزایر دریاها و جاهای دیگر موعظه نکردند. یقیناً انجیل را "در سراسر عالم... تا شهادتی برای همه ملتها باشد" موعظه نکردند. فقط در زمان ما است که این امر واقع خواهد شد. "و آنگاه پایان کار فرا می رسد." انجیل در حال حاضر در سراسر جهان پخش می شود – یعنی برای اولین بار در تاریخ. برای مثال، مردم دور افتاده ترین نقاط جهان خطابه های من را در اینترنت به ۳۳ زبان می خوانند. با رادیو، ماهواره، امواج کوتاه، توسط هزاران میسیونر، این نبوت در این زمان است که به انجام می رسد. "و آنگاه پایان کار فرا می رسد." پس، پریتریست ها (preterists) اشتباه می کنند!

اشتباه سوم این است که همه نشانه ها را مربوط به آینده بدانیم، یعنی به هفت سال بلا و قحطی آخر. خیلی از معتقدین به مشیت الهی (Dispensationalists) معاصر چنین تفکری دارند. ولی آنها مهمترین نشانه را با مربوط دانستن آنها به دوره هفت ساله نادیده می گیرند. مسیح نشانه ایام نوح را داد. او گفت، "زمان ظهور پسر انسان درست مانند روزگار نوح خواهد بود‌" (متی ۲۴:۳۷). لازم نیست الهیدان بزرگی باشید که بدانید "روزگار نوح" خیلی پیش از دوره هفت ساله بود! کتاب مقدس تعلیم می دهد که روزگار نوح ۱۲۰ سال طول کشید (پیدایش ۶:۳). خنوخ حتی پیش از آن هشدار داوری را می دهد (یهودا ۱۴ ،۱۳). من به این نتیجه رسیده ام که جهان در طی دوره روشن ضمیری قرن ۱۸ بسوی ایام آخر شروع به حرکت کرد (۱۷۹۰-۱۷۳۰). و ظهور ارتداد آخر زمانی در قرن نوزدهم ، با ظهور انتقادات از کتاب مقدس، فینی گرایی (پیروان عقاید فینی)، و عقاید داروینیسم شتاب گرفت. و نشانه های آخر زمان با آغاز جنگ جهانی اول آشکارتر شدند.

بنابراین، انتهای این دوره زمانی ناگهان بر ما "ظاهر نشدند!" زمان زیادی است که شیطان این آش را دارد هم می زند. و حالا زمانی است که با این خدانشناسی فراگیر و روزهای آخر این نظام دنیوی این قابلمه آماده جوشیدن است. همانطور که لیونارد راونهیل اشاره می کند، "این ایام آخر است!"

شاگردان تقاضای یک نشانه از آمدنش "و از آخر [زمان]" کردند، ولی مسیح به آنها نشانه های زیادی داد. می خواهم که چند تا از نشانه هایی که مسیح و شاگردانش دادند را اینجا در سه گروه عنوان کنم.

I. اول، نشانه هایی در کلیساها وجود دارد.

این اولین نشانه ای است که عیسی در متی ۵-۲۴:۴ به آن اشاره می کند،

"عیسی جواب داد: مواظب باشید که کسی شما را گمراه نسازد، زیرا بسیاری به نام من خواهند آمد و خواهند گفت: «من مسیح هستم» و بسیاری را گمراه خواهند کرد" (متی ۵-۲۴:۴).

در درجه اول این آیه به ارواح ناپاکی که خودشان را به شکل مسیح ظاهر خواهند کرد اشاره می کند. پولس رسول درباره "عیسای دیگری جز آن عیسایی را که ما به شما اعلام کردیم" هشدار داد (دوم قرنتیان ۱۱:۴). رسول همچنین گفت،

"روح‌القدس صریحأ می‌فرماید که در زمان‌های آخر بعضی‌ها از ایمان دست خواهند کشید و به ارواح گمراه کننده و از تعالیم شیاطین پیروی می‌کنند‌" (اول تیموتیوس ۴:۱).

امروزه "مسیح- شبح" متعلق به اگنوستیسیسم در بسیاری از کلیساها موعظه می شود. این مسیح اگنوستیک یک روح است و نه مسیح با گوشت و استخوان قابل لمسی که کتاب مقدس معرفی می کند. کتاب مقدس می گوید، "و هر روحی که عیسی مسیح مجسم شده را انکار کند، از خدا نیست" (اول یوحنا ۴:۳). در میان تمام ترجمه های جدید، فقط کتاب کینگ جیمز است که این آیه را درست ترجمه می کند. واژه یونانی "elēluthota" است. اشاره به زمان کامل دارد، و به زمان حال حاضر مسیح دلالت می کند (cf Jamieson, Fausset and Brown). همانطور که بدرستی نسخه کینگ جیمز ترجمه کرده، مسیح "در جسم ظاهر شده" است. او در جسم آمد و در جسم بسر می برد یعنی در جسم رستاخیز کرده با گوشت و استخوان. عیسی پس از قیام از مرگ گفت، " زیرا که روح گوشت و استخوان ندارد، چنانکه می‌نگرید که در من است" (لوقا ۲۴:۳۹). و او هنوز در گوشت و استخوان بدن رستاخیز کرده اش است – در آسمان. کتاب مقدس می گوید، "عیسی مسیح دیروز و امروز و تا ابدالآباد همان است" (عبرانیان ۱۳:۸). پس مسیح- شبح امروزی در واقع یک روح ناپاک است، یک "ارواح گمراه کننده" (اول تیموتیوس ۴:۱)! حتی در کلیساهای باپتیست ما بسیاری از مردم درباره مسیح بعنوان یک روح نگاه می کنند. بنابراین، آنها به روح ناپاک باور دارند تا به مسیح واقعی! دکتر مایکل هورتون در کتاب بزرگش با عنوان مسیحیت بدون مسیح (Baker Books, 2008) درباره مسیح- شبح صحبت می کند. آنرا بگیرید و بخوانید!

بار دیگر مسیح گفت،

"زیرا اشخاص بسیاری پیدا خواهند شد که به دروغ ادعا می‌کنند مسیح یا نبی هستند و نشانه‌ها و عجایب بزرگی انجام خواهند داد به طوری که اگر ممکن بود حتّی برگزیدگان خدا را هم گمراه می‌کردند‌" (متی ۲۴:۲۴).

پولس رسول هشدار داد که،

"زیرا زمانی خواهد آمد که آدمیان به تعلیم درست گوش نخواهند داد، بلکه از امیال خودشان پیروی می‌کنند و برای خود معلمین بیشتری جمع خواهند کرد تا نصایحی را که خود دوست دارند از زبان آنها بشنوند‌. آنها از شنیدن حقیقت خودداری می‌کنند و توجّه خود را به افسانه‌ها معطوف می‌دارند‌" (دوم تیموتیوس ۴-۴:۳).

من به این نتیجه رسیده ام که ما در حال حاضر در بخش اول ارتداد بسر می بریم، یعنی "فریب" که پولس رسول در دوم تسالونیکیان ۲:۳ از آن سخن به میان می آورد.

بعد، خود مسیح هم گفت،

"و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌" (متی ۲۴:۱۲).

مسیح پیشگویی کرد که آنقدر هرج و مرج در کلیسا زیاد خواهد شد که "آگاپه" یا محبت میان اعضای کلیسا به سردی خواهد گرایید. بسیاری از کلیساها هم اکنون برنامه یکشنبه شب خود را تعطیل کرده اند چون مشارکت و محبت مسیحی واقعی امری مربوط به گذشته تلقی می شود. اعضای کلیسا دیگر دوست ندارند مانند گذشته با همدیگر باشند (اعمال رسولان ۴۷-۲:۴۶). همچنین، عیسی پیشگویی کرد که در ایام آخر دعای مصرانه کم خواهد شد (لوقا ۸-۱۸:۱). تعجبی ندارد که امروزه جلسات دعا به این اندازه کم شده است. مراسم چهارشنبه شب (اگر مراسمی باشد!) از جلسه دعا به تعلیمات دینی همراه با یک یا دو دعای روزمره عوض شده. به یقین این نشانه انتهاست! "اما وقتی پسر انسان می‌آید آیا اثری از ایمان بر روی زمین خواهد یافت‌؟" (لوقا ۱۸:۸). اما بخاطر داشته باشید عیسی گفت،

"وقتی این چیزها شروع شود شما راست بایستید و سرهایتان را راست نگاه دارید چون رستگاری شما نزدیک است‌‌" (لوقا ۲۱:۲۸).

سرود شماره ۳، بند دو را بخوانیم!

شب تاریک بود، گناه با ما در جنگ؛
   بار گناهی که حمل می کردیم سنگین؛
لیکن اکنون می بینیم نشانه های آمدنش؛
   دلهایمان در سینه شاد گشت، جام خوشی لبریز شد!
او باز می آید، او باز می آید،
   همان عیسایی که مردمان او را رد کردند؛
او باز می آید، او باز می آید،
   با قوت و جلال عظیم، او باز می آید!
(“He Is Coming Again” by Mabel Johnston Camp, 1871-1937).

II. دوم، نشانه هایی از جفا وجود دارد.

عیسی گفت،

"در آن وقت شما را برای شکنجه و کشتن تسلیم خواهند نمود و تمام جهانیان به خاطر ایمانی که به من دارید از شما متنفر خواهند بود. بسیاری ایمان خود را از دست خواهند داد و یکدیگر را تسلیم دشمن نموده از هم متنفر خواهند شد‌" (متی ۱۰-۲۴:۹).

بار دیگر عیسی گفت،

"همه مردم به خاطر اینکه نام من بر شماست از شما روی گردان خواهند شد‌. اما هر که تا به آخر پایدار بماند نجات خواهد یافت‌‌" (مرقس ۱۳:۱۳).

جفاهای وحشتناکی همین الان در بخشهای زیادی از جهان در حال روی دادن است. اینجا را کلیک کنید و درباره آن در www.persecution.com بخوانید. فشارهای فزاینده ای علیه مسیحیان حقیقی اکنون اینجا در جهان غرب اعمال می شود. شبانان ایماندار توسط کسانی که باعث جدایی در کلیسا می شوند مورد هجوم قرار می گیرند. والدین زیادی فرزندان خود را که مسیحی می شوند مورد آزار و اذیت قرار می دهند. و دیدن مناظری از قبیل برخورد برخی افراد با والدین سالخورده خود که مسیحیانی جدی هستند تکان دهنده است! بسیاری از آنها را حبس کرده اند و کاملاً تنها گذاشته و رها کرده اند بطوری که هرگز فرزندان غیرمسیحی شان به آنها سری نمی زنند. بسیاری از شبانان به من می گویند که مسیحیان در آمریکا بزودی جفاهای بزرگتری را تجربه خواهند کرد. ولی بخاطر داشته باشید، عیسی گفت،

"خوشا به حال شما هر گاه به خاطر پسر انسان مردم از شما روی گردانند و شما را از بین خود بیرون کنند و به شما اهانت کنند و به شما بد گویند‌. در آن روز شاد باشید و از خوشی پایکوبی کنید چون بدون شک پاداش سرشاری در عالم بالا خواهید داشت زیرا پدران ایشان نیز درست به همین طور با انبیا رفتار می‌کردند‌" (لوقا ۲۳-۶:۲۲).

اگر فکر می کنید که این مطالب گفته شده زیاده روی است، به گزارش فاکس نیوز که درباره فرانکلین گراهام چند روز پیش پخش کرد گوش بدهید. فرانکلین گراهام پسر واعظ معروف شناخته شده جهان بیلی گراهام است. فاکس نیوز گفته،

مبشر مسیحیت فرانکلین گراهام حزب جمهوری خواه را مورد سرزنش قرار داد و آن حزب را ترک کرد

Fox News, December 22, 2015

فاکس نیوز، ۲۲ دسامبر ۲۰۱۵

http://www.foxnews.com/politics/2015/12/22/evangelist-franklin-graham-slams-quits-gop.html?intcmp=hppop

این مبشر مسیحیت یعنی فرانکلین گراهام روز سه شنبه اعلام کرد که حزب جمهوری خواه را بخاطر لایحه بودجه ای که هفته گذشته به رهبری این حزب در مجلس تصویب شد ترک می کند؛ وی آنرا "بی مصرف" خواند و تامین بودجه قانون تنظیم خانواده را به اردوگاههای کار اجباری نازی ها تشبیه کرد.

گراهام همچنین عنوان کرد،

وی گفت، "شرم و ننگ بر جمهوری خواهان و دموکراتها بخاطر تصویب چنین لایحه بودجه بی مصرفی در هفته گذشته و برای کامل کردنش، تامین بودجه قانون تنظیم خانواده!"

گراهام که قبلاً هر دو حزب را مورد نکوهش قرار داده بود، خشم و درماندگی خود را در صفحه فیس بوک خود هم انعکاس داد.

وی گفت "دیدن و شنیدن اینکه قانون تنظیم خانواده چنین سرد و بی تفاوت درباره فروش اعضای بدن بچه ای که سقط شده با بی اعتنایی محض به زندگی انسان صحبت می کند، یادآور [دکتر] جوزف منگل و اردوگاههای کار اجباری نازی ها است!" او ادامه داد، "فقط همین را باید کافی می دانستند و شاهرگ این تامین بودجه را قطع می کردند. هیچ کاری نکردند که این ۲۰۰۰ صفحه با بودجه ۱.۱ تریلیون دلاری را کاهش بدهند."

گراهام که دونالد ترامپ امید کاخ سفید جمهوری خواهان را حمایت کرده و فراخوان جنجال برانگیز او برای ممنوعیت مسلمانان از ورود به ایالات متحده را مورد استقبال قرار داده، گفت که اعتقاد خود به نظام سیاسی را از دست داده است.

او همچنین نوشت که، "دیگر امیدی ندارم که احزاب جمهوری خواه، دمکرات یا تی پارتی آنچه برای آمریکا لازم است را انجام بدهند."

حیرت آور است! چه بیانیه ای از یک رهبر کلیسایی! دوباره سرود شماره ۳ بند دوم را بخوانیم!

شب تاریک بود، گناه با ما در جنگ؛
   بار گناهی که حمل می کردیم سنگین؛
لیکن اکنون می بینیم نشانه های آمدنش؛
   دلهایمان در سینه شاد گشت، جام خوشی لبریز!
او باز می آید، او باز می آید،
   همان عیسایی که مردمان او را رد کردند؛
او باز می آید، او باز می آید،
   با قوت و جلال عظیم، او باز می آید!

III. سوم، نشانه بشارت جهانی انجیل وجود دارد.

توجه کنید چقدر عجیب این نشانه دلگرم کنند ناگهان در میان این نشانه های وحشتناک ظاهر می شود،

"در آن وقت شما را برای شکنجه و کشتن تسلیم خواهند نمود و تمام جهانیان به خاطر ایمانی که به من دارید از شما متنفر خواهند بود. و بسیاری ایمان خود را از دست خواهند داد و یکدیگر را تسلیم دشمن نموده از هم متنفر خواهند شد‌. انبیای دروغین زیادی بر خواهند خاست و بسیاری را گمراه خواهند نمود‌. و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌. اما هر کس تا آخر پایدار بماند نجات خواهد یافت. و این مژده پادشاهی الهی در سراسر عالم اعلام خواهد شد تا برای همه ملتها شهادتی باشد و آنگاه پایان کار فرا می‌رسد‌‌" (متی ۱۴-۲۴:۹).

"مژده پادشاهی" صرفاً در مرقس ۱۳:۱۰ به معنای "انجیل" است، که در این انجیل می گوید، "اول باید انجیل به تمام ملتها برسد [موعظه بشود]." در وسط ارتداد و جفاها، ناگهان مسیح گفت انجیل در تمام دنیا موعظه می شود، "و آنگاه پایان کار فرا می رسد" (متی ۲۴:۱۴).

چه نبوتی! تنها چند محل در دنیا وجود دارد که انجیل را امروزه نمی توانند بشنوند. با اینترنت، با رادیو، امواج کوتاه، تلویزیونهای ماهواره ای و از طریق هزاران میسیونر – انجیل را همین صبح دارند به سراسر جهان پخش می کنند. متی ۱۴-۲۴:۱۱ در نسل ما دارد به انجام می رسد! چه عجیب است، در حالیکه کلیساها در غرب جلسات دعای خود را تعطیل می کنند و مراسم شامگاه خود را متوقف کرده اند، چنین انفجار انجیلی در جهان سوم رخ می دهد – در چین، آسیای جنوب شرقی، چند کشور در آفریقا، در میان اقوام همونگ، و دست نیافتنی های هند! ارتداد و احیاء – همزمان به پیش می روند – همانطور که عیسی پیشگویی کرد! چه تناقض عجیبی! با اینحال دقیقاً این آن چیزی است که دارد اتفاق می افتد، همانطور که مسیح پیشگویی کرد که خواهد شد!

"انبیای دروغین زیادی بر خواهند خاست و بسیاری را گمراه خواهند نمود‌. و شرارت به قدری زیاد می‌شود که محبت آدمیان نسبت به یکدیگر سرد خواهد شد‌. اما هر کس تا آخر پایدار بماند نجات خواهد یافت. و این مژده پادشاهی الهی در سراسر عالم اعلام خواهد شد تا برای همه ملتها شهادتی باشد و آنگاه پایان کار فرا می‌رسد‌‌" (متی ۱۴-۲۴:۱۱).

هللویاه! عیسی دارد می آید! دوباره سرود بخوانید!

شب تاریک بود، گناه با ما در جنگ؛
   بار گناهی که حمل می کردیم سنگین؛
لیکن اکنون می بینیم نشانه های آمدنش؛
   دلهایمان در سینه شاد گشت، جام خوشی لبریز!
او باز می آید، او باز می آید،
   همان عیسایی که مردمان او را رد کردند؛
او باز می آید، او باز می آید،
   با قوت و جلال عظیم، او باز می آید!

شما مسیح را می شناسید؟ وقتی او بیاید آیا آماده خواهید بود؟ آیا بازگشت کرده اید؟ "دوباره وقف کردن" خودتان اگر گمشده باشید کمکی به شما نمی کند. بعضی ها می گویند که دوباره بسوی مسیح می آیند، مثل پسر گمشده. ولی کتاب مقدس هیچوقت نمی گوید که پسر گمشده یکبار نجات پیدا کرد، لغزید و دوباره زندگی خودش را وقف کرد. خیر! کلام خدا با زبانی روشن می گوید که او گمشده بود! پدر خودش چنین گفت!

"چون این پسر من مرده بود، زنده شده و گمشده بود، پیدا شده است‌" (لوقا ۱۵:۲۴).

باید نزد مسیح بیایید در حالیکه متقاعد شده باشید که گمشده اید! کسی که متقاعد نشده باشد که گمشده است نزد عیسی نمی آید، به او اعتماد پیدا نمی کند، بازگشت واقعی را تجربه نمی کند، با خون مسیح از گناه پاک نمی شود و با رستاخیز مسیح از نو متولد نمی شود. پیش از آنکه نجات پیدا کنید باید بدانید که گمشده اید!

ای خدا، دعا می کنیم که جانهای گمشده ای که این خطابه را می شنوند و یا می خوانند، به محکومیت گناه مجاب بشوند و به پسرت عیسی مسیح ایمان بیاورند. آمین. اینجا را کلیک کنید تا خطابه "راه و روش فیض" به قلم مبشر بزرگ انجیل جورج وایت فیلد (۱۷۷۰-۱۷۱۴) را بخوانید.


اگر این خطابه شما را برکت داد، دکتر هایمرز می خواهد اینرا از طرف شما بشنود. وقتی برای دکتر هایمرز می نویسید باید به او بگویید که اهل چه کشوری هستید وگرنه او نمی تواند جواب ایمیلتان را بدهد. اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و اینرا به او بگویید. لطفا اینرا هم بگویید که از چه کشوری برای او می نویسید – ایمیل دکتر هایمرز این است (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید. اگر می خواهید با پست برای او بنویسید، آدرس او چنین است: P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. می توانید به او به شماره ۰۴۵۲-۳۵۲ (۸۱۸) تلفن کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به این آدرس بخوانید
www.sermonsfortheworld.com
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: مرقس ۱۳-۱۳:۱.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کینکید گریفیت:
“I Wish We’d All Been Ready” (by Larry Norman, 1947-2008)

طرح کلی

نشانه های آخر زمان – به روز شده با توضیحات مفصل

SIGNS OF THE END – UPDATED AND EXPANDED

دکتر ر. ل. هایمرز

"در حالی که عیسی از معبد خارج می‌شد، شاگردانش توجّه او را به بناهای معبد جلب نمودند‌. عیسی به آنها گفت: آیا این بناها را نمی‌بینید؟ یقین بدانید که هیچ سنگی از آن بر سنگ دیگر باقی نخواهد ماند بلکه همه فرو خواهند ریخت‌‌. وقتی عیسی در روی کوه زیتون نشسته بود شاگردانش به نزد او آمدند و به طور محرمانه به او گفتند: به ما بگو، کی این امور واقع خواهد شد؟ و نشانه آمدن تو و رسیدن آخر زمان چه خواهد بود‌؟" (متی ۳-۲۴:۱).

(لوقا ۲۱:۲۴؛ مرقس ۳۳ ،۱۳:۳۲؛ متی ۳۷ ،۲۴:۱۴)

I. اول، نشانه هایی در کلیساها وجود دارد، متی ۵-۲۴:۴؛
دوم قرنتیان ۱۱:۴؛ اول تیموتیوس ۴:۱؛ اول یوحنا ۴:۳؛ لوقا ۲۴:۳۹؛
عبرانیان ۱۳:۸؛ اول تیموتیوس ۴:۱؛ متی ۲۴:۲۴؛ دوم تیموتیوس ۴-۴:۳؛
دوم تسالونیکیان ۲:۳؛ متی ۲۴:۱۲؛ اعمال رسولان ۴۷-۲:۴۶؛
لوقا ۸-۱۸:۱؛ ۲۱:۲۸.

II. دوم، نشانه هایی از جفا وجود دارد، متی ۱۰-۲۴:۹؛
مرقس ۱۳:۱۳؛ لوقا ۲۳-۶:۲۲.

III. سوم، نشانه بشارت جهانی انجیل وجود دارد، متی ۱۴-۲۴:۹؛
مرقس ۱۳:۱۰؛ لوقا ۱۵:۲۴.