Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

عبادت و روزه برای رستگاری در زمان ما.
خطبه سوم در باب احیاگری

PRAYER AND FASTING FOR
DELIVERANCE IN OUR TIME
(SERMON NUMBER 3 ON REVIVAL)
 (Farsi)

دکتر آر. اِل. هیمرز
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

خطبه وعظ شده در کلیسای باپتیست لس آنجلس
یکشنبه سوم اوت 2014
A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, August 3, 2014

"و زمانیکه او به خانه آمد شاگردانش بطور خصوصی از او پرسیدند:
چرا ما نتوانستیم روح ناپاک را بیرون کنیم ؟عیسی فرمود:
این نوع روح ناپاک جز با دعا و روزه بیرون نمی رود .(مرقس 9: 29 و 28)

اگر در حال خواندن این موعظه و یا تماشای آن بر روی وبسایت های اینترنتی و یا یوتیوب هستید ، دعا میکنم زمانیکه دارم نظرم را درباره اعتبار و اهمیت دو کلمه آخر این آیه یعنی "و روزه گرفتن"بیان میکنم برنامه من را خاموش نکنید. با وجود اینکه معصوم نیستم اما اکیداً احساس میکنم که آن دو کلمه پایانی دراین آیه باید حفظ و ابقاء شوند. دلیل اول آن است که این آیه بدون وجود این دو کلمه یعنی "و روزه گرفتن" بی معنا است. بوضوح معلوم است که شاگردان برای خروج روح ناپاک دعا و نیایش کرده اند بنابراین می بایست عبارتی هم بعد از کلمه دعا و نیایش اضافه شده باشد که البته در بیشتر نسخه های خطی بسیار قدیمی وجود دارد و آن " و روزه گرفتن" می باشد. آنها در گذشته برای خروج روح های ناپاک ضعیف تر دعا کرده بودند. اما حالا با روح ناپاک قوی تری مواجه شده بودند که مبارزه با آن تنها از طریق دعا و نیایش میسر نبود. بنابراین عیسی فرمود: این روح ناپاک بیرون نخواهد شد مگر با دعا و روزه گرفتن. (مرقس 9:29) و حالا برای شما دلیل دومی هم خواهم آورد که چرا حفظ و ابقاء این دو کلمه لازم است. خودم واقعاً از دل و جان به این مسأله باور دارم .پس لطفاً با من همراه باشید.

من و همسرم سال ها پیش به کوه نوردی بر روی کوه های سینا رفتیم. وقتی به پایین کوه برگشتیم ، ما را به صومعه سنت کاترین بردند. این صومعه در نزدیکی کوهپایه کوه سینا واقع شده است. در این صومعه کلیسای ارتدوکس شرقی قرار دارد که متعلق به قرن ششم میلادی می باشد و فضایی تاریک ، غیر طبیعی و شبح گونه دارد. در یک گوشه این کلیسا استخوان های جمجمه انسان به ارتفاع یک و نیم متر(شش فوت) روی یکدیگر تلنبار شده اند. استخوان های جمجمه راهبانی که برای قرن ها در آنجا زندگی کرده اند. اسکلت کامل یک راهب را با زنجیر به درب جلویی کلیسا وصل کرده اند. در محراب کم نور این کلیسا ،نور شمع سوسو می زند و تخم شتر مرغ از سقف آویزان است . این کلیسا شبیه مکانی شیطانی است که ممکن است در برنامه های ترسناک تلویزیون و یا در فیلم مهاجمان صندوق گمشده ( Raiders of the Lost Ark (بتوان نظیر آن را دید. در یکی از گوشه های این کلیسای تاریک و شبح گونه یک طاقچه وجود دارد با یادداشتی بر روی آن که به زبان های مختلف نوشته شده است . در نسخه انگلیسی این یادداشت گفته شده است که اینجا جایی است که نسخه خطی سینایی کتاب عهد جدید در آن نگهداری شده است " تا زمانی که تیسکندورف آن را دزدید و به انگلیسی ها فروخت". بر اساس همین نسخه خطی دزدیده شده از این مکان تاریک و به وضوح شیطانی است که عبارت " و روزه گرفتن " حذف شده است .بعد ها این نسخه خطی توسط انگلیسی ها خریداری شد . من و همسرم در سفر دیگری که به لندن داشتیم این نسخه را در موزه انگلستان دیدیم . دو روحانی کلیسای لیبرال انگلستان یعنی بروک وستکات (1901_1825) و فنتون هورت (1892_1828) از روی همین نسخه که آن را نسخه معتبری می دانستند ،ویرایش کتاب عهد جدید را با عنوان عهد جدید یونانی وستکات و هورت انجام دادند ( 1881). تقریبا تمامی تغییرات انجام شده در زمان ویرایش بر اساس نسخه خطی صومعه سنت کاترین می باشد. تمامی ترجمه های معاصر بر اساس عهد جدید یونانی وستکات و هورت می باشد . بنابر این زمانیکه ترجمه معاصری را می خوانید در واقع همان نسخه خطی را میخوانید که تیسکندورف از صومعه تاریک و شیطانی سنت کاترین دزدید.من کاملا متعاقد شده ام که بعضی از راهبان قدیمی که تحت تاثیر مکتب گنوسی بودند در زمان نوشتن نسخه خطی سینایی عبارت "و روزه گرفتن" را حذف کرده اند علاوه بر این ، من معتقدم که شیطان این نسخه خطی را تا دوران معاصر حفظ کرد و بعد آن را منتشر کرد تا تمامی ترجمه های اخیر را مسموم کند آنهم در دورانی که ارتداد و برگشت از دین صورت می گیرد .من معتقدم آنچه را که امروزه کشیشان و مبلغان مسیحی به عنوان ترجمه میخوانند واقعا ترجمه ای از "انجیل شیطان " است.

در این باره اشتباه نکنید ! شیطان میخواست که عبارت "و روزه گرفتن" حذف شود . چرا ؟ ساده است ! شیطان میخواست آن دو کلمه حذف شوند زیرا "این نوع روح ناپاک جز با دعا و روزه بیرون نمی رود "!!! ساده است ! دکتر مارتین لوید جونز گفت: " شیطان همواره در صدد گیج و گرفتار کردن ما است . شیطان میخواهد اعمال خداوند را نابود کند."( موهبت های روحانی، Spiritual Blessings, Kingsway Publications, 1999, p. 158).

آیا هرگز از خود پرسیده اید که چرا از سال 1859 تا الان هیچگونه احیاگری و اشاعه مذهبی در سطح ملی رخ نداده است؟ دیگه تعجب نکنید! مسیحیان بعد از اینکه انجیل وستکات و هورت به شهرت رسید دست از روزه گرفتن برداشتند. این یکی از مهمترین دلایل عدم احیاگری دینی در کشورمان در 154 سالاخیر است! تا پیش از این اتفاق، احیاگرانی بودند از جانب خداوند که از هر ده سال ظهور میکردند!

در این باره فکر کنید. بر اساس آیه:" این نوع روح ناپاک جز با دعا و روزه بیرون نمی رود " تمامی واعظان مسیحیت در قرن 18 میلادی ،در دوره اول بیداری بزرگ ،هم عبادت می کردند و هم روزه می گرفتند. در راستای همین آیه که در متی آمده ، کشیش عالیقدر جان وسلی گفته است: " این آیه شاهد خوبی است بر موثر بودن روزه آن زمان که با عبادت خالصانه و پرشور همراه است!"( جان ولسلی، کارشناس ارشد، شرحی بر کتاب عهد جدید، انتشارات بیکر بوک هاوس،چاپ 1983، جلد اول،شرحی بر متی 17:21). جورج وایتفیلد، هوول هریس ، جاناتان ادواردز ، و تمام واعظان مسیحی آن دوره از احیا گری دینی همگی با نظر جان وسلی موافق بودند که اضافه کردن روزه به عبادت ها و نیایش ها بسیار مهم است! اما آنها در آن زمان انجیل تحریف شده وستکات و هورت را نداشتند.

و حالا به دوره دوم بیداری بزرگ فکر کنید. واعظان بزرگ در آن دوره چگونه بودند؟تیموتی دووایت روزه می گرفت، اساهل نتلتون روزه میگرفت،رابرت موری ماچین روزه می گرفت.جان انجل جیمز روزه میگرفت.در زمان آنها مسیحیت احیاء شده بود و آنها برای احیاء مسیحیت نیایش می کردند و روزه می گرفتند.ولی در آن زمان آنها کتاب انجیل تحریف شده وستکات و هورت را نداشتند!

و همانطور که گفتم، دوره سوم بیداری بزرگ که در بین سال های 1859 _1857 رخ داد قبل از زمانی بود که کشیشان و واعظان به انجیل شیطان دسترسی داشته باشند. روزه گرفتن آنقدر در بین مردم عادی بود که حتی آبراهام لینکلن رییس جمهور آمریکا در زمان جنگ داخلی، تمام مردم آمریکا را به یک روز عبادت و روزه دسته جمعی در سطح کشور فراخواند. در سال 1859 مردانی که روزه دار بودند جلسات نیایشی را تشکیل میدادند تا دور هم جمع شوند و عبادت کنند .به دلیل برگزاری همین جلسات بود که مسیحیت احیاء شد و رونق دوباره ای گرفت. اسپرجیون عالیترین واعظ در دوره سوم بیداری بزرگ بود . اسپرجیون اغلب روزه می گرفت و درباره روزه گرفتن و نیایش موعظه میکرد!در سال 1905 زمانیکه مسیحیت در کشور ولز شکوفا شد و حیات دوباره ای گرفت ، هنوز واعظان و کشیشان استفاده از انجیل خوب و قدیمی کینگ جیمز را کنار نگذاشته بودند. مردم ولز به عبادت و روزه گرفتن توجه ویژه نشان میدادند. داستان رواج دوباره مسیحیت در جزیره لوییس ، که دور تر از سواحل اسکاتلند می باشد یک داستان واقعی است. در سال 1949 دو زن نابینا روزه گرفتند و عبادت کردند تا اینکه خداوند مسیحیت را در آنجا احیاء کرد!

درباره کشور چین چطور؟ تمام رهبران مسیحی چینی در ایام قدیم نیایش می کردند و روزه می گرفتند. آنها تحت تعالیم پیشوای بزرگ مذهبی شان جیمز هودسن تیلر(1832_1905) روزه گرفتن و عبادت کردن را آموخته بودند. مبلغ مسیحی مقتدری ماننده جان سانگ (1944_1901) کمی قبل از اینکه کمونیست ها قدرت را در دست بگیرند، دوره شکوفایی بزرگی را در زمینه دینی تجربه کرد. دکتر سانگ بطور مرتب روزه می گرفت و عبادت می کرد.پیشوای چینی دیگری به اسم وَنگ مینگداو (1991_1900) بیست و دوسال را بخاطر موعظه کردن انجیل در زندان سپری کرد .او همیشه در حال عبادت و روزه گرفتن بود. دکتر جیمز هودسن تیلر سوم ، نوه بزرگ هودسن تیلر درباره مینگداو می گوید:" در قرن بیستم، هیچ پیشوای مسیحی چینی تا بحال شیوا تر از مینگداو درباره عظمت انجیل عیسی مسیح موعظه نکرده است." (دیوید آیکمن، کتاب مسیح در پکن، انتشارات رگنری، چاپ 2006، صفحه 56). اَلن یوآن (2005_1914) بیش از بیست سال از عمرش را در زندگی سپری کرد و جرمش موعظه انجیل بود.او همیشه در حال عبادت و روزه داری بود. سمویل لَم (2013_1924)، موسی زی (2011_1918) و دیگران با نیایش و روزه داری خداوند را در درون زندان خدمت و پرستش می کردند.خداوند صدای نیایش کنندگان را شنید و مسیحیت را در طول دوران وحشتناک " انقلاب فرهنگی" در چین زنده نگه داشت" و سپس در دهه 80 میلادی، خداوند سونامی تجدید حیات مسحیت را در آن کشور جاری کرد که تا به امروز نیز ادامه دارد. بر اساس تخمین انجمن آمریکایی انجیل، در هر ساعت 700 نفر در کشور چین به مسیحیت روی می آورند. بر اساس همین تخمین در طول 24 ساعت ، 17000 نفر به مسیحیت روی می آورند. کشیشان چینی هرگز انجیل تحریف شده وستکات و هورت را ندیده بودند. آنها هنوز هم بطور مرتب روزه می گیرند و عبادت می کنند و خداوند به نیایش آنها پاسخ میدهد. فیلم "صلیب" را نگاه کنید ( اینجا را کلیک کنید تا فیلم را بصورت آنلاین سفارش دهید.www.Amazon.com)، یک فیلم چینی که درباره احیاء مسیحیت است.بعد از مشاهده این فیلم احساس می کنید که کتاب اعمال در حال اتفاق افتادن در زندگی واقعی می باشد! کشیش قدیمی من برای 23 سال دکتر تیموتی لین بود که اهل کشور چین بود.همیشه یک کتاب انجیل قدیمی را همراه خودش داشت . بیش از 60 سال بود که این کتاب را داشت. کتابش هیج تاثیری از کتاب وستکات و هورت نگرفته بود.کلماتش تحریف نشده بودند. دکتر لین در طول دوران کاری خودش بعنوان کشیش همیشه نیایش می کرد و روزه می گرفت. کلیسایش به معنای واقعی کلمه احیاء شد. این کلیسا ظرف چند ماه با انبوه جوانانی که به سوی آن روانه شده بودند به حد انفجار رسیده بود.دکتر لین معتقد بود برای اینکه بتوانیم رحمت و برکات خداوند را بدست بیاوریم باید نیایش کنیم و روزه بگیریم. متأسفانه باید بگویم کسانیکه او را پیروی می کردند، اغلب تحت تأثیر "تفکر غرب" و انجیل تحریف شده وستکات و هورت بودند. میدانم که بعضی ها فکر خواهند کرد که من در انتقاد و بی آبرو کردن ترجمه های معاصر زیاده روی کرده ام. اما سوال من از آنها دقیقا همان چیزی است که شاگردان مسیح از او پرسیدند." چرا ما نتوانستیم آن روح ناپاک را خارج کنیم؟"( مرقس 9:28). اسپرجیون زمانیکه در سال 1886 خطبه ای را تحت عنوان "راز و رمز شکست" اقامه کرد از حذف عبارت "روزه گرفتن" در این آیه و در چاپ های تجدید نظر شده کتاب مطلع بود . (The Metropolitan Tabernacle Pulpit, volume XLII, Pilgrim Publication, 1976 edition, pp. 97-106) اما او این موضوع را نادیده گرفت و گفت :"قدرت عظیمی در نیایش و روزه گرفتن وجود دارد.....نوع خاصی از شیاطین وجود دارند که با دعا و نیایش معمولی از روح و جسم ما خارج نخواهند شد. باید چیزی به این دعاها و درخواست ها اضافه کرد که بتواند شور و اشتیاق را در ما بیشتر کند و آن می بایست" روزه و عبادت " باشد( ibid., p.105).

همچنین اسپرجیون سوال شاگردان مسیح را که پرسیده بودند “چرا ما نتوانستیم آن روح ناپاک را بیرون کنیم" را در مورد وضعیت تضعیف شده کلیساها بکار برد و گفت:"

چرا ما نتوانسیم آن روح ناپاک را بیرون کنیم؟" اجازه بدهید که کلیسای خداوند سخن بگوید،" چرا هزاران نفر از مردم زمانیکه ما انجیل را موعظه میکنیم به کلیساها نمی آیند تا این آیات را بشنوند؟" این همه روسپیگری در خیابان ها ی ما وجود دارد، چرا کلیساهای خداوند آنها را از میان برنداشته است؟ شرم آورترین نوع گناه در حال حاضر رایج است. گناهی که ما جرأت حرف زدن درباره آن را نداریم ، این واقعا شرم آور است . چگونه است که نمی توانیم آن را از بین ببریم ؟ چگونه است که نمی توانیم این جبر شرم آور و تحمیل شده را از بین ببریم؟ ......و چه بسیارند کسانیکه بعد از سال ها موعظه شنیدن همچنان همانی هستند که بودند و هیچ تغییری نکرده اند. این چه روح ناپاکی است که در درون آنها رخنه کرده است ؟ چرا نمی توانیم آن را از بین ببریم؟(ibid., p. 101).

پاسخ اسپرجیون همان پاسخ عیسی مسیح بود به شاگردانش."این نوع روح ناپاک بیرون نخواهد شد مگر با نیایش و روزه گرفتن" ( مرقس 9:29).

دکتر لی اُید - جونز نیز درباره این سوال که " چرا ما نتوانستیم آن روح ناپاک را بیرون کنیم" سخنرانی کرده است و عیسی مسیح پاسخ داده است: " این نوع روح ناپاک جز با نیایش و روزه بیرون نخواهد شد". "دکتر" جونز گفته است : ما باید " این نوع" را در روزگار کنونی شناسایی کنیم . او میگوید:

"این نوع" چیست ؟ این چه معضلی است که امروزه در حال مقابله با ما است؟ در راه کشف این معضل هرروز بیش از پیش احساس میکنم که معضلی که ما در حال حاضر با آن مواجه هستیم بسیار عمیق تر و بدتر از معضلاتی است که کلیساها در گذشته برای قرن ها با آن مواجه بوده اند. (Martyn Lloyd – Jones, M.D., Revival, Crossway Books, 1997, p. 15)

او گفت : به نظر میرسد که روش های قدیمی برای مقابله با "این نوع " از معضلات در زمان حاضر ، تاثیر و کارایی چندایی نداشته باشد. او همچنین گفت که: روشهای متعدد جدیدی هم وجود دارند که آنها هم تاثیر چندانی ندارند.او گفت: ترجمه های جدید معضلات کنونی جامعه را بررسی نمی کنند و با آنها کاری ندارند. او گفت: رساله های انجیل و جنگ های صلیبی برای بشارت مردم آنچه را که از دست رفته را به کلیسا ها باز نمی گرداند. او گفت: " شما باید بدانید معضلی که هم اکنون با آن مواجه هستید بسیار قوی تر و عمیق تر از روش های شما برای مقابله باآن است."(ibid., p.19).

من معتقدم که حرف های او در این موارد درست است.امروزه ،انسان های گمشده نیازی به گوش کردن به موعظه های کلیسا در خودشان نمی بینند.آنها احساس نمی کنند که گناهکارند و نیاز به بخشیده شدن دارند. در عصر حاضر، کلیساها چه چیزهایی را میتوانند بر اساس نیازهای محسوس مردم برای آنها مهیا کنند؟ بعد از سا ل ها فکر کردن درباره این موضوع ، به این نتیجه رسیدم که احساس تنهایی اصلی ترین " نیازمندی حس شده ای" است که در کلیساها به آن توجهی نمیشود. دکتر ویلیام گلیسر که روانپزشک برجسته ای است در کتابش به اسم (The Identity Society) مطلب غیر منتظره ای را عنوان کرده است . او می گوید:

تمامی علایم و نشانه های بیماری های روانی و یا روان تنی ، خشم و رفتارهای غیر منطقی ، ریشه در احساس تنهایی انسان ها دارد. این علایم همراهان همیشگی افراد تنها و یا کسانیکه هستند که سعی دارند هویتی برای خودشان پیدا کنند ولی موفقیتی نداشته اند.(نقل قول از کتاب مواجه با تنهایی نوشته اسوالد سندرز) (Quoted in J. Oswald Sanders, D.D., Facing Loneliness, Discovery House Publications, 1990 edition, p. 46).

من فکر میکنم دکتر گلیسر کاملا درست گفته است. افسردگی، اعتیاد های مختلف، ناامیدی، " همه علایم و نشانه ها...........و همه خشم و رفتارهای نامعقول ریشه در تنهایی دارد".تمامی "گناهان بزرگ" در جامعه ما "همگی" از احساس تنهایی انسان ها نشأت میگیرد. " این نوع" همان " احساس تنهایی کردن" در فرهنگ کنونی ما است. اگر ما نجات و رهایی از این احساس تنهایی را برای مردم فراهم نکنیم ،نمی توانیم توقع داشته باشیم که تعداد کثیری از مردم علاقمند به رفتن به کلیساها باشند!

دکتر تیموتی لین که برای سال ها در کلیسای باپتیست چینی کشیش من بود، این موضوع را میدانست! او مردی بود مسن تر از من ، از سرزمین پهناور چین، اما او مردی بود که زمان زیادی را برای عبادت و روزه داری صرف کرد. و خداوند اهمیت درمان احساس تنهایی را به عنوان وسیله ای برای جلب جوانان به سوی کلیساها به او نشان داد.او اغلب می گفت:" ما باید مشکل احساس تنهایی جوانان را برطرف کنیم . ما باید کلیسا را به خانه دوم آنها تبدیل کنیم". من کاملا با او موافقم! در دهه شصت میلادی، کلیساها همان کاری را انجام دادند که دکتر لین گفته بود و بنابراین صدها تن از جوانان از نقاط مختلف جهان به کلیساها جذب شدند. و کلیساها شکوفایی و تجدید حیات فرستاده شده از سوی خداوند را تجربه کردند. بعضی از مردم فراموش کردند که تمام آن تغییرات تحت رهبری دکتر لین ودر زمانی که او کشیش بود اتفاق افتاد و نه بعد از او!

من باید در همین جا یک هشدار بدهم. ما نباید فکر کنیم که عبادت و روزه داری بطور خودکار موجب احیاء مسیحیت و یا تغییر دین به مسیحیت در میان مردم می شود. باید بسیار مواظب باشیم که تلقی ما از قدرت خداوند به این صورت نباشد که میتوانیم آن را هر طور که دوست داریم تحت تاثیر قرار بدهیم و یا تغییرش بدهیم.این همان تصوری بود که سیمون از قدرت خداوند داشت آن هنگامی که گفت:" به من نیز این قدرت را بدهید"(Acts 8:19). اگر قرار باشد تصور ما از خداوند یک" قدرت" صرف بدون قادر و فاعلی باشد که میتوانیم آن را تحت تاثیر قرار دهیم و از طریق دعاها و روزه هایمان از آن "سوءاستفاده "کنیم ، بنابراین بطرز خطرناکی در حال نزدیک شدن به "سحر و جادوی سفید "هستیم. در "جادوی سیاه" جادوگر از کلمات خاصی برای کنترل و تاثیر گذاری بر روی ارواح شیاطین استفاده میکند. در "جادوی سفید" جادوگر از افسون ها و یا دعاهای خاصی برای کنترل و تاثیر گذاری بر روی "ارواح به اصطلاح خوب" وحتی خدایشان که به آن " روح القدس" میگویند استفاده می کنند. با وجود آنکه میدانم ممکن است سوء تفاهم پیش بیاید اما من به این نتیجه رسیدم که بنی هان "Benny Hinn"و چند تن دیگر از رهبرانی که به اصطلاح "عطیه الهی" دارند ، در واقع به کار "جادوی سفید" مشغول هستند.

روح واقعی خداوند یک انسان است. نمی توان شأن و مقام او را با گفتن کلمات خاص ویا حتی روزه گرفتن و عبادت "پایین آورد "ویا آن را مورد "سوء استفاده "قرار داد.او یک "قدرت" فاقد شخصیت نیست، بلکه یک شخص است. بیشتر آنچه که امروزه از آن به عنوان "احیاء دین" یاد می شود در حقیقت اعمالی هستند شیطانی که محصول "جادوی سفید هستند".

بنابراین ، زمانیکه ما دعا می کنیم و روزه می گیریم تا خداوند جوانان را به سوی کلیسا جلب و جذب کند ، باید به این موضوع دقت داشته باشیم و بدانیم که او یک خدای مقدس است . او یک انسان واقعی است که می بایست مورد احترام و تکریم بسیار قرار گیرد. در خطبه ای دیگر اسپرجیون( Spurgeon) میگوید:

مطمئن نیستم که با ترک روزه در کلیساها نعمت بزرگی را از دست نداده باشیم....رساله ای هست که توسط یک پیوریتن"Puritan" قدیمی نوشته شده تحت عنوان" سنت روح بخش روزه داری " (The Soul –fattening Institution of Fasting) که او در آن رساله درباره تجربیات خودش از ایام روزه داری می نویسد و اینکه چطور در این ایام روحش در عبادت خداوند مشتاق تر از هر وقت دیگری بوده است . (The Metropolitan Tabernacle Pulpit, volume X, Pilgrim Publications, 1991 edition, p. 35)

شنبه دیگر تا ساعت 5 بعد از ظهر روزه دار خواهیم بود و بعد همگی در کلیسا دور هم جمع خواهیم شد برای غذا و عبادت بیشتر خداوند. دعا می کنیم که خداوند مردم را از طریق "احساس کمبود و خلأیی" که در اثز تنهایی در آنها بوجود آمده به سمت کلیساها بکشاند.البته احساس تنهایی داشتن به تنهایی نمی تواند مردم را برای مدت طولانی در کلیساها نگهدارد مگرآنکه مردم خودشان را گناهکار بدانند و به سوی عیسی مسیح تغییر مسیر بدهند.بنابراین دعا کنید برای جذب مردم به سوی کلیساها و همچنین برای گرایش های واقعی به سوی عیسی مسیح.

اگر تاکنون مسیحی نشده اید ، من به شما میگویم که عیسی مسیح شما را دوست دارد. او بر روی صلیب جان داد تا با خونش بهای گناهان ما را بپردازد. خونش بر روی صلیب ریخته شد تا ما را از گناهانمان پاک کند. او با جسمش از مردگان برخاست تا به شما حیاتی نو دهد." به عیسای خداوند ایمان آور تا نجات یابی"(Acts 16:31). تمام قلب و ذهنت را متوجه عیسی مسیح کن، همان که بر روی صلیب خونش را و جانش را داد برای نجات تو! با تمام قلبت به او اعتماد کن. او تو را از گناه، مرگ و عذاب نجات خواهد داد! آمین.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمز را هر هفته در اینترنت بخوانید
به آدرس www.realconversion.com مراجعه کنید و روی
Sermon Manuscript کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

خوانش کتاب آسمانی قبل از موعظه: Mr. Abel Prudhomme: Mark 9:23_29
اجرا آواز سلو قبل از موعظه: Mr. Benjamin Kincaid Griffith: “Old Time Power”
( by Paul Rader, 1878_1938)