Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

او شما را استوار نگاه خواهد داشت!

HE WILL HOLD YOU FAST!
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه کلیسای باپتیست لوس آنجلس
صبح روز یکشنبه، ۲۸ ژوئن ۲۰۱۵
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord's Day Morning, June 28, 2015

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

یادم می آید به واعظی گوش می کردم که می گفت این وعده را نباید به غیرایمانداران موعظه کرد. او می گفت که افراد گمشده دچار خودسری می شوند. این امر باعث می شود بسوی گناه رانده بشوند. باید آنها را در حالتی مضطرب نگه داشت تا مطمئن نشوند که می توانند تا آخرین لحظات "صبر کنند." تا مدتی من هم همین باور را داشتم. مسیحیان خوش قلب زیادی را می شناسم که چنین دیدگاهی دارند. واعظینی که این باور را دارند اغلب از این متن می ترسند.

ولی باید به مردمی نگاه کنیم که اولین بار شنیدند خود مسیح این آیه را موعظه می کرد. بر اساس آیه ۳۱، آنها "سنگ برداشتند تا او را سنگسار کنند" (یوحنا ۱۰:۳۱). بخاطر این حرف از مسیح متنفر شدند. مسیح این پیغام را به غیرایمانداران موعظه کرد. مطمئنم که اینجا در بین ما غیرایماندارانی وجود دارند. خیلی سعی می کنیم و دعا می کنیم تا در هر مراسمی افرادی داشته باشیم که هنوز نجات پیدا نکرده اند. من به شما همان چیزی را می گویم که عیسی به آن جماعت عصبانی نجات پیدا نکرده گفت،

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

"من به آنها حیات جاودان می بخشم." متن به ما می گوید که واژه "آنها" به گله مسیح اشاره می کند. "گوسفندان من صدای مرا می شنوند و من آنها را می شناسم و آنها به دنبال من می آیند" (یوحنا ۱۰:۲۷). "من به آنها حیات جاودان می بخشم." نمی توانیم ذهن مردم را بخوانیم تا بگوییم که آیا آنها گوسفندان مسیح هستند یا نه. ولی آیه قبل از این متن می گوید که چطور قوم خدا را بشناسیم. "گوسفندان من صدای مرا می شنوند و من آنها را می شناسم و آنها به دنبال من می آیند." علامت های یک مسیحی واقعی اینهاست – مسیح را می شنوند، او را می شناسند و او آنها را می شناسد و آنها او را متابعت می کنند. اینها علایم مسیحیان واقعی است. و عیسی درباره آنها بود که صحبت می کرد.

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

"ایمان است که با محبت عمل می کند" (غلاطیان ۵:۶) این علامت گله واقعی مسیح است. عیسی به آنها اشاره می کند که "من به آنها حیات جاودان می بخشم؛ و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد." دکتر مارتین لوید-جونز گفته است، "در مسیح ما در حالت آزمایشی نیستیم و این امکان وجود ندارد که از فیض محروم شویم" (Assurance (Romans 5), The Banner of Truth Trust, 1971, p. 236).

شاید کسی بگوید، "من در منگنه انجیل قرار گرفتم. می دانم باید پیش مسیح بیایم ولی از طرف دیگر می دانم که نمی توانم. باید اینکار را بکنم ولی نمی توانم. چکار باید بکنم؟" جوابش ساده است، تسلیم مسیح بشوید. او را صدا کنید. او جواب تمام سوالاتتان را می دهد. او منگنه انجیل را با چکشی می شکند و روح شما را نجات می دهد. شما می گویید، "این را نمی فهمم." البته که نمی فهمید. این یک راز است. واژه یونانی برای آن "musterion" است. یعنی چیزی که با ذهن بشر نمی شود درکش کرد، ولی در عین حال از نظر کتاب مقدس درست است. پولس رسول می گوید، "بلکه حکمت مرموز خدا را که از چشم آدمیان پوشیده بود و خدا آنرا از ازل... قرار داده بود ابراز می کنیم" (اول قرنتیان ۲:۷). خود را به مسیح بسپارید. به او ایمان بیاورید. تمام سوالاتتان در او جواب داده خواهند شد. او شما را با خون و عادل بودن خودش نجات می دهد. و تا به آخر شما را نگه خواهد داشت. شما را در طول تمام سختیها حفظ می کند. شما یکی از گوسفندان او می شوید!

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

سه عبارت این متن، سه دلیل ارائه می دهند که بتوانیم امنیت دائمی گوسفندان مسیح را باور کنیم.

I. اول، هدیه ای هست از مسیح.

اولا مسیح می گوید، "من به آنها حیات جاودان می بخشم." حیات جاودان بصورت یک هدیه به ما داده می شود. وقتی متولد شدیم دارای این حیات جاودان نبودیم. مثل بچه های حضرت آدم بدنیا آمدیم. متولد شدیم که بمیریم. آنرا با انجام عملی بدست نیاوردیم. نمی توانیم با انجام کار نیک آنرا بدست بیاوریم. نمی توانیم با یادگیری آیه های انجیل آنرا بدست بیاوریم. نمی توانیم با گفتن دعا و نیایش آنرا بدست بیاوریم. این یک هدیه است. چون این حیات یک هدیه است، نمی شود آنرا بدست آورد. وقتی کسی حیات جاودان را برای روحش بدست می آورد، یک هدیه رایگان است. آنرا مثل یک جایزه بدست نمی آوریم. آن یک هدیه رایگان است.

خدا انتها را از اول می داند. وقتی حیات جاودان را به بشر می دهد، هر نقص و کاستی در او را می داند. او از پیش می داند که آدم چطور بعضی وقتها سقوط می کند. هیچوقت حیات ابدی را به بشر نمی داد که بعد آنرا بخاطر بعضی اشتباهات از او پس بگیرد – چون پیش از دادن هدیه به او می دانست که چه اشتباهاتی را مرتکب می شود.

چطور ممکن است که حیات جاودان را به شما بدهند و بعد بمیرید؟ وقتی عیسی گفت، "جاودان" منظورش "جاودان" بود. اسپارژن می گوید، " ممکن نیست که من با گناه کردن آن حیات روحانی را به هر طریقی از دست بدهم." آن "حیات جاودان" است.

مسیح به آن زن در کنار چاه گفت،

"اما هر کس از آبی که من می بخشم بنوشد هرگز تشنه نخواهد شد زیرا آن آبی که به او می دهم در درون او به چشمه ای تبدیل خواهد شد که تا حیات جاودان خواهد جوشید" (یوحنا ۴:۱۴).

کتاب مقدس مطالعاتی رفرمیشن می گوید، "آب زنده در عهد عتیق به آب رونده [اشاره می کند] – که بطور نمادین به عمل [خداوند] اشاره می کند." "خواهد جوشید" به فراوانی آن اشاره دارد؛ "حیات جاودان" بی پایان است و تا ابد بفراوانی جاریست! همان حیات خداوند در روح بشر است! عیسی به گله خودش حیات بی پایان خداوند را به قلب هایشان می دهد – که همیشه خواهد جوشید – بدون انتها – همیشه جاری خواهد بود! این یک هدیه است. نمی شود آنرا بدست آورد. این هدیه از طرف مسیح است. او هیچوقت چیزی را که می دهد پس نمی گیرد!

کسی شاید بگوید، "اگر نتوانم دوام بیاورم چی؟ اگر تسلیم بشوم چی؟" ای بابا، دوست من، تو هنوز مثل کاتولیک های قرون وسطی فکر می کنی! این هدیه را تو بدست نمی آوری! چطور ممکن است؟ تو "در گناه مردی." چطور ممکن یک مرده دوام بیاورد؟ چطور ممکن است یک مرده اصلاً بتواند کاری کند که نجات در آن باشد؟ خدا را شکر، کلام خدا می گوید،

"گرچه بعلت خطاهای خود مرده بودیم ما را با مسیح زنده گردانید (از راه فیض خداست که شما نجات یافته اید؛)" (افسسیان ۲:۵).

حیات جاودان به یک روح مرده داده می شود. حیات جاودان یک هدیه است و به مردان و زنانی داده می شود که در گناه مرده اند! این است مژده انجیل! جلال بر خداوند! "من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

نمی گذارد روح من گم بشود، مرا استوار نگه خواهد داشت؛
   قیمتی گزاف برایم پرداخته، مرا استوار نگه خواهد داشت.
مرا استوار نگه خواهد داشت، مرا استوار نگه خواهد داشت؛
   چون منجی ام مرا دوست دارد، او مرا استوار نگه خواهد داشت.
(“He Will Hold Me Fast” by Ada R. Habershon, 1861-1918).

اسپارژن می گوید، "انتظار ما این است که شخص ایماندار تا به آخر استقامت نشان بدهد، چون حیاتی که خداوند درون او گذاشته دارای سرشتی است که باید به حیاتش ادامه بدهد، باید بر هر مشکلی غلبه کند، باید [مثل میوه] برسد... باید او را به جلال ابدی برساند" (C. H. Spurgeon, “Perseverance Without Presumption,” MPT, Number 1,055). باید! باید! باید این روح شما را به جلال جاودانی برساند! این یک هدیه است! این هدیه عیسی مسیح است! او می گوید، "من به آنها حیات جاودان می بخشم." جلال بر نام مقدس او! او به ما حیات جاودان می دهد! ما چیزی در قبال آن نمی پردازیم. عیسی با مرگش روی صلیب آنرا پرداخت. عیسی آنرا با رستاخیزش از مردگان برای ما بدست آورد!

هللویاه، تمام شد! به پسر ایمان دارم؛
با خون مصلوب شده نجات یافتم!
(“Hallelujah, ‘Tis Done” by Philip P. Bliss, 1838-1876).

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

حیات جاودان هدیه مسیح است.

II. دوم، وعده ای هست از مسیح.

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد..." او می گوید، "من اینکار را می کنم." چه وعده شگفت انگیزی! "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." خوشحالم که اینرا گفت. بعضی ها گفته اند که با تصمیم خودشان به زندگی ادامه خواهند داد. شاید تصمیم بگیرند که از او دور بشوند. ولی این عبارت از آن طرز فکر فاصله دارد – "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." این شامل تمام زمانهاست. "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." آیا آنها ایماندارانی جوان هستند که دانش کمی دارند؟ ایمانشان کم است چون تازه ایماندار هستند؟ "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." وقتی پا به سن می گذارند و مشکلات زندگی ایمان اولیه شان را محک می زند، آیا دنیوی می شوند و ایمانشان را از دست می دهند؟ "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." آنها هلاک می شدند اگر دنیاپرستی می توانست آنها را نابود کند. آنها هلاک می شدند اگر ابلیس می توانست آنها را دوباره اسیر کند، ولی نمی تواند. "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." تمام زمانها با واژه "هرگز" مختومه می شوند. چه اتفاقی می افتد اگر آنها شدیداً وسوسه بشوند؟ "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." چطور می شود اگر آنقدر سرد بشوند که محبت و غیرتشان از بین برود؟ "آنها هرگز هلاک نخواهند شد." گناه هرگز نمی تواند آنها را دوباره تحت کنترل خودش دربیاورد. "آنها هرگز هلاک نخواهند شد."

مدت پنجاه و چهار سال است که مسیحی هستم. مواقعی بوده که خداوند خیلی دور بنظرم رسیده است. زمانی بوده که حتی به نجات خودم شک داشتم. لحظاتی بوده که فکر کردم لغزش می خورم و برای همیشه از دست می روم. ولی عیسی همیشه من را همراهی کرده. عیسی همیشه من را از لبه یاس و ناامیدی برگردانده. من در یک خانه مسیح بزرگ نشدم. الگوهای خوبی نداشتم که آنها را دنبال کنم. بادهای وحشت اطرافم می وزید. تقریباً از دست رفته بودم. خیلی های دیگر را دیدم که سقوط کردند. احساس می کردم که من هم با آنها از دور خارج می شوم. خیلی ضعیف بودم که بتوانم ادامه بدهم. مثل کسی که او را بیرون انداخته باشند شده بودم. احساسی مثل داود وقتی که در غار از دشمنش شائول پادشاه مخفی شده بود داشتم.

"به طرف راست بنگر و ببین که کسی نیست که مرا بشناسد. ملجا برای من نابود شد. کسی نیست که در فکر جان من باشد" (مزامیر ۱۴۲:۴).

"وقتی فریاد کردم که می افتم، تو ای خداوند از روی محبت پایدارت، دستم را گرفتی" (مزامیر ۹۴:۱۸).

من اینرا از روی تجربه می دانم. "وقتی فریاد کردم که می افتم، تو ای خداوند از روی محبت پایدارت، دستم را گرفتی." از روی تجربه می دانم که عیسی راست گفت. "آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد." این آیه دیگر برای من یک آموزه یا تعلیم نیست. بلکه یک حقیقت زنده است – که از دهان خداوند عیسی مسیح خارج می شود. "من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد."

هرگز نمی توانستم دوام بیاورم، او مرا ثابت نگاه می دارد؛
   چون محبت من اغلب سرد است، او باید مرا ثابت نگاه دارد.
او مرا ثابت نگاه می دارد، مرا ثابت نگاه می دارد؛
   چون نجات دهنده ام مرا اینچنین دوست دارد، مرا ثابت نگاه می دارد.

ای جوانها، من روزگاری جوان بودم و حالا عمری از من گذشته است. می دانم که وعده عیسی درست است. تا مغز استخوانم می دانم که درست است! "وقتی فریاد کردم که می افتم، تو ای خداوند از روی محبت پایدارت، دستم را گرفتی." می دانم که عیسی راست گفت.

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد."

او مرا بلند کرده. مرا محکم نگه داشته. می دانم که همین کار را می تواند با شما نیز بکند! برای این است که می توانم با شجاعت بگویم به نجات دهنده من، عیسی، ایمان بیاورید. سالها پیش به او ایمان آوردم و هیچوقت هلاک نشدم. اگر به او ایمان بیاورید، نمی گذارد که شما هم هلاک شوید! این وعده خود مسیح است!

III. سوم، قدرتی هست از مسیح.

"هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸). توجه کنید که واژه "کس" در نسخه کینگ جیمز بصورت مورب (ایتالیک) نوشته شده. معنی آن این است که مترجمین نسخه کینگ جیمز واژه "کس" را گذاشته اند – چون در این واژه در متن یونانی به چشم نمی خورد. معادل یونانی آن "tis" است. معنی آن "هرکس" است (George Ricker Berry) یا "هر شخص یا شیء" (Strong). بنابراین حکیم بزرگ یونانی آ. ت. رابرتسن درباره این آیه می گوید، "گله گوسفندان احساس امنیت می کند... هیچ گرگی، دزدی، راهزنی، مزدوری، روح پلیدی، یا حتی ابلیس نمی تواند گله را از دست من بگیرد [قاپ بزند]" (Word Pictures; note on John 10:28). دکتر رابرتسن اشاره ای به یوحنا ۶:۳۹ می کند،

"و اراده فرستنده من این است که من از همه کسانیکه او به من داده است حتی یک نفر را هم از دست ندهم بلکه در روز بازپسین آنها را زنده کنم" (یوحنا ۶:۳۹).

دوباره دکتر رابرتسن به یوحنا ۱۷:۱۲ اشاره کرده، "...کسانی را که من بخشیدی حفظ کردم و هیچ یک از آنان هلاک نشد..." و باز هم او به کولسیان ۳:۳ اشاره می کند، "زندگی شما اکنون با مسیح در خدا پنهان است." در کینگ جیمز جدید چنین آمده، "هیچ کس نمی تواند آنها را از چنگ من درآورد."

اسپارژن گفته، "می دانید که در متن مقابل ما لازم نیست که واژه 'کس' را بخوانیم، چون در متن اصلی [یونانی] نیست... پس در نتیجه باید اینطور بخوانیم – 'هیچ نمی تواند آنها را از دست من بگیرد.' نه تنها – هیچ 'کس' بلکه هیچ شیطانی هم... این فقط شامل آدمها نمی شود که گاهی بدترین [دشمنان] ما هستند... بلکه شامل فرشتگان سقوط کرده نیز می شود؛ و هیچیک نمی تواند ما را از دست او بگیرد. به هیچ وجه من الوجوه ممکن نیست، با هیچ تدبیری و نقشه ای، که ما را بگیرند تا... مایملک او، بچه های عزیز او و فرزندان محافظت شده او نباشیم. چه وعده پر برکتی!" (ibid.).

کشیش وورمبراند را بخاطر دارید. شاید تعجب کنید چرا کتاب او، شکنجه شده برای مسیح، را بارها خوانده ام. شاید تعجب کنید چرا دوست دارم چنین کتاب وحشتناکی را بخوانم. دلیل آن این است. آنرا بخاطر علاقه بیمارگونه یا عشق به خون و خونریزی نمی خوانم. من این کتابها را می خوانم چون با نشان دادن قدرتی که عیسی در نگهداری وعده اش دارد من را جذب می کنند. افراطیون کمونیست کشیش وورمبراند را بخاطر موعظه انجیل شکنجه کردند. آنها آنقدر به کف پاهایش ضربه زدند که نتواند برای موعظه سرپا بایستد. وقتی اینجا در کلیسای ما صحبت می کرد مجبور بود بخاطر زخمهای عمیق روی پاهایش کفشهایش را دربیاورد و روی صندلی بنشیند. آنها هیجده سوراخ عمیق با آهن داغ-سرخ شده روی بدنش گذاشتند. او را مجبور می کردند که ساعتها سرپا بایستد. به او گرسنگی دادند. او را در سلول آلوده به موشها حبس کردند. او را در سلول انفرادی گذاشتند جایی که برای ماهها صدای هیچ بشری را نشنید. ولی از همه اینها گذشت – و چندین بار در کلیسای ما صحبت کرد. شما می گویید، "حتماً اراده آهنین داشته." نه، او خودش قبل از همه به شما می گفت که مردی بسیار ضعیف بود. او از تمام آن شکنجه ها گذشت چون وعده مسیح راست است!

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

می دانم که این صحت دارد، چون من هم درستی آنرا در مشکلات کوچک زندگی خودم تجربه کرده ام. در عیسی بیارامید و صاحب حیات جاودان خواهید شد. عیسی نمی تواند دروغ بگوید.

صحبتهایم را با نقل قولی دوباره از اسپارژن بزرگ به پایان می رسانم، "در حینی که [جوان] بودم پسران پرآتیه بسیاری را دیدم که با افتادن در منجلاب شدید [و گناه] در عنفوان جوانی شان به تباهی کشیده شدند. در جانم [تنفری] احساس کردم از گناهانی که می شنیدم آنها مرتکب می شدند. [بوسیله] والدینم از آنها دور نگاه داشته شدم. هنوز می ترسیدم که گناهانی که این جوانان به آنها دست زده بودند مرا نیز آلوده سازند. هرزگی و انحراف دل خودم سبب شد که از خودم بیزار شوم. متقاعد شدم که تا بازگشت نکنم و تولد تازه نداشته باشم و حیات جدید را حاصل نکنم هیچ امنیتی ندارم. در غیر اینصورت ممکن است طعمه شیطان شوم. می ترسیدم مایه ننگ خودم شوم مثل بعضی از پسرهایی که می شناختم اینکار را کردند. این افکار مرا متوحش می ساخت. اما وقتی شنیدم که عیسی مرا از سقوط کردن محفوظ خواهد داشت، این تعلیم مرا مجذوب کرد و امیدوار ساخت که او می تواند مرا نجات بخشد. با خودم فکر کردم، 'اگر نزد عیسی بروم و از او قلبی تازه و روحی تازه بگیرم، از گناهانی که دیگران به آنها گرفتار شدند خلاص خواهم شد؛ باید بوسیله او نجات پیدا کنم.' آن افکار سبب جلب اعتماد من به مسیح شدند. خوشحال شدم وقتی شنیدم که عیسی حافظ امین تمام کسانی است که به او امید بسته اند؛ که او قادر و مایل بود که جوانی را بپذیرد و کمک کند تا راهش را پاک سازد و او را تا به آخر حفظ کند. ای جوانان، هیچ اطمینانی به زندگی مانند ایمان آوردن به عیسی مسیح نیست" (C. H. Spurgeon, ibid., somewhat simplified by Dr. Hymers for modern hearers).

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

یک فکر دیگری ممکن است به ذهنتان خطور کند. گفتم هیچ دشمن بشری و یا شیطانی نمی تواند شما را از دست نجات دهنده بگیرد. شما می گویید "ولی چه اتفاقی می افتد اگر خودم از عیسی رو برگردانم؟ چه اتفاقی می افتد اگر خودم کلیسا را ترک کنم و به سمت دنیا بروم؟" دوست عزیز، باید بگویم که "خودم" کلمه ای است که "هیچکس" آنرا هم شامل می شود. می دانم که بسیاری از افراد دیگری که بازگشت تقلبی داشته اند کلیسا را ترک کردند و بسوی دنیاپرستی رفته اند. ولی همچنین می دانم که هرگز آنها علامت گله خود مسیح را نداشتند. هیچوقت صدای او را نشنیدند. هیچگاه او آنها را نشناخت. اصلاً دنبال او نرفتند. فقط تصمیمی سطحی گرفتند و بعد آن را کنار گذاشتند. ولی از شما نمی خواهم چنین کاری انجام بدهید. از شما می خواهم که پیش عیسای ناصری، پسر خدا، بیایید. از شما می خواهم که به او ایمان بیاورید و بر او توکل نمایید. اسپارژن می گوید، "ای گناهکار، باشد که امروز بر عیسی و فقط عیسی بیارامی و بعد این متن را دریابی. از آن نترس – 'من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از من بگیرد'" (ibid.).

او ترا ثابت نگاه می دارد، ترا ثابت نگاه می دارد؛
   چون نجات دهنده ام ترا اینچنین دوست دارد، ترا ثابت نگاه می دارد.

پدر، دعا می کنم که شنونده یا خواننده این خطابه با اعتماد به عیسایی که به آنها حیات جاودان می بخشد آرامش پیدا کنند. در نام او، آمین.

اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و به او بگویید – (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمرز را هر هفته در اینترنت به آدرس
www.realconversion.com بخوانید و
روی "موعظه ها بفارسی" کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیه ای که پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام قرائت شد از: یوحنا ۲۹-۱۰:۲۲.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای جک انگان:
“He Will Hold Me Fast” (by Ada R. Habershon, 1861-1918).

طرح کلی

او شما را استوار نگاه خواهد داشت!

HE WILL HOLD YOU FAST!

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

"من به آنها حیات جاودان می بخشم و آنها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آنها را از دست من بگیرد" (یوحنا ۱۰:۲۸).

(یوحنا ۲۷ ،۱۰:۳۱؛ غلاطیان ۵:۶؛ اول قرنتیان ۲:۷)

I.   اول، هدیه ای هست از مسیح، یوحنا ۱۰:۲۸؛ ۴:۱۴؛ افسسیان ۲:۵.

II.  دوم، وعده ای هست از مسیح، یوحنا ۱۰:۲۸؛ مزامیر ۱۴۲:۴؛
مزامیر ۹۴:۱۸.

III. سوم، قدرتی هست از مسیح، یوحنا ۱۰:۲۸؛ ۶:۳۹؛ ۱۷:۱۲؛
کولسیان ۳:۳.