Print Sermon

هدف این وبسایت این است که متن رایگان خطابه‌ها و ویدیوی آنها را در سراسر جهان در اختیار شبانان و میسیونرها قرار بدهد، بخصوص برای کشورهای جهان سوم که در آنها فقط چند دانشکده الهیات یا مدرسه دینی ممکن است باشد یا اصلأ وجود نداشته باشد.

متن مکتوب این خطابه‌ها و ویدیوها را هر ماه حدود یک و نیم میلیون رایانه در بیش از ۲۲۱ کشور از آدرس اینترنتی www.sermonsfortheworld.com دریافت می‌کنند. صدها نفر دیگر هم ویدیوی آنها را در یوتیوپ تماشا می‌کنند ولی زود از آن دست می‌کشند و به وبسایتمان مراجعه می‌کنند. یوتیوپ افراد را به وبسایتمان هدایت می‌کند. متن دستنویس خطابه‌ها هر ماه به ۴۳ زبان و به ۱۲۰ هزار رایانه ارائه می‌شود. این خطابه‌ها از حق چاپ برخوردار نیستند، در نتیجه واعظین می‌توانند بدون گرفتن اجازه از آنها استفاده کنند. همچنین صدها ویدیو از موعظه‌های دکتر هایمرز و شاگردانش موجود است. لطفاً اینجا را کلیک کنید تا ببینید که چطور می‌توانید بصورت ماهیانه با مبالغ اهدایی خود در این امر خطیر یعنی گسترش انجیل به تمام جهان حتی ملل مسلمان و هندو به ما کمک کنید.

هر وقت برای دکتر ‌هایمرز مطلبی می‌نویسید، همیشه کشور محل زندگی خودتان را قید بفرمایید. ایمیل دکتر هایمرز rlhymersjr@sbcglobal.net می‌باشد.

سکوت بره

( موعظه شماره هشت درباره اشعیا ۵۳)
THE SILENCE OF THE LAMB
(SERMON NUMBER 8 ON ISAIAH 53)
(Farsi)

دکتر ر. ل. هایمرز
.by Dr. R. L. Hymers, Jr

سخنرانی مذهبی در کلیسای بپتیست لوس آنجلس
بعد ازظهر ۲۴ مارس
۲۰۱۳ A sermon preached at the Baptist Tabernacle of Los Angeles
Lord’s Day Evening, March 24, 2013

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود. مثل برهای كه برای ذبح میبرند و مانند گوسفندی كه نزد پشم برندهاش بیزبان است همچنان دهان خود را نگشود.» ( اشعیا ۵۳: ۷) .

شنیدن آخرین کلمات شهیدان مسیحیت همیشه تکان دهنده است. شنیدن آخرین کلماتشان قلبمان را تکان می دهد. پولی کارپوس یک واعظ قرن دوم بود. در انگلیسی اسم وی پولی کرپ و در لاتین پولی کارپوس است. پولی کارپوس شاگرد حواری یوحنا بود. سالها بعد در مقابل یک قاضی پگانی ایستاد که می گفت: " تو یک مرد پیر هستی . لازم نیست که بمیری ... قسم بخور و من تو را آزاد می کنم. چه ضرری در گفتن خداوندگار سزار و عصبانی شدن وجود دارد؟ به سزار قسم بخور و من با خوشحالی آزادت می کنم. عیسی مسیح را انکار کن وزنده بمان!"

پولی کارپس در جواب گفت، "هشتاد و شش سال خادم [عیسی مسیح بودم]، و وی هیچوقت ضرری به من نرسانید. چطور می توانم به پادشاه خوبان ،کسی که من را نجات داد ، بی حرمتی کنم؟" قاضی گفت، " تو را باید به آتش بکشند". پولی کارپس جواب داد، " آتشی که تو من را با آن تهدید می کنی بعد از یک ساعت خاموش می شود. آیا از آتشی جاودانی و جزای همیشگی که در انتظارکافران [ گمراهان] است ، بی خبری؟ چرا تاْخیر می کنی؟ بیا و هر کاری می خواهی بکن ".

در این هنگام قاضی جارچی اش را فرستاد که به مردم جار بزند ، " پولی کارپوس به مسیح بودنش اقرار کرده است!" فریاد پگانها بلند شد، " زنده زنده بسوزانیدش!". آتش آماده شد. جلاد به پولی کارپس نزدیک شد تا او را به چوب میخکوب کند. پولی کارپوس با آرامش گفت، " من را به حال خودم واگذار کنید.کسی که تحمل کردن آتش را به من اعطا می کند ، کمکم می کند که بر روی تله آتش ثابت بمانم بدون اینکه لازم باشد من را با میخ ثابت نگه دارید".

سپس پولی کارپوس با صدای بلند شروع به دعا کردن کرد، و خدا را به خاطر اینکه "لایق مردن" بود شکر کرد. آتش روشن شد و در اطرافش زبانه کشید. وقتی که بدنش در زیر آتش خم نشد، جلاد با چاقو به او ضربه زد و به عمرپولی کارپوس، واعظ و شاگرد یوحنا ، راخاتمه داد ( بخوانید در جیمز س. حفلی، قهرمانان ایمان، انتشارات مودی ، ۱۹۶۳ ، صفحات ۱۲- ۱۴).

اسپورگئون درباره " جین بوچیر، شهید معظم بپتیست... هنگامی که پیش کرنمر و ریدلی آورده شد"، دو اسقف کلیسای انگلیس، که این بپتیست را به سوختن بر روی چوب محکوم کردند، به او گفتند که سوختن مرگ آسانی است. او در پاسخ به آنها گفت، " من خادم واقعی عیسی مسیح هستم؛ اگر شما خواهرتان را به کشتن بدهید، [ مواظب باشید] که مبادا خداوند گرگ رم را به جون شما بیاندازد و شما هم باید برای خداوند رنج بکشید". او چه راست می گفت؛ آن دو مرد بعد از مدت کوتاهی به شهادت رسیدند! (بخوانید از س. ح. اسپورگئون ، « تمام قابلیتها درشت شده» ، پولپیت خیابان نیو پارک ، جلد ششم ،صفحات ۴۸۱ – ۴۸۲).

با اینکه قرنها با ما فاصله دارند، پولی کارپوس و جین بوچیردرهنگام سوختن بیانیه های بسیار قوی داشتند. اما عیسی مسیح با اینکه او را شکنجه و تهدید به مرگ کردند ، آن کار را نکرد! بلی، او با کشیشان اعظم صحبت کرده بود. بلی، او با شاه رومیان پیلاطوس صحبت کرده بود. اما زمانی رسید که وی را بر صلیب کشیده بودند ، جملات پیامبر اشعیا دلیل سکوت وی را به طرز تعجب آوری بیان می کنند!

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود. مثل برهای كه برای ذبح میبرند و مانند گوسفندی كه نزد پشم برندهاش بیزبان است همچنان دهان خود را نگشود.» ( اشعیا ۵۳: ۷) .

او هیچ چیزی نگفت وقتی که وی را کتک می زدند! او هیچ چیزی نگفت وقتی که وی را به صلیب می کشیدند! بیایی به کتاب مقدس رجوع کنیم و سه تا سئوال را با جوابهایشان بررسی کنیم.

I . اول ، این مردی که عیسی مسیح نام دارد چه کسی بود؟

او چه کسی بود که پیامبر اشعیا درباره او صحبت کرد و گفت،

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود...»
       ( اشعیا ۵۳: ۷) .

درکتاب مقدس آمده است که وی خداوند جلال و افتخار بود، دومین نفر در سه گانگی مقدس، خداوند پسر در غالب انسان! همچنان که عقیده م یگوید، « خداوند مطلق خداوند مطلق». ما هیچگاه نباید عیسی مسیح فقط معلم انسان و یا فقط پیامبربدانیم! او برای ما جای انتخاب برای این واژه ها نگذاشت، وقتی که گفت،

« من و پدر یک هستیم» ( یوحنا ۱۰ : ۳۰)

دوباره، گفت:

« عیسی بدو گفت، من قیامت و حیات هستم. هر که به من ایمان آورد، اگر مرده باشد، زنده گردد» ( یوحنا ۱۱: ۲۵).

اگرکس دیگری این را گفته بود، ما او را جنی ، اغفال شده ، پریشان، هذیانی و یا دیوانه خطاب می کردیم! ولی وقتی که عیسی مسیح گفت که وی و خداوند یکی هستند، و وقتی گفت من قیامت و حیات هستم، ما مکث می کنیم و حتی بدترین ما، شک می کنیم که آیا ممکن است وی راست نگفته باشد!

با وجود اینکه من همیشه با سی . اس. لوئیس موافق نیستم، چگونه می توان با اظهاریه وی راجع به عیسی مسیح مخالفت کرد؟ سی . اس. لوئیس می گوید:

من اینجا سعی می کنم افراد را از چیزهای احمقانه ای که راجع به وی می گویند، برحذر کنم: « من حاضرم قبول کنم که عیسی معلم اخلاق است، ولی قبول نمی کنم که وی خدا است». این تنها چیزی است که نباید بگوییم. مردی که فقط انسان است وچیزهایی را بگوید که عیسی گفت، نمی تواند فقط یک معلم اخلاق باشد. یا او باید یک دیوانه باشد - در حدی که یک شخص بگوید که تخم مرغ پخته است- یا او شیطان و یا جهنم باشد. باید انتخاب کنید. یا این مرد پسر خدا بوده و هست ، و یا یک انسان دیوانه و یا حتی بدتر از آن. می توانید وی را دیوانه خطاب کنید و بر صورتش تف بیاندازید و وی را بکشید ، یا اینکه به پایش بیافتید و وی را خداوند خطاب کنید. بیایید که درباره وجود وی به عنوان معلم بشریت مهمل نگوییم. وی راه را برای ما باز نگذاشته است. قصدش را نداشته است ( سی . اس. لوئیس، مسیحیت محض، هارپر کولینز، ۲۰۰۱ ، ص. ۵۲).

« می توانید وی را دیوانه خطاب کنید و بر صورتش تف بیاندازید و یا وی را خداوند خطاب کنید... باید انتخاب کنید، » همانطور که عیسی مسیح گفت،

« عیسی بدو گفت، من راه و راستی و حیات هستم. هیچکس نزد پدر جز به وسیلهٔ من نمیآید» ( یوحنا ۱۴: ۶).

بفرمایید! شما نمی توانید مسیحیت را با بودیسم ویا هیندو ایسم یا اسلام مخلوط کنید. چرا؟ چون عیسی مسیح « راه را برای ما باز نگذاشته است». عیسی انتخاب دیگری برای ما نگذاشته است. وی گفت، « هیچکس نزد پدر جز به وسیلهٔ من نمیآید». همانطور که سی . اس. لوئیس می گوید، « می توانید وی را دیوانه خطاب کنید و بر صورتش تف بیاندازید و یا وی را خداوند خطاب کنید... باید انتخاب کنید». یا این ، یا آن. هیچکس در این باره بیطرف نیست! ممکن است در ظاهر اینچنین باشند، اما در واقع بیطرف نیستند. « وی راه را برای ما باز نگذاشته است».

II . دوم ، چرا عیسی از خودش در مقابل کسانی که شکنجه اش دادند و کشتنش ، دفاع نکرد؟

چرا؟

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود؟» ( اشعیا ۵۳: ۷) . دانشمند بزرگ ، آلبرت انیشتن با وجود آنکه مسیحی نبود، گفت،

هیچکس نمی تواند انجیل را بخواند و وجود عیسی مسیح را احساس نکند. شخصیتش در در هر کلمه انجیل می تپد. هیچ افسانه ای با چنین زندگی پر نشده است ( آلبرت انیشتن، انتشارات شنبه بعدازظهر، ۲۶ اکتبر ۱۹۲۹).

حتی موقعیکه تازیانه خورد و به صلیب کشیده شد، وی هیچ چیزی نگفت! چرا عیسی مسیح در برابر کسانی که کتکش زدند و وی را به کشتن دادند از خویش دفاع نکرد؟ فیلسوف فرانسوی روسو با وجود اینکه ملحد بود به طرز عجیبی به پاسخ این سئوال نزدیک شد وقتی که گفت،

اگر سقراط مانند یک فیلسوف زیست و از دنیا رفت، عیسی مسیح مانند خدا زیست و از دنیا رفت ( ژان- ژاک روسو ، فیلسوف فرانسوی ، ۱۷۱۲- ۱۷۷۸).

عیسی مسیح از خودش دفاع نکرد چون تنها دلیل آمدنش به دنیا رنج کشیدن و مردن بر روی صلیب بود. یکسال قبل از به صلیب کشیده شدنش ، عیسی مسیح ای موضوع را به طور واضحی بیان کرد.

« و از آن زمان عیسی به شاگردان خود خبردادن آغاز کرد که رفتن او به اورشلیم و زحمتِ بسیار کشیدن از مشایخ و رؤسای کَهَنه و کاتبان و کشته شدن و در روز سوم برخاستن ضروری است» ( متی ۱۶: ۲۱).

تفسیر کاربردی عهد جدید در این باره می گوید:

پطروس تازه اقرار کرده بود که عیسی همان مسیح موعود ، پسر خداوند ، است [ مرقس ۸: ۲۹]. اما [ پطروس ] هنوز نمی دانست که عیسی برای انجام چه کاری به این دنیا آمد. او هم مانند بقیه یهودیان فکر می کرد که عیسی برای اینکه پادشاه زمین باشد به این دنیا آمد. به همین دلیل وقتی عیسی مسیح به او گفت که باید رنج بکشد و... کشته شود، پطروس نمی توانست آن را قبول کند. عیسی حتی گفت که بعد از سه روز زنده خواهد شد. عیسی مسیح نه تنها می دانست که کشته خواهد شد ، بلکه می دانست که بعد از سه روز زنده خواهد شد. حواریونش اصلاْ این را نمی فهمیدند. ( توماس هیل، تفسیر کاربردی عهد جدید ، انتشارات کینگزوی ، ۱۹۹۶، صفحات. ۲۶۰- ۲۶۱).

ولی ما باید این را بفهمیم. کتاب مقدس می گوید،

« این سخن امین است و لایق قبول تامّ که مسیح عیسی به دنیا آمد تا گناهکاران را نجات بخشد که من بزرگترین آنها هستم» ( اول تیموتیوس ۱: ۱۵)

با مرگش بر روی صلیب برای گناهان ما و با دوباره زنده شدنش ، عیسی مسیح به ما زندگی دوباره داد. عیسی مسیح در برابر تازیانه ها و به صلیب کشیده شدن ، از خودش دفاع نکرد چون همانطور که به پیلاطوس گفت، « از این جهت من متولّد شدم و بجهت این در جهان آمدم» ( یوحنا ۱۸: ۳۷).

III . سوم ، کتاب مقدس در مورد رنج خاموش عیسی مسیح چه می گوید؟

لطفاْ بایستید و اشعیا ۵۳: ۷ را با صدای بلند کیبار دیگر بخوانید.

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود. مثل برهای كه برای ذبح میبرند و مانند گوسفندی كه نزد پشم برندهاش بیزبان است همچنان دهان خود را نگشود.» ( اشعیا ۵۳: ۷) .

لطفاْ بنشینید.

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده». دکتر یانگ می گوید که این جمله می تواند به این شکل ترجمه شود، « او به خودش اجازه داد که مظلوم واقع شود» . « با مظلوم واقع شدنش داوطلبانه رنج کشید... هیچ دفاعیه ای برای خویش از دهانش خارج نشد. کسی نمی تواند این [ پیشگویی] را بخواند و به ین موضوع که عیسی در برابر پیلاطس سخنی نگفت، فکر نکند. وقتی فحش و ناسزا شنید، ناسزا نداد [ وقتی که رنج کشید، تهدید نکرد]» ( ادوارد ج. یانگ، کتاب اشعیا، انتشارات اردمنز، ۱۹۷۲ ، جلد سوم ، ص. ۳۴۸- ۳۴۹).

« پس پیلاطس وی را گفت، نمیشنوی چقدر بر تو شهادت میدهند امّا در جواب وی، یک سخن هم نگفت، بقسمی که والی بسیار متعجّب شد» ( متی ۲۷: ۱۳- ۱۴).

« و چون رؤسای کهنه ادّعای بسیار بر او مینمودند، پیلاطُس باز از او سؤال کرده، گفت، هیچ جواب نمیدهی؟ ببین که چقدر بر تو شهادت میدهند! امّا عیسی باز هیچ جواب نداد، چنانکه پیلاطُس [متعجّب شد] » ( مرقس ۱۵: ۳-۵).

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود. مثل برهای كه برای ذبح میبرند و مانند گوسفندی كه نزد پشم برندهاش بی زبان است همچنان دهان خود را نگشود» ( اشعیا ۵۳: ۷).

در اشعیا ٥٣: ٧عیسی مسیح با یک بره مقایسه شده است. در عهد عتیق، مردم برای خداوند گوسفند قربانی می کردند و قبل از قربانی کردن گوسفند پشم آنرا کوتاه می کردند. گوسفند درموقعی که پشمش را می زدند ، خاموش و ساکت می ایستاد. همانطور که گوسفند قربانی ساکت می ایستاد برای آماده شدن و قربانی شدن، " همچناندهانخود را نگشود". یحیی نیز عیسی مسیح را با گوسفند قربانی مقایه می کند وقتی می گوید:

" و در فردای آن روز یحیی عیسی را دید که به جانب او میآید. پس گفت، اینک، برّه خدا که گناه جهان را برمیدارد!" ( یوحنا ١: ٢٩ )

وقتی که به عیسی مسیح ایمان می آورید، قربانی شدن وی بر روی صلیب تاوان گناهان شما را می دهد و شما در مقابل خداوند عاری از گناه می ایستید. گناهان شما با مرگ وی بر روی صلیب بخشوده شده است. و گناهان شما با خون وی که بر روی صلیب ریخته شد، پاک گردید.

آقای دوید بریند که یک مبلغ معروف مسیحیت بود، در زمان خدمتش این واقعیت را همیشه متذکر می شد. زمانی که او برای سرخپوستان آمریکایی موعظه می کرد، می گفت: " من هیچگاه ازعیسی مسیح و قربانی شدنش بر روی صلیب دوری نجستم. فهمیدم که وقتی مردم به این موضوع که عیسی مسیح برای دادن گناهان ما به صلیب کشیده شد ، پی می برند دیگر جایی برای راهنمایی من برای عوض کردن رفتارشان باقی نمی ماند" ( پاول لی تن، دایره المعارف تصویری، انتشارات پابلیشر ، ١٩٧٩، ص. ٢٣٨ ).

میدانم که این موضوع در حال حاضر هم حقیقت دارد

" زیرا که اوّل به شما سپردم، آنچه نیز یافتم که مسیح برحسب کتب در راه گناهان ما مرد" ( اول قرنتیان ١٥ : ٣).

وقتی که خودتان را تسلیم ناجی به صلیب کشیده شده و برخواسته از مرگ می کنید, در اصل شما مسیحی هستید. باقی اش بسیار آسان توضیح داده می شود و قابل فهم است. به عیسی مسیح ایمان بیاورید و نجات خواهید یافت! وقتی در بستر مرگ بود، اسپورگئون گفت: « خداشناسی من در این خلاصه می شود که عیسی مسیح برای من کشته شد. من نمی گویم که اگر زنده شوم این تنها چیزی است که موعظه می کنم ولی برای مرگم این از سرم هم زیاد است. عیسی مسیح برای من کشته شد ( تن. ایبید. ). آیا شما می توانید این را بگویید؟ آیا می توانید بگویید که « عیسی برای من کشته شد؟» اگر نه، آیا همین امشب تسلیم نجات دهنده می شوید؟ آیا می گویید، عیسی مسیح برای من کشته شد و تسلیم وی می شوید؟ و برای رستگاریتان به وی ایمان می آورید؟ به امید آنکه خداوند به شما ایمان ساده ای ببخشد. آمین.

لطفاْ بایستید و سرود مذهبی شماره شش را بخوانید، « آیا می شود؟» نوشته چارلز وزلی.

و آیا می شود که من دوباره بدست آورم
   علاقه ای به خون نجات دهنده؟
او برای من کشته شد، کی باعث رنجش شد؟
   برای من، چه کسی مرگ را دنبال کرد؟
عشق والا! چگونه می شود
   که ناجی من برای من بمیرد؟
عشق والا! چگونه می شود،
   که خدای من برای من بمیرد؟
(« و می شود؟» نوشته چارلز وزلی، ۱۷۰۷ - ۱۷۸۸).

اگر متقاعد شده اید که عیسی می تواند گناهان شما را ببخشد و روحتان را نجات دهد، دلمان می خواهد که درباره مسیحی شدن با شما صحبت کنیم. لطفا صندلی تان را ترک کنید و به انتهای اتاق بروید. دکتر کگن شما را به یک اتاق ساکت می برد که بتوانیم با هم صحبت کنیم. همین حالا به انتهای سالن بروید. آقای لی، لطفاْ بیایید و برای کسانی که پاسخ دادند دعا کنید.

( پایان موعظه)
شما می توانید موعظه های دکتر هایمز را هر هفته در اینترنت بخوانید
به آدرس www.realconversion.com مراجعه کنید و روی
Sermon Manuscript کلیک کنید.

You may email Dr. Hymers in English at rlhymersjr@sbcglobal.net – or you may
write to him at P.O. Box 15308, Los Angeles, CA 90015. Phone him at (818)352-0452.

آیه ای که توسط دکترکریتون ل. چن قبل از موعظه خوانده شد از اشعیا ۵۲: ۱۳- ۵۳: ۷.
تک خوانی قبل از موعظه توسط آقای بنجامین کینسد گریفیث:
« تاجی از خار » ( نوشته ایرا ف. استنفیل ، ۱۹۱۴ - ۱۹۹۳).

طرح کلی

سکوت بره

(موعظه شماره ۸ درباره اشعیا ۵۳)

نوشته دکتر ر. ل. هایمرز، جونیور

« او مظلوم شد امّا تواضع نموده، دهان خود را نگشود. مثل برهای كه برای ذبح میبرند و مانند گوسفندی كه نزد پشم برندهاش بی زبان است همچنان دهان خود را نگشود.» ( اشعیا ۵۳: ۷)

I.   اول ، این مردی که عیسی مسیح نام دارد چه کسی بود؟ یوحنا ۱۰: ۳۰ ؛ ۱۱: ۲۵ ؛
یوحنا ۱۴: ۶.

II.  دوم ، چرا عیسی از خودش در مقابل کسانی که شکنجه اش دادند و کشتنش ، دفاع نکرد؟
متی ۱۶: ۲۱؛ اول تیموتی ۱: ۱۵؛ یوحنا ۱۸: ۳۷.

III. سوم ، کتاب مقدس در مورد رنج خاموش عیسی مسیح چه می گوید؟ متی ۲۷: ۱۳- ۱۴؛
لوقا ۱۵: ۳-۵ ؛ یوحنا ۱: ۲۹؛ اول قرنتیان ۱۵: ۳.