Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

دفترها و دفتر

(موعظه در باب داوری آخر)
THE BOOKS AND THE BOOK
(A Sermon on the Last Judgment)
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
by Dr. R. L. Hymers, Jr.

موعظه کلیسای باپتیست لوس آنجلس
صبح روز یکشنبه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۵
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Morning, January 25, 2015

"و مردگان را خرد و بزرگ دیدم که پیش تخت ایستاده بودند؛ و دفترها را گشودند. پس دفتری دیگر گشوده شد که دفتر حیات است و بر مردگان داوری شد، بحسب اعمال ایشان از آنچه در دفترها مکتوب است. و دریا مردگانی را که در آن بودند باز داد؛ و موت و عالم اموات مردگانی را که در آنها بودند باز دادند؛ و هر یکی بحسب اعمالش حکم یافت. و موت و عالم اموات به دریاچه آتش انداخته شد. این است موت ثانی، یعنی دریاچه آتش" (مکاشفه ۱۴-۲۰:۱۲).

وقتی من و همسرم تازه عروسی کرده بودیم به اسراییل رفتیم. سر راه وقتی برمی گشتیم چند روزی در شهر رم ماندیم. از جمله مکانهایی که رفتیم به واتیکان، کلیسای پطرس قدیس بود آنجا که پاپ ساکن است و گنجینه های هنری بسیاری از قرون مختلف نگهداری می شود. من همیشه می خواستم سقف نمازخانه سیستین را ببینم. میکلانژ (۱۵۶۴-۱۴۷۵) در آنجا یکی از عظیم ترین آثار هنری در جهان را ساخت. این اثر تصویرگر برجسته ترین نقاط عطف کتاب مقدس شامل خلقت انسان، سقوط انسان، اخراج آدم و حوا از باغ و غیره است. این نقاشی دیواری بزرگ تمام سقف را می پوشاند. یکی از پاپ ها به میکلانژ ماموریت می دهد تا دیوار جلویی را با نقاشی از داوری آخر تزیین نماید. این یک تصویر حیرت انگیز از خداوند است که بعضی ها را که به دنیای زیر زمین یا جهنم محکوم شده اند روانه می سازد. یکی از مردانی که در شعله های آتش فرو می رود با نگاهی وحشت زده و حیران بر صورتش به شما خیره شده است. من ایستادم و به آن نقاشی دیواری عظیم نگاه می کردم که داوری آخر را بتصویر کشیده است. با خودم فکر می کردم که در صد سال گذشته چند بار یکی از این پاپ ها و یا کاردینال ها مقابل این تصویر ایستاده و در مورد داوری آخر موعظه کرده باشد. فکر نمی کنم هیچکدامشان این کار را کرده باشد!

وضع کلیساهای باپتیست و پروتستان ما هم بهتر از آن نیست! در واقع وضع ما بدتر است. حداقل آنها این تصویر معروف را دارند که به مردم یادآوری کنند. اگر بجای آنها یک کلیسای باپتیست بود، یکی از خانمهای مهم مثل مدیر مدرسه یکشنبه یا مدیر مدرسه مسیحی پیش خودش فکر می کرد که آن تصویر برای بچه ها خیلی خشن و ترسناک است که ببینند. یک روز بعدازظهر شبان کلیسا می آمد و می دید که این خانم محترم کسی را بکار گرفته تا یک لایه رنگ سفید روی آن بکشند و بپوشانند! داوری آخر میکلانژ به مدت بیش از ۴۵۰ سال روی آن دیوار در نمازخانه سیستین دوام آورده است. شک دارم که خانم های مدرسه یکشنبه اجازه می دادند که آن تصویر حتی چهار سال در یک کلیسای باپتیست بماند! یا در یک کلیسای انجیلی!

فکر می کنید که نسبت به کلیساهای باپتیست و انجیلی مان خیلی سخت می گیرم؟ فکر می کنم خیلی سخت نمی گیرم!!!

آخرین باری که یک شبان باپتیست در خصوص جهنم موعظه کرده کی بود؟ آخرین باری که شنیده اید یک شبان انجیلی یا دارای عطایا در مورد جهنم موعظه کرده کی بود؟ تعجبی ندارد که بیش از ۱۵۰ سال است احیا و بیداری در سطح مملکت تجربه نکردیم!

دکتر مارتین لوید-جونز در خصوص احیا یک شاگرد بزرگ و در عین حال یک مقام صاحب اختیاری بود. او می گفت، "... تا وقتی مردان و زنان در کلیسای مسیح فروتن و خوار نشوند و در برابر خدای قدوس و حقیقی و خشمگین بر زمین نیافتند، هیچ امیدی به احیا نمی بینیم" (Martyn Lloyd-Jones, M.D., Revival, Crossway Books, 1987, p. 42). به این دلیل بود که این واعظ بزرگ گفت، "هر چه در توان دارم بکار می گیرم تا در مورد منظره رعب و وحشت جهنم به شما هشدار دهم. پشیمانی ابدی، عذاب ابدی، مصیبت ابدی، رنج ابدی، اینها قسمت کسانی هستند که خود را فقط با موافقت با انجیل و لذت بردن از آن راضی نگه می دارند، اما... هیچوقت آنرا از صمیم قلب نمی پذیرند تا چیزهای دیگر را رها کنند" (Lloyd-Jones, Evangelistic Sermons, The Banner of Truth Trust, 1990, p. 161).

یقیناً هر کس که ذره ای از تاریخ مسیحیت را می شناسد با نام جان وسلی آشنا است! وسلی (۱۷۹۱-۱۷۰۳) را می توانیم یک "کشیش اسقفی" بنامیم. اما خداوند از او بعنوان رهبر یکی از بزرگترین احیاهای ملی در تاریخ یعنی احیای متدیستی استفاده کرد. به آنچه جان وسلی درباره جهنم گفت گوش کنید.

"بدکاران... باید به جهنم بروند، حتی تمامی آنانکه خدا را فراموش می کنند. آنان 'با ویرانی ابدی از حضور خداوند و جلال قدرت او مجازات' خواهند شد. آنان به 'دریاچه آتش که با گوگرد شعله ور است' و از ابتدا برای 'ابلیس و فرشتگان او مهیا شده' افکنده خواهند شد؛ جایی که زبانهای خود را از درد و رنج خواهند گزید، خداوند را نفرین کرده و به بالا نظر خواهند افکند. در آنجا سگهای جهنم – تکبر، کینه، انتقام، خشم، وحشت، ناامیدی – بی وقفه آنها را می بلعند. در آنجا 'آنان شب و روز راحتی نخواهند داشت و دود عذاب ایشان برای ابدالآباد بالا می رود!' زیرا 'کرم ایشان نمی میرد، و آتش خاموش نمی شود.'" (John Wesley, M.A., “The Great Assize,” The Works of John Wesley, volume V, Baker Book House, 1979 edition, p. 179).

در زمان مرگش حدود هشتاد هزار نفر در جوامع متدیست تحت مراقبت او بودند (ibid., p. 45). تا سال ۱۸۳۴ تعداد اعضا به ۶۱۹۷۷۱ نفر رسید. این واعظ انجیل ترسی از موعظه درباره جهنم و یا بازگشت واقعی بسوی خدا بعنوان یک امر ضروی برای همه جهت ورود به بهشت نداشت. کلیسای متحد متدیست امروز در حال فروپاشی است چون خیلی وقت پیش راه موعظه کردن وسلی را کنار گذاشتند! آنان برای حفظ فرقه هایشان باید به موضوعاتی که وسلی موعظه می کرد برگردند. نفستان را حبس نکنید! تاریخ نشان می دهد که خاینین همیشه خاین باقی می مانند!

حالا به اسپارژن توجه کنید. دکتر جان براون در یک سخنرانی در دانشگاه یل در سال ۱۸۹۹ درباره اسپارژن صحبت کرد. او خدمت روحانی اسپارژن را بعنوان "یک موفقیت یقیناً بیسابقه در انگلستان از زمان وایت فیلد و وسلی" ستود. دکتر و. آ. کریسول، شبان اولین کلیسای باپتیست دالاس تگزاس، که دو بار رییس گردهمایی باپتیست جنوب بود، گفته است "اسپارژن یکی از بزرگترین واعظین تمام اعصار بوده است و پیام او در رابطه و در ارتباط با تمام نسلهاست." حالا بشنوید که اسپارژن درباره جهنم چه موعظه کرده است.

"این داوری هم جسم و هم روح را هر دو به دریاچه آتش خواهد افکند... جهنم مکانی است که خداوند حضور ندارد – مکانی برای گسترش گناه، جایی که هر احساسی لجام گسیخته و هر شهوتی از کنترل خارج شده – جایی که خداوند شبانه روز آنانی را که شب و روز گناه می ورزند مجازات می سازد – جایی که هرگز خواب و استراحت و امیدی نیست – جایی که هر قطره ای از آب منع می شود ولو زبان از تشنگی خشک شده باشد – مکانی که لذت هرگز دمیده نشده، نور هرگز ندمیده، دلگرمی هرگز شنیده نشده – جایی که انجیل منع شده، رحمت بالهایش خمیده شده و می میرد... محل خشونت و سوختن – مکانی که مثل آن را ذهن نیز متصور نشده است. خدا کند که چنین جایی را شما هرگز نبینید... ای گناهکار مردن و فرار از جهنم غیرممکن است؛ تو گم شده ای برای ابد... فکر کن! فکر کن! این شاید آخرین هشداری باشد که در تمام عمرت می شنوی" (C. H. Spurgeon, “The First Resurrection,” The Metropolitan Tabernacle Pulpit, volume VII, Pilgrim Publications, 1986 reprint, p. 352).

می توانم ادامه بدهم و نقل قول هایی از لوتر، بونیان، ادواردز، وایت فیلد، مودی، دکتر جان ر. رایس و بسیاری واعظین بزرگ دیگر دوران تاریخ درباره جهنم به شما ارائه بدهم. ولی تا همینجا کافی است. اجازه بدهید فقط بگویم شبانی که هیچوقت درباره جهنم موعظه نمی کند یک فرد وفادار نیست، نه به راستی کتب مقدس، و نه کسی است که باید به او گوش داد. چرا؟ چون او "به تمامی اراده خدا" (اعمال رسولان ۲۰:۲۷) موعظه نکرده است! او مثل پولس یا پطرس و یا خود عیسی مسیح – که در مورد داوری و جهنم بیش از هر کس دیگری که در کتاب مقدس ثبت شده سخن گفت، موعظه نکرده است. به چنین شخصی گوش ندهید! اگر نتوانید درمورد داوری و جهنم به او اعتماد کنید، چطور می توانید در خصوص چیزهای دیگر به او اعتماد کنید؟

ولی حالا برگردیم به متن اصلی. لطفاً در حال خواندن متن سرپا بایستید.

"و مردگان را خرد و بزرگ دیدم که پیش تخت ایستاده بودند؛ و دفترها را گشودند. پس دفتری دیگر گشوده شد که دفتر حیات است و بر مردگان داوری شد، بحسب اعمال ایشان از آنچه در دفترها مکتوب است. و دریا مردگانی را که در آن بودند باز داد؛ و موت و عالم اموات مردگانی را که در آنها بودند باز دادند؛ و هر یکی بحسب اعمالش حکم یافت. و موت و عالم اموات به دریاچه آتش انداخته شد. این است موت ثانی، یعنی دریاچه آتش" (مکاشفه ۱۴-۲۰:۱۲).

لطفاً بنشینید. این قسمت از کتاب مقدستان را باز نگه دارید.

این داوری را "داوری آخر" می نامند چون بعد از آن دیگر داوری نخواهد بود. این آخرین داوری است. مسیح بر تخت سفید بزرگ خواهد نشست. اعمال رسولان ۱۷:۳۱ و دیگر کتب به ما نشان می دهند که مسیح قاضی خواهد بود. مسیح دیگر نجات دهنده نخواهد بود. زمان نجات اکنون به انتها خواهد رسید. مسیح دیگر گناهکاران را نجات نخواهد داد. او اکنون گناهکاران گم شده را داوری خواهد کرد. این داوری برای این نیست که تعیین شود کی نجات می یابد و چه کسی از دست می رود. این امر در این حیات تصمیم گرفته می شود. اگر مثل یک گم شده از دنیا بروید، در این زمان داوری خواهید شد. آیه ۱۲ فقط در مورد مردگان نجات پیدا نکرده صحبت می کند. این آیه می گوید،

"و مردگان را خرد و بزرگ دیدم که پیش تخت ایستاده بودند؛ و دفترها را گشودند. پس دفتری دیگر گشوده شد که دفتر حیات است و بر مردگان داوری شد، بحسب اعمال ایشان از آنچه در دفترها مکتوب است" (مکاشفه ۲۰:۱۲).

به ما گفته می شود که "دفترها" خواهند بود و "دفتر حیات" وجود دارد. "دفترها" عبارتند از اسناد ثبت شده از "کارهای" شما در طول عمرتان. "مردگان را خرد و بزرگ دیدم که پیش تخت ایستاده بودند" (۲۰:۱۲). ثروتمندان و افراد معروف آنجا خواهند بود. افراد "خرد" هم آنجا خواهند بود. هیچ شخص نجات نیافته ای از داوری نخواهد گذشت. مردگانی که نجات پیدا نکرده اند در داوری مقابل مسیح خواهند ایستاد. آنانکه غرق شده یا در دریاها دفن شده اند آنجا با بدنهای رستاخیز کرده خواهند ایستاد. بدنهایشان در آبهای دریاها حل شده بودند. ولی خداوند اتم آنان را کنار هم قرار می دهد و بار دیگر بدن ایشان را برای این داوری برمی خیزاند. قبرهای روی زمین مردگان خود را پس خواهند داد و جهنم (هاویه) جایی که ارواح گم شدگان به آنجا رفته "مردگان را پس" خواهد داد. روح ها و بدنهایشان بهم ملحق خواهند شد و در برابر تخت سفید بزرگ خواهند ایستاد. برای خداوند انجام این کار مشکلی نخواهد داشت. او قادر مطلق است. حالا دوباره به آیه ۱۲ گوش کنید،

"و مردگان را خرد و بزرگ دیدم که پیش تخت ایستاده بودند؛ و دفترها را گشودند. پس دفتری دیگر گشوده شد که دفتر حیات است و بر مردگان داوری شد، بحسب اعمال ایشان از آنچه در دفترها مکتوب است" (مکاشفه ۲۰:۱۲).

اگر شما در این حیات نجات پیدا نکردید، "بحسب اعمال [تان] از آنچه در دفترها مکتوب است" داوری خواهید شد، بر طبق هرکاری که در این حیات انجام دادید.

دکتر ج. ورمونت مک گی گفته است، "مردی در بستر مرگش به من گفت، 'ای واعظ لازم نیست راجع به آینده با من صحبت کنی. من شانس خودم را امتحان می کنم. من معتقدم که خدا عادل و صادق است و به من اجازه می دهد که اعمالم را ارایه بدهم.'" دکتر مک گی می گوید، "شما راست می گویید. او عادل و صادق است، و اجازه خواهد داد که کارهایتان را ارایه دهید. همانطور که خودش می گوید اینکار را خواهد کرد. ولی برای شما خبری دارم: در آن داوری کسی نجات پیدا نخواهد کرد، چون نمی توانید با اعمالتان نجات پیدا کنید... اعمال ناچیز شما اصلاً قابل قیاس با چیزی نیستند" (Thru the Bible, volume V, Thomas Nelson Publishers, 1983, p. 1060; note on Revelation 20:11).

بله، شما بطور "عادلانه" محاکمه خواهید شد. "دفترها" شامل تمام کارهایی که در این زندگی انجام داده اید هستند. دکتر مک گی "دفترها" را با نوارهای ویدیویی از زندگیتان مقایسه می کند. او می گوید، "زندگیتان روی نوار است و بنظر می رسد که مسیح این نوارها را در اختیار دارد. وقتی آنرا پخش کند می توانید به آن گوش دهید [و تماشا کنید]. و بهیچوجه برایتان دلچسب نخواهد بود. مایل هستید در برابر خداوند بایستید و او نوار زندگیتان را پخش کند؟ فکر می کنم آنرا روی صفحه تلویزیون پخش می کند که شما هم بتوانید تماشا کنید. فکر می کنید که زندگیتان می تواند از امتحان قبول شود؟ در مورد شما نمی دانم، ولی من که قبول نمی شوم... زمانی سامویل جانسون [واژه نویس بزرگ] گفت، 'هر کس راجع به خود چیزی می داند که جرات ندارد به عزیزترین دوستش هم بگوید.' شما خودتان را می شناسید، اینطور نیست؟ می دانید روی چه چیزهایی سرپوش گذاشته اید و مخفی کرده اید که با هیچ چیز در دنیا حاضر به گفتنشان نیستید. [خداوند] در این داوری آنها را آشکار خواهد کرد" (مک گی، رجوع شود). بعد دکتر مک گی ادامه می دهد، "داوری تخت سفید بزرگ همانا داوری گم شدگان است. انبوه زیادی از [مردم] هستند که می خواهند با اعمالشان داوری شوند. این فرصت در اینجا به آنان داده می شود. این داوری عادلانه خواهد بود اما کسی با اعمال [نیکو] نجات پیدا نخواهد کرد" (ibid.).

دقت کنید که خداوند در مورد "دفترها" و سپس "دفتر حیات" صحبت می کند. "دفتر حیات" دربرگیرنده اسامی کسانی است که بواسطه عیسی نجات پیدا کرده اند، یعنی هر کس که در این حیات "با خون [مسیح] به خدا بازخرید" شده است (مکاشفه ۵:۹). خون عیسی مسیح وقتی آنان در زندگیشان به عیسی ایمان آورده اند آنها را از گناه پاک کرده است. آنها تنها کسانی هستند که نامشان در "دفتر حیات" است. اینها کسانی هستند که می توانند این آیه را بسرایند که "ما را محبت می نماید، و ما را از گناهان ما به خون خود شست" (مکاشفه ۱:۵). تنها آنان که در این حیات توسط عیسی نجات می یابند و با خون او در این حیات پاک می شوند، فقط آنان اسامی شان در "دفتر حیات" است.

توجه کنید که فقط یک "دفتر حیات" وجود دارد – ولی "دفترها" زیادند که شامل ثبت گناهان کسانی هستند که هرگز نجات پیدا نکردند! بیاد دارم واعظی می گفت، "بسیارند 'دفترها' چون مردم گم شده ی زیادی وجود دارند. ولی تنها یک 'دفتر حیات' وجود دارد، چون قلیل اند کسانی که نجات پیدا کرده اند." و بعد به آیه پانزده نگاه کنید،

"و هر که در دفتر حیات مکتوب یافت نشد، به دریاچه آتش افکنده گردید" (مکاشفه ۲۰:۱۵).

"دریاچه آتش" جهنم جاودانی، رنج ابدی و عذاب ابدی است. خداوند عیسی مسیح گفت که دو راه وجود دارد و هر کس یکی از این دو راه را می پیماید. او گفت،

"از در تنگ داخل شوید. زیرا فراخ است آن در و وسیع است آن طریقی که مودی به هلاکت است و آنانی که بدان داخل می شوند بسیارند. زیرا تنگ است آن در و دشوار است آن طریقی که مودی به حیات است و یابندگان آن کم اند" (متی ۱۴-۷:۱۳).

مسیح گفت، "کم اند یابندگان [طریق درست] که مودی به حیات است." "یابندگان آن کم اند." آیا شما یکی از چند نفری که اسمشان در "دفتر حیات" است؟ تنها راه گریز از داوری و جهنم – تنها طریق – با ایمان آوردن به عیسی در این حیات است. از گناهانتان برگردید و به عیسی روی آورید! کتاب مقدس می گوید، "از طریق های بد خویش بازگشت نمایید، زیرا چرا بمیرید؟" (حزقیال ۳۳:۱۱). در کتاب اعمال رسولان آمده "و جمعی کثیر ایمان آورده، به سوی خداوند بازگشت نمودند" (اعمال رسولان ۱۱:۲۱). از طریق های گناه آلود و خودخواهانه خود بازگشت نمایید – و به سوی عیسی خداوند بازگشت نمایید،

"که در وی بسبب خون او فدیه، یعنی آمرزش گناهان را به اندازه دولت فیض او یافته ایم" (افسسیان ۱:۷).

خون عیسی تمام گناهانتان را می پوشاند، در نتیجه خداوند از آنها چشم پوشی می کند! رساله به رومیان می گوید،

"خوشابحال کسانی که... گناهانشان مستور گردید" (رومیان ۴:۷).

خون عیسی گناهان شما را "مستور" می سازد و خداوند هرگز آنها را در نظر نمی گیرد! و خون عیسی گناهان شما را می شوید، پس خداوند هرگز به آنها نگاه نمی کند! دوباره رساله به رومیان می گوید،

"پس چقدر بیشتر الان که به خون او عادل شمرده شدیم، بوسیله او از غضب نجات خواهیم یافت" (رومیان ۵:۹).

و مکاشفه ۱:۵ می گوید کسانی که نجات یافتند به این دلیل بوده که عیسی ما را دوست دارد و "ما را در خون خود از گناهانمان می شوید." آمین! جلال بر نام عیسی! دکتر مارتین لوید-جونز، واعظ بزرگ منطقه ولز، گفت،

تمام محلولهای دنیا برای از بین بردن لکه گناهان من کافی نیست، اما خون پسر خدا هست، بی عیب و بدون نقص، و احساس می کنم که چه قدرتمند است.

   قوت است، قوت، قوت اعجاب برانگیز
   در خون گرانبهای بره.

   خون او ناپاکترین ها را می تواند طاهر سازد،
   خون او برای من چه سودمند است.
   (چارلز وسلی)

این مایه تسلی و آرامش خاطر ماست. (Martyn Lloyd-Jones, M.D., Fellowship with God, Crossway Books, 1994, p. 144).

خداوندا، گناهان من بسیارند، همچون ماسه های دریا،
ولی خون تو، ای نجات دهنده من، مرا کافی است؛
زیرا وعده تو نوشته شده، با حروفی روشن که می درخشند،
"گرچه گناهانت قرمز روشن اند، من آنها را سفید همچون برف خواهم ساخت."
آری، نام من آنجا نوشته شده، بر آن صفحه سفید و خوانا،
در کتاب ملکوت تو، آری، نام من آنجا نوشته شده!
   (“Is My Name Written There?” by Mary A. Kidder, 1820-1905).

آیا شما می توانید این مطالب را بگویید؟ می توانید امروز صبح اینها را بگویید؟ آیا گناهان شما با خون عیسی که بر صلیب ریخته شد شسته شده است؟ با ایمان بسوی او بیایید و او شما را در نظر خداوند پاک خواهد ساخت! دکتر چن، لطفاً ما را در دعا هدایت کنید. آمین.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمز را هر هفته در اینترنت بخوانید
به آدرس www.realconversion.com مراجعه کنید و روی
Sermon Manuscript کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیات خوانده شده پیش از موعظه توسط آقای آبل پرودام: مکاشفه ۱۵-۲۰:۱۱.
سرود تک نفره پیش از موعظه توسط آقای بنجامین کین کید گریفین:
“Is My Name Written There?” (by Mary A. Kidder, 1820-1905).