Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

فرشتگان سقوط کرده – هشداری به انسانهای سقوط کرده

(خطابه شماره ۴ در خصوص دوم پطرس)
FALLEN ANGELS – A WARNING TO FALLEN MEN
(SERMON #4 ON II PETER)
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

خطابه وعظ شده در کلیسای باپتیست لوس آنجلس عصر روز یکشنبه، ۱۷ مه
۲۰۱۵ A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, May 17, 2015

"زیرا هرگاه خدا بر فرشتگانی که گناه کردند، شفقت ننمود بلکه ایشان را به جهنم انداخته، به زنجیرهای ظلمت سپرد تا برای داوری نگاه داشته شوند" (دوم پطرس ۲:۴).

کتاب مقدس به ما می آموزد که شیطان فرشته مقرب بزرگی بود که علیه خداوند سرکشی نمود و از آسمان به روی زمین بیرون افکنده شد. سقوط شیطان در حزقیال ۱۹-۲۸:۱۱ و اشعیاء ۱۴-۱۴:۱۳ منعکس شده است. بسیاری از ملایکه در این شورش به شیطان پیوستند. برخی از آنها آزاد گذاشته شدند تا به آنچه کتاب مقدس "شیاطین" می نامد بدل شوند. اما بعضی از آنها به جهنم انداخته شدند. اینها شیاطینی هستند که متن مورد نظر ما در موردشان صحبت می کند. دکتر چارلز رایری اشاره می کند که "اینها فرشتگان سقوط کرده ای هستند که به توصیف کتاب پیدایش ۴-۶:۱ با همخوابه شدن با زنان گناه بسیار شدیدی مرتکب شدند" (The Ryrie Study Bible, Moody Press, 1978; note on II Peter 2:4).

افسسیان ۱۷-۶:۱۱ نشان می دهد که شیطان هنوز هزاران تن از این شیاطین را تحت امر خود دارد – و آنها در دنیای امروز بسیار فعال هستند. دکتر مارتین لوید-جونز گفته است، "هزاران بلکه میلیونها ارواح شریر وجود دارد" (Christian Unity, The Banner of Truth Trust, 1980, p. 58).

در اوایل دهه ۱۹۷۰، من بنیانگزار کلیسایی برای هیپی های جوان بودم. این کلیسا هنوز هم آنجاست، اگرچه اکنون یک کلیسای باپتیست جنوب است. آن تجربه من را شدیداً به قدرت شیطانی آگاه ساخت. چیزهایی دیدم و شنیدم که نمی توانست از هیچ منبع طبیعی بوجود بیاید.

دکتر مریل اونگر از مدرسه الهیاتی دالاس، در کتاب کلاسیک خود با عنوان شیاطین در دنیای امروز نشان داده که نیروهای شیطانی امروزه چطور عمل می کنند. عناوین فصلهای این کتاب عبارت اند از "شیاطین و احضار ارواح،" "شیاطین و جادوگری،" "شیاطین و تسخیر با روح پلید،" "شیاطین و دین دروغین،" و چندین عنوان دیگر (Merrill F. Unger, Ph.D., Th.D., Demons in the World Today, Tyndale House Publishers, 1971).

ولی شیاطینی که در متن مورد نظر ما راجع به آنها صحبت به میان آمده بیش از آنچه ما امروزه با آن برخورد می کنیم عمل کردند. دکتر جان مک آرتور بدرستی گفت، "آنها وارد مردانی شدند که با بی بندوباری با زنان هماغوش شدند" (The MacArthur Study Bible, note on II Peter 2:4). این عمل سبب شد که چنان نژادی از مردم دیو زده بوجود آید که خداوند توفان عظیم را فرستاد تا همه ایشان را هلاک سازد. برای آن جرم، این گروه از شیاطین به جهنم (Tartarus) افکنده شدند – در تاریکی به زنجیر کشیده شدند. دکتر کنت ووست گفته است، "پطرس از مکانی در دنیای نادیده سخن می گوید که آنجا [این] فرشتگان سقوط کرده تا زمان داوری تخت سفید در بند خواهند بود" یعنی زمانی که به دریاچه آتش افکنده خواهند شد (Kenneth S. Wuest, Wuest’s Word Studies From the Greek New Testament; volume 2, Eerdmans Publishing Company, 1954, note on II Peter 2:4).

دکتر هنری موریس عنوان کرده است "بخش خاصی از فرشتگان ابلیس نه تنها شیطان را در... نافرمانی اش علیه خداوند متابعت کردند، بلکه سعی هم کردند که همه نوع بشر را با تسخیر جسمانی 'دختران آدمیان' به فساد بکشانند (پیدایش ۴-۶:۱؛ دوم پطرس ۲:۴). آنها... در پایین ترین و تاریکترین قسمت جهنم محبوس شده و منتظر داوری آخر هستند" (Henry M. Morris, Ph.D., The Defender’s Study Bible, World Publishing, 1995; note on Jude 6).

"زیرا هرگاه خدا بر فرشتگانی که گناه کردند، شفقت ننمود بلکه ایشان را به جهنم انداخته، به زنجیرهای ظلمت سپرد تا برای داوری نگاه داشته شوند" (دوم پطرس ۲:۴).

منطق این بحث این است که چون خداوند این فرشتگان سقوط کرده را مجازات می کند، پس مردان و زنان سقوط کرده ای که توسط عیسی نجات پیدا نکرده اند را هم داوری خواهد نمود.

I. اول، به این متن بعنوان یک هشدار نگاه کنید.

"زیرا هرگاه خدا بر فرشتگانی که گناه کردند، شفقت ننمود بلکه ایشان را به جهنم انداخته."

در این آیه، داوری گناه را می بینید. اینجا انتقام آینده را می بینید زیرا آنها برای داوری نگاه داشته شده اند! توجه کنید که این فرشتگان که گناه کردند، فرشتگانی آسمانی بودند! زمانی در خود آسمان زندگی کردند. هیچ تماسی با ابلیس نداشتند. دوستان ایشان روحهایی کامل همچون خود آنها بودند. ولی آنها قادر به انتخاب گناه بودند و اینکار را هم کردند. شریر وارد قلب این فرشتگان شد. حسادت، غرور و نافرمانی وارد ایشان شد و آنها به قعر جهنم انداخته شدند و هیچگاه دوباره آزاد نخواهند شد.

ممکن است شما والدین خداترسی داشته اید. ممکن است در کلیسا بزرگ شده باشید. ولی ممکن است دست آخر به یک گناهکار گمشده تبدیل بشوید و "به زنجیرهای ظلمت... تا برای داوری نگاه داشته" شوید.

هیتلر در کلیسا تایید شد و تعمید گرفت. بعد به مدرسه موسیقی رفت تا آواز خواندن در گروه کر را یاد بگیرد. مائو تسه تانگ به مدرسه مسیحی رفت. استالین به مدرسه الهیاتی رفت تا برای خدمت روحانی تحصیل کند. داروین کتاب مقدس را مطالعه کرد و مدرک لیسانس در الهیات گرفت. در واقع، آن تنها مدرکی بود که گرفت! ولی هزاران شخص فرهیخته امروز به نظریات تخیلی و شیطانی کسی که تنها مدرک تحصیلی اش یک لیسانس در الهیات بود معتقدند! به صدمات گفته نشده این افراد که نسبت به نوع بشر انجام دادند فکر کنید! به جنون و گناهی که آنها را به نابودی جان انسانهای بیشماری سوق داد فکر کنید!

وینسنت ون کوگ فرزند یک کشیش بود. خود ون کوگ خطابه های چاپ شده اسپارژن را گرفت و آنها را در نمازخانه های متعددی در لندن موعظه کرد. ولی ون کوگ به ابسینت (نوعی ماده مخدر م.) معتاد شد و از این مواد مخدر دچار جنون شد و خودکشی کرد! شاعر معروف امیلی دیکینسون در مدرسه ای حضور یافت که احیاء را تجربه کرده بود. تمام دوستانش بسوی عیسی گرویده بودند. ولی امیلی دیکینسون از اعتماد کردن به مسیح امتناع ورزید. آخر عمری او گوشه گیر و منزوی شد و هیچگاه اتاقش را ترک نکرد و در جنون و ناامیدی فرو رفت. ممکن است بگویید، "چیزهای مثل این برای من اتفاق نمی افتند." از این بابت مطمئن هستید؟ کتاب مقدس می گوید،

"پس آنکه گمان برد که قایم است، باخبر باشد که نیفتد" (اول قرنتیان ۱۰:۱۲).

مهم نیست چقدر قوی هستید، مهم نیست چقدر باهوش هستید، مراقب باشید! اگر فرشتگان سقوط می کنند، شما هم ممکن است سقوط کنید! لوسیفر آن فرشته مقرب عظیم، فرزند صبح، تنزل کرد و به شیطان بدل شد! فرشتگان آسمان گناه ورزیدند و بسیاری از آنها به شیاطین سکس گرایی که نوع بشر را پیش از سیل عظیم مسموم کردند تبدیل شدند! یهودای رسول که معجزاتی انجام داد و دیوها را بیرون کرد، به "فرزند تباهی" بدل شد که به مسیح خداوند خیانت ورزید!

"پس آنکه گمان برد که قایم است، باخبر باشد که نیفتد."

این داستان برگرفته از خطابه ای است که اسپارژن در خصوص همین متن موعظه کرد. افسری در کشور هند پلنگی را رام و اهلی کرد. او را از وقتی که توله ای بیش نبود بزرگ کرده بود. در تمام خانه مثل گربه می گشت و همه با او بازی می کردند. ولی روزی این مرد روی صندلی اش خوابیده بود. پلنگ دست او را لیس می زد. پوست دستش ترک داشت پس پلنگ طعم خون به مشامش خورد. از آن لحظه دیگر پلنگ در خانه نمی توانست بماند. پس به جنگل گریخت تا بتواند بکشد. آن پلنگ رام شده بود. ولی هنوز یک پلنگ بود. بنابراین یک فرد ممکن است که یک مسیحی بنظر برسد. ولی قلبش تغییر نکرده و هنوز یک انسان سقوط کرده است. طعم و مزه گناه بزودی خوی وحشی گری در او را نمایان می سازد. لایه نازک نیکویی خیلی زود با وسوسه ها محو می شود. ممکن است که آدم خوبی بنظر برسید، ولی اگر بازگشت نکرده باشید هنوز قادر به انجام بدترین اعمال شریر خواهید بود. من با اشخاصی آشنا شده ام که به خدمت روحانی درآمده و موعظه های فوق العاده ای داشته اند ولی به بدترین نوع گناهان خود برگشته اند. یک شخصی را می شناختم که واعظ خوبی بود. ولی بعد از چند سالی شروع به استفاده از مواد مخدر کرد. همسرش او را از خانه بیرون کرد و در خیابان زندگی می کرد. شبی او را در یک پارک به قتل رساندند. مردم می توانستند صدای فریادهای او را تا چند چهارراه بشنوند! کلام خدا می گوید،

"آنچه برای آنان اتفاق افتاد نشان می دهد که این مثل راست است، سگ بطرف آنچه استفراغ کرده است برمی گردد و خوکی که شسته شده است برای غلطیدن در گل برمی گردد" (دوم پطرس ۲:۲۲).

"حالت آخر آنها از اولشان بدتر خواهد بود" (دوم پطرس ۲:۲۰).

"زیرا هرگاه خدا بر فرشتگانی که گناه کردند، شفقت ننمود." چرا او باید از هر فرزند توبه نکرده آدم که مثل شما است گذشت کند؟ مگر اینکه توبه و بازگشت واقعی بسوی مسیح را تجربه کنید، در غیر اینصورت گناهانتان به سراغتان می آیند. و خداوند شما را به مکان عذاب خواهد افکند که برای شیطان و فرشتگانش مهیا شده است. خداوند کسانی را که در گناه زندگی کرده و مرده اند مجازات خواهد کرد. خداوند از گناه فرشتگانی که گناه کردند نگذشت – و از شما هم نخواهد گذشت اگر در همین حالت بازگشت نکرده خود بمانید. این هشداری است که در این متن داده می شود.

II. دوم، به امیدی که در این متن نهفته است فکر کنید.

خداوند فرشتگانی را که گناه ورزیدند ترک کرد. ولی گناهکار گمشده ای مثل شما می تواند نجات پیدا کند. با فیض خداوند، مردان و زنان نجات پیدا کرده خواهند ایستاد در حالیکه فرشتگان سقوط می کنند! آن فرشتگان گناهکار هیچوقت نجات دهنده ای نداشتند که بجای آنها بمیرد. آنها هرگز روح القدسی نداشتند که آنها را مجاب کند و بسوی عیسی بکشاند. خون او هیچوقت برای شستن گناهشان مهیا نبود. هیچوقت کسی را نداشتند که انجیل را برایشان موعظه کند. این قضیه من را متعجب می کند که خداوند بخشش و نجات را به مردان و زنان شرور ارایه می دهد. نجات هیچگاه به فرشتگان سقوط کرده ارایه نشد. از آنها بلافاصله قطع امید شد و تا داوری آخر و افکنده شده به دریاچه آتش با زنجیرهای تاریکی بسته شدند. خداوند به فرشتگان شانس دومی نداد. او سالها منتظر نشد تا برای گناهشان آنها را داوری کند. وقتی گناه کردند بلافاصله و برای همیشه قطع شدند.

چه مدت است که در گناه بسر می برید؟ بسیاری از شما سالهاست که بازگشت نکرده باقی مانده اید. خیلی وقت است که مسیح را انکار می کنید گرچه هر یکشنبه از این تریبون انجیل را می شنوید که موعظه می شود! صبر خداوند نسبت به شما اعجاب انگیز است! او از فرشتگانی که گناه کردند نگذشت، ولی شما را بخشیده است! چرا اینطور است؟

به آن فرشتگان هیچوقت انجیل ارایه نشد. وقتی سقوط کردند هیچ شانس نجاتی برای آینده نداشتند. در واقع هرگز قرار نبود که بعد از سقوط دوباره برخیزند. فرشتگان هیچگاه قربانی نداشتند. هیچ پسر خدایی که برای آنها بمیرد نداشتند. هیچ خون شوینده گناهی برای آنها ریخته نشد. آنها واعظی که انجیل را برایشان اعلام نماید نداشتند. اما شما را چندین بار به توبه و آمدن بسوی عیسی فرا خواندم. شما را دعوت کردم که به عیسی ایمان آورده و حیات جاودانی را نصیب خود سازید.

هیچ بخشش و امیدی برای شیاطین وجود ندارد. ولی برای شما بخشش و امید هست. مسیح باز هم به شما می گوید،

"بیایید نزد من ای تمام زحمتکشان و گرانباران و من شما را آرامی خواهم بخشید" (متی ۱۱:۲۸).

عیسی به شما می گوید، "بیایید نزد من." او هیچوقت این دعوت را به فرشتگان سقوط کرده نداد. ولی آنرا به شما می دهد، "بیایید نزد من... و من شما را آرامی خواهم بخشید." نزد من آیید، به من اعتماد کنید و من با خونم شما را از تمام گناهتان پاک خواهم ساخت!

او هیچوقت این پیشنهاد را به فرشتگان سقوط کرده نداد، ولی آنرا به شما تقدیم می کند! این است آن محبت عجیب که وسلی درباره اش سروده است،

"محبت عجیب، چطور ممکن است
که تو، ای خدای من، باید برای من بمیری؟"
   (“And Can It Be?” by Charles Wesley, 1707-1788).

عیسی همین الان آماده است تا هر کدام از شما را که به او اعتماد کنید نجات دهد! مهم نیست چه گناهی مرتکب شده اید، لحظه ای که به او ایمان بیاورید، او با خونش شما را پاک خواهد ساخت!

آیا اعتماد به او کار مشکلی است؟ خیر، این کار آسانی است. من کتاب کشیش وورمبراند با عنوان شکنجه شده برای مسیح را چندین بار در هفته خواندم. کشیش می گوید،

زمانی یک اسقف ارتدکس در رومانی را می شناختم. او کمونیستی بود که گله خودش را انکار می کرد. دستان او را در دستان خودم گرفتم و مثل پسر گمشده را به او گفتم. شبی بود که در باغش بودیم. گفتم، "ببین با چه محبتی خداوند یک گناهکار را که توبه می کند می پذیرد. او حتی اسقفی را هم که توبه می کند با خوشحالی می پذیرد." سرودهای مذهبی برای او خواندم. این مرد بازگشت نمود (Richard Wurmbrand, Tortured for Christ, Living Sacrifice Books, 1998, p. 90).

مهم نیست چه گناهی مرتکب شده اید یا فکر می کنید انجام داده اید، عیسی شما را می بخشد. او شما را می بخشد و با خونش پاک می سازد. آنچه عیسی برای آن اسقف ارتدکس انجام داد برای شما هم انجام می دهد. فقط به او اعتماد کنید! او شما را نجات خواهد داد. عیسی گفت،

"هر که به جانب من آید، او را بیرون نخواهم نمود" (یوحنا ۶:۳۷).

عیسی خداوند شما را دعوت می کند که بسوی او بیایید. وقتی فکر می کنم که عیسی از گناهکاران خواهش می کند که بسوی او بیایند، حیرت زده می شوم. بنظر من گناهکاران باید از عیسی خواهش و تمنا کنند تا آنها را نجات بدهد! ولی این عیسی است که از گناهکاران می خواهد که بسوی او بیایند! این روح القدس است که از گناهکاران تقاضا می کند که بسوی او بیایند! این کلیساست که از آنها می طلبد بسوی او بیایند! این مسیحیان هستند که برایشان دعا می کنند تا بسوی او بیایند!

"و روح و عروس می گویند، بیا! و هر که می شنود بگوید، بیا! و هر که تشنه باشد بیاید" (مکاشفه ۲۲:۱۷).

ما برای چه چیز است که دعا می کنیم؟ برای شماست که ما دعا می کنیم تا بسوی عیسی بیایید! روح القدس چه کار می کند؟ شما را صدا می کند تا بسوی عیسی بیایید! عیسی چه می گوید؟ او می گوید، "به نزد من آیید"! عیسی به همه ما می گوید چه کار کنیم؟ او می گوید، "با اصرار همه را دعوت کن که بیایند" (لوقا ۱۴:۲۳). همه ما می خواهیم که شما نزد عیسی بیایید و نجات پیدا کنید. این را به فرشتگان سقوط کرده نمی گوییم، بلکه به شما می گوییم! بیایید! بیایید! بیایید! نزد عیسی بیایید و نجات یابید! با تمام تردیدهایتان نزد عیسی بیایید! با تمام ترسهایتان نزد او بیایید! با تمام گناهانتان نزد او بیایید!

نجات دهنده برای من ایستاده است،
   دستان زخمی اش را دراز کرده است؛
خدا محبت است! می دانم، حس می کنم،
   عیسی می گرید و هنوز مرا دوست دارد.
(“Depth of Mercy” by Charles Wesley, 1707-1788).

ای پدر، دعا می کنم که شخص گناهکار نزد پسرت عیسی بیاید و نجات یابد! در نام او می طلبم، آمین.

اگر این خطابه شما را برکت داد، لطفا به دکتر هایمرز ایمیل بفرستید و به او بگویید – (اینجا را کلیک کنید) rlhymersjr@sbcglobal.net. می توانید به هر زبانی برای دکتر هایمرز بنویسید، اما اگر می توانید به زبان انگلیسی بنویسید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمز را هر هفته در اینترنت بخوانید
به آدرس www.realconversion.com مراجعه کنید و روی
Sermon Manuscript کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیه ای که پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام قرائت شد از: دوم پطرس ۹-۲:۴.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کین کید گریفین:
“Depth of Mercy” (by Charles Wesley, 1707-1788;
sung to the tune of “Just As I Am”).

طرح کلی

فرشتگان سقوط کرده – هشداری به انسانهای سقوط کرده

)خطابه شماره ۴ در خصوص دوم پطرس)
FALLEN ANGELS – A WARNING TO FALLEN MEN
(SERMON #4 ON II PETER)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

"زیرا هرگاه خدا بر فرشتگانی که گناه کردند، شفقت ننمود بلکه ایشان را به جهنم انداخته، به زنجیرهای ظلمت سپرد تا برای داوری نگاه داشته شوند" (دوم پطرس ۲:۴).

(حزقیال ۱۹-۲۸:۱۱؛ اشعیاء ۱۴-۱۴:۱۳؛ پیدایش ۴-۶:۱؛ افسسیان ۱۷-۶:۱۱)

I.   اول، به این متن بعنوان یک هشدار نگاه کنید، دوم پطرس ۲:۴؛ اول قرنتیان ۱۰:۱۲؛ دوم پطرس ۲۰ ،۲:۲۲.

II.  دوم، به امیدی که در این متن نهفته است فکر کنید، متی ۱۱:۲۸؛
یوحنا ۶:۳۷؛ مکاشفه ۲۲:۱۷؛ لوقا ۱۴:۲۳.